Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Interjún mit mondjak miért...

Interjún mit mondjak miért szeretnék váltani hasonló munkakörbe egy másik cégnél?

Figyelt kérdés

Pár munkatársam akikkel tényleg jó volt dolgozni lelépett, a maradék elég nagy része inkompetens akikkel hosszú távon nem fogok tudni együtt dolgozni.

A jelenlegi munkámat szeretem, de amerre a cég és a csapat tart arra én már nem vagyok vevő úgyhogy elkezdtem nézelődni.

Ezt ha így megmondom nyilván nem jövök ki jól belőle...


2022. márc. 9. 18:58
 1/5 anonim ***** válasza:
73%
Mondd azt, hogy új környezetre vágysz, új embereket szeretnél megismerni, új kihívásokra van szükséged. Ezzel nem is hazudsz, de készülj fel a lehetőségre hogy mélyebben érdeklődni fog az interjúztató. Semmiképpen ne szidd az előző helyed, az sose mutat jól.
2022. márc. 9. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
21%
Én ilyenkor elmondom a hiányosságaimat, mi az amit az előző helyen nem tanultam meg. Eddig mindenhol értékelték, és én is biztosabb voltam hogy ha ennek tudatában is engem választanak akkor tudom teljesíteni az elvárásokat.
2022. márc. 9. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
77%

Indoktól függetlenül azt szoktam mondani, hogy jó a régi hely de több pénzt szeretnék.

El szokták fogadni.

2022. márc. 9. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Alap, hogy soha nem szabad szidni az előző munkahelyet, még ha egy pokol volt, akkor sem.

Én mindig kb. a "új kihívásokat kerestem" vagy a "szükségem volt a változásra" stb. című dumákat szoktam mondani, ha a konkrétum nem publikus, pl hogy utáltuk egymást a főnökkel.

2022. márc. 10. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%

Amikor engem átvettek, nálunk épp volt egy elég nagy szervezeti átalakulás és leépítés, így a hr drága alapból azt hitte hogy ettől félek, ezért vagyok ott az interjún.. 😂


Egyébként ráadásul nem is ezt mondtam válaszul (tudtam, hogy nem küldtek volna el, mivel elég fontos és specko feladatokat vittem, és másik h*lyét meg nem találtak volna kellő szaktudással ennyi pénzért..)


Szóval azt mondtam h igen szervezet átalakul blabla meg amit az 1. Irt kb, csak én konkrétan utánanéztem a cég erősségének, és példaként említettem meg, hogy ezek érdekelnek és ezeket szeretném, és a jelenlegi helyzetben nem látom merre fognak haladni a dolgok.. Kajaltak ezerrel. :)


Aztán amiért átmentem az nyilván a nem éppen gyenge “fizuemelés” volt… ekkor jöttem rá, hogy mennyire is voltam alul fizetve már a piaci átlaghoz és tudásomhoz képest, ugyanis vagy 4 másik helyről is közelítették ezt az új összeget.. most pedig megint itt van egy mostaninál is jóval nagyobb ajánlat.

2022. márc. 25. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!