Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Pályakezdőként a "meséljen...

Pályakezdőként a "meséljen magáról" kérdésre pontosan mit is kell válaszolni?

Figyelt kérdés

2022. márc. 20. 16:44
 1/9 anonim ***** válasza:
96%

Milyen végzettséggel, milyen munkára?

Tanulmányaidról, releváns tapasztalataidról szakmai, vagy egyéb projektekben, meghatározó tanulmányokon kívüli tevékenységeidről, hobbidról.

2022. márc. 20. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
96%

Bármit amit úgy érzel, hogy releváns az adott munkához.

Ez lehet suli, kedvenc tantárgy, hobbi, érdeklődési kör. Pl. ha az álláshirdetésben az elvárások közt szerepelt, hogy legyél csapatjátékos és te fociztál 6 évet, akkor elmondhatod, hogy ott is milyen fontos a csapatmunka és te emiatt szuper jó csapatjátékos vagy.

2022. márc. 20. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Akkor az tulajdonképpen jó hogy elmondom az önéletrajzom kb?

Mert pl. volt nyári gyakorlatom (mondjuk azt még ki kell találnom hogy mit mondok arról hogy én ott mit is csináltam, mert volt hogy egész nap csak ültem mert nem tudtak feladatot adni).

Meg pl. elmondom milyen tárgyakat tanultam?

Nem jártam versenyekre meg semmilyen projektem nem volt, teljesen átlagos diák voltam, szóval úgy néz ki csak ezek vannak :D

2022. márc. 20. 16:56
 4/9 anonim ***** válasza:
94%

Alapvetően az jó ha elmondod az önéletrajzod, csak kicsit bővebben, színesebben, érdekesebben. A tantárgyak felsorolását szerintem hanyagold, ha nincs valami spécibb, mert a szak alapján úgyis tudják.

Ha nem sok mindent tudsz mondani tapasztalat híján, akkor beszélj arról, hogy miért ezzel az állással szeretnéd kezdeni a karriered, mik a terveid, stb.

2022. márc. 20. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
97%

Arra kíváncsiak mennyire vagy hajlandó az életedet a munkának.


Amit szeretnek hallani

-Terhelhető vagy

-Imádsz csapatban dolgozni

-Szívesen túlórázol

-Nem nagy a bérigényed.

2022. márc. 20. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
87%
Életedet a munkának áldozni.
2022. márc. 20. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
28%
Teljesen mindegy, hogy mit csináltál valójában, fociztál-e, vagy jártál-e versenyekre. Senki sem fog lenyomozni. Azt kamuzol össze magadról amit akarsz, és előny a munkakör szempontjából.
2022. márc. 21. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

#7-es, egy pályakezdőnél csak néhány szempontot nézek, hogy legyen motivált, legyen megbízható és legyen szimpatikus (ha már évekig vele kellene dolgozni). Ha kamuzik, az a legrosszabb a mit tehet. Ha lebukik (mert éppen az interjúztató is pont focizott) amikor valamivel kapcsolatban visszakérdeznek, akkor egyből le lesz írva, hogy ilyen emberre nincs szükség.

Ha meg felveszik, akkor egy olyan helyre került be, ahol olyan feladatokat kellene csinálnia amire nem alkalmas, ami neki is meg a cégnek is rossz. Szóval hülyeség kamuzni.

Persze valami faék egyszerű állásnál, amit bárki meg tud csinálni, ott az utolsó pont nem releváns.

2022. márc. 21. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
21%
"Az üknagyanyám Mátraborzasztón született, a férje meg Büdöskabátgomboson!... Amikor még pici cica voltam,..."
2022. márc. 21. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!