Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Titeket küldtek már el úgy...

Titeket küldtek már el úgy bárhonnan, nem megfelelő teljesítményre hivatkozva, hogy addig egyáltalán nem is jelezték, hogy gond lenne a munkátokkal?

Figyelt kérdés
Akár próbaidő végén, akár határozott idejű szerződés lejártával, akár határozatlannal dolgozva néhány hónap eltelte után. Tehát, hogy elkezdtetek ott dolgozni, esetleg szerettétek is, és úgy éreztétek, hogy mindent jól csináltok, mert soha nem kaptatok semmi negatív kritikát. Majd egy idő elteltével jött a hideg zuhany, hogy el lesztek küldve, mert hibák vannak a munkádban, nem jól teljesítetek, vagy ilyesmi. Az ilyesmi meg szokott esni?

2022. márc. 24. 08:40
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Még nem
2022. márc. 24. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Igen. De ez csak kifogás volt, másnap már más ült a helyemen 🙄
2022. márc. 24. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
2: És ez mennyi idő után történt? És rákérdeztél, hogy addig hogyhogy sosem szóltak, hogy valamit nem jól csinálsz?
2022. márc. 24. 08:51
 4/22 anonim ***** válasza:
Igen, volt.
2022. márc. 24. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
4: Bővebben? Hogy történt? Megkérdezted, hogy miért nem szóltak soha?
2022. márc. 24. 09:21
 6/22 anonim ***** válasza:
78%
Van ilyen,de ne vedd magadra. Sok aljas cég így spórol. A próbaidős után nem kell annyi járulékot fizetni. Így vannak akik ezt játszák, hogy próbaidő után elküldik az embereket. Ha valaki nagyon bénán dolgozik, akkor azért szólni szoktak nem csak a próba idő végén...
2022. márc. 24. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
6: Én olyat láttam eddig, hogy egy személyzeti étteremből elküldték a szakácsot másfél év után, mert hogy nem tartja tisztán a konyhát. Kapásból adja magát a kérdés, hogy mennyire hihető, hogy ezt másfél évbe telt realizálniuk?
2022. márc. 24. 09:40
 8/22 anonim ***** válasza:

Normális, ugyanis sok cégen belül a projektek különböző partnerekkel állnak kapcsolatban és azoknak az utasítása szent és sérthetetlen.


Így rúgták ki az egyik munkatársamat, mert vétett ehy bakit, ami ezekhez a partnerekhet eljutott és a partnerek azt kérték, hogy küdjék el.


Hiába volt a legjobb munkaerő, mennie kellett, a TL-ek és a Manager semmit sem tehetett érte.


És ezt más projektekről is hallottam, hogy ezt vagy azt így rakták ki.


Nyilván más esetben, ahol nem jut el a partnerekig a bakid vagy nem ez a reakció, akkor egy szóbeli vagy írásbeli figyelmeztetéssel megúszod.


Nekem volt olyan, hogy egy helyen 5 hónapja voltam, teljes létszámban voltunk, amikor egy barátom elújságolta, hogy felvették hozzánk. Furcsa volt, de mondták a többiek, hogy valószínűleg csak emelik a létszámot, mert panaszkodtak rá, hogy kevesen vagyunk.


Egy hét múlva leült velem a főnök és a manager és mondták, hogy a külföldi partner jelezte, hogy nem jó a felállás, hogy ott van egy pályakezdő is, ezért arra kért, hogy távolítsanak el engem onnan és egy tapasztalt munkaerővel pótoljanak. Szerencsére egy másik projektre be tudtak nyomni és a barátom ment a helyemre.

2022. márc. 24. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Engem kínai étteremből küldtek el. Nyitáskor felvettek jó sok embert, mindent kivakartunk, készültünk az első napra.

Majd kinyitottunk és pár nap múlva úgy gondolták, elég lesz feleannyi ember, így párunkat -rossz munka köszönjük- felkiáltással elküldtek, legalább az aznapi ledolgozott órákat megkaptuk, kemény 300 órabér feketén.

Volt, aki jobb helyen mondott fel mert ez helyben volt és erre ennyi.

Azután néztem, hogy az egyik maradó pultos lány gyalog futva vitte ki a rendeléseket, nesze neked futár, be is zártak már.


Másik egy elegánsabb étterem volt, ott 3 nap próbaidő után köszönték meg a munkám, talán azóta is folyamatosan keresnek embert, vajon miért. :D

Monduk ott valóban volt pár rossz angolos külföldi akikkel alig értettem szót, lehet ez is közrejátszott, bár velük még egy nyelvész professzor se értette volna meg magát.

2022. márc. 24. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Az mindenképpen gyanús, ha mondjuk valaki kap egy határozott idejű szerződést (mondjuk fél vagy egy évre), átmegy a próbaidőn, sosem kap kritikát, majd úgy másfél-két hónappal a szerződés lejárta előtt kezdenek özönleni róla a negatív vélemények, egy hónappal előtte pedig kapja a hírt, hogy el lesz küldve, mert nem dolgozik jól.

Eleve azt nem hiszem el, hogy egy cég a próbaidő alatt nem tudja realizálni, hogy nem a megfelelő embert vették fel. Pláne, ahol nem is egy hónap, hanem kettő vagy három.

2022. márc. 26. 07:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!