Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Pályakezdőkhöz szólnék: Az...

Pályakezdőkhöz szólnék: Az első rendes munkahelyeteken nem volt kevés a szabadnapotok? Később sikerült felhalmozni ezeket a szabikat egyik évről másikra?

Figyelt kérdés
Nekem összesen volt 18 nap szabim, és csak akkor vettem ki, amikor mást kellett elintéznem, szóval kb. nem is pihentem szabadnapomon.

2021. aug. 2. 20:52
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
90%
Nincs olyan, hogy felhalmozni. Az éves szabadságot kötelező kiadni legkésőbb a következő év márciusáig.
2021. aug. 2. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Nem lehet altalaban halmozni a szabikat, ki kell venned oket, minden evben x nap jar. Vannak kiveteles esetek, amikor a kovetkezo ev marciusaig atviheto asszem a szabadnap, de most pontosan nem tudom, hogy milyen esetekben, nezz utana.


Egyebkent tessek, itt egy jo cikk a temaban:

[link]

2021. aug. 2. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Igen, a halmozást arra értettem, hogy átvinni következő évre. Nyilván durva lenne, ha 3-4 év alatt összegyüjtene évi ~22 nap szabadnapot.
2021. aug. 2. 21:08
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

A szabadnapok számát a törvény szabályozza. 20 napról indul, 18 max akkor lehet, ha évközben kezdtél. Átvinni cégtől függ, de nálunk max 2-3 napot lehet következő évre.

Rég voltam pályakezdő, de abban az évben volt a nászutunk, szóval tutira jutott belőle egy hét nyaralásra is valahogy. :)

2021. aug. 2. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
85%

21 napom van. Kevés. 17 napot kivettem most nyáron, aztán még ősszel megyek majd valami szép levélhullásos kirándulásra, karácsonyra meg hagyok egy napot. Közben egész tavaszt végiggüriztem. Szörnyű... több szabadság kell. Legalább még + 15 nap,hogy legyen egy pihenőm karácsony, tavasz, ősszel is. Illetve ez a nyári sem egy nagy dolog... ilyenkor lehet ugyenagyokat kimozdulni az időjárásunk miatt, tehát ezt a 3x1 hetet (mert ugye nem lehet folyamatában kivenni még 2 hetet sem) mindig végigpörgöm, próbálom megcsinálni azokat a programokat, amiért úgy érzem, hogy élek, amik boldoggá tesznek... de pihenésre nem marad idő. Még fáradtabban megyek vissza munkába, mint amilyen előtte voltam 🤷‍♂️ Semmi értelme ezeknek a rövid szüneteknek. Most van a 2. ilyen hetem, tehát szombattól van szünetem, de már most hulla vagyok, és mennem kell minden nap csinálnom valamit, különben csak feleslegesen elfecsérelt idő. Olyan, mintha börtönben lennék, ahol jó magaviseletért jár egy kis szabadidő, amikor jól érezhetem magam... elkeserítő.


Nagyon széthajszoltak érzem magam. Egyfolytában a felmondáson jár az agyam... ez nem ér 200 ezret. Nagyon nem 🙁

2021. aug. 2. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Hát én görgetek magam előtt vagy 50 napot, hidd el ez se jobb. Tavaly szeptembertől idén júniusig összesen egy hetet voltam szabin, azért maradt meg ennyi. Mielőtt bárki szóvá tenné, természetesen papíron ki lett írva. Papíron majd idén is 6 hetet leszek szabin egyhuzamban év végén...
2021. aug. 2. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Igen, nagyon kevés ez a pár nap szabi. A legtöbbet akkor vettem ki én, amikor más dolgom volt.


Ha most elmentem volna 1 hét szabira, akkor meg karácsony előtt nem tudok elmenni, így inkább tartogatom.


Támogatnám a minimum 25-30 nap szabit, akkor minden évszakban simán ki lehetne venni legalább 1 hét pihit, még maradna is, ha közbejönne valami halaszthatatlan.

2021. aug. 3. 07:01
 8/20 anonim ***** válasza:
75%
Türelem, lesz neked is 30 nap szabid, csak kicsit érned kell hozzá. :)))))
2021. aug. 3. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
0%
nem lehet átvinni óóóóóó ébredjetek fel. dehogynem lehet. nekem vagy 60-70 napom van talonban, ami sok év ki nem adott szabijaiból gyűlt össze.
2021. aug. 3. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
85%
1000 napod is lehet talonba, akkor sem lehet HIVATALOSAN tartogatni.
2021. aug. 3. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!