Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha sokkal jobban megfizetnek...

Ha sokkal jobban megfizetnek egy másik helyen hasonló munkakörben, akkor az a munkakör nagyobb szívás is lesz?

Figyelt kérdés

Most alapból ne abból induljunk ki h más a céges háttér blabla, tegyük fel szektoron belül is van, és 2 nagy cég.


Ne nézzetek hülyének, de sose kaptam “ennyi pénzt” amit adnának, már a mostani helyemen is sokkal többet kaptam meg, mint a korábbinál, ez meg ugyanennyit ráfejelt amivel többet kaptam meg itt.

Nem egy pár tízezres emelés lenne ez, és kevesebbet is kértem, többet ajánlottak meg.


Szóval most elkezdett dolgozni bennem, hogy mi van ha a xart akarják ezzel kompenzálni?… mert ilyennel már találkoztam, meg hallottam is mástól, hogy náluk így volt.


Persze tudom ez előre sajnos nem derül ki :( .


De létezhet hogy normálisak lesznek és minden fasza a működésben, és tényleg csak azért ilyen bőkezűek, mert kell az ember? 😅 Tapasztalat?



2022. márc. 25. 22:35
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem csak a szar munkát fizetik meg. Ha nincs semmi képesítésed akkor sajnos szar munkát kell találnod ha sok pénzt akarsz ez igaz. Viszont ha van papírod akkor bármi lehetséges. Egy könyvelő kereshet 200 ezret is vagy 500 at. Kérdés, hogyan vagy hol dolgozik. Ha egy vállalkozásnak intézi a dolgait akkor jóval többet kaphat és szinte ugyan az a munkája mint alapból. Milyen munkáról van szó? Azért lehet látni, hogy abban az adott munkakörben hol mennyit fizetnek. Vagy lehetetlen hogy annyit adjanak ott? Akkor lehet tényleg lesz benne valami bukó. De lehet tényleg minden szuper. Picivel több a munka, de a fizu is.
2022. márc. 25. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Simán lehet jó. Én is jártam már így, a szakmámban híresen kevés a pénz (nem Magyarországon dolgozom, szóval ebből a híresen kevésből is jól lehet élni), aztán egyszer kaptam egy ajánlatot, ahol én is rögtön valami sumákságra gondoltam, annyira durván felette volt az átlagnak. Elfogadtam, de valahogy rossz szájízzel, pár hétig félve mentem be dolgozni, de minden stimmelt. Aztán kiderült, hogy a tulaj úgy gondolkodik, hogy neki jó emberek kellenek, a jó munkaerőt meg kell fizetni, különben elvesztik a motivációt és lelépnek más gazdasági szektorba.

(Mondjuk azóta felmondtam ott, mert nem volt feljebblépési lehetőség. Egy lépcsővel feljebb kerültem egy másik cégnél, szinte ugyanazért a fizuért. Viszont megérte hosszútávon, mert azóta még feljebb vagyok.)

2022. márc. 25. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nagy cégnél nehéz megítélni a munkád értékét, de ezt csak te tudhatod...

De amúgy egyáltalán nem feltétlenül szarabb a hely...

2022. márc. 25. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Igazad lehet, mert nem lehetetlen azért, csak nekem furcsa még kialkudni a bért a szaktudáshoz, mivel már nem ott tartok ahol pár éve voltam. Valószínűleg ez csak nekem extra, mert már a jelenlegi is több volt jóval, mint ami az előzőm volt. ( folyamat képeztem magam az elmúlt években azért, és ez azért nagy előny most).


Végülis a tapasztalatomhoz mérve az átlag sáv tetejét adják meg pont, amit elvétve pl láttam más hirdetésben is feltüntetve már, illetve fizetés összehasonlító oldalon is hasonló sávot láttam anno. Az átlag cég (több is) fizetne mondjuk 400-at, ők meg 5-öt.

2022. márc. 25. 23:23
 5/5 A kérdező kommentje:

2 - igen bennem is ez lesz szerintem egy ideig az elején, hogy hol lesz a bibi.. :D és én is alul voltam fizetve az első hosszabb helyemen már..


Köszi amúgy a válaszokat, akkor azért van jó tapasztalat is, ez biztató! Igazából nem hiszem hogy képes lennék nemet mondani, utána tuti bánnám h hülye voltam. Meg kell nézni, most mar nem is olyan nehéz kérdés.

2022. márc. 25. 23:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!