Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Az igaz, hogy ha a főnök...

Az igaz, hogy ha a főnök látszólag barátságosan érdeklődik a dolgaidról, magánéletedről, akkor érdemes óvatosnak lenni, mert lehet, hogy manipulatív hátsó szándékkal kérdezi?

Figyelt kérdés

Tehát hogy a nemrég odakerült dolgozónak korrekt, barátságos figurának mutatja magát. Normál módon társalog, de közben magánéletébe vágó kérdéseket is feltesz. Például arra vonatkozóan, hogy mennyi kiadása van, kiket kell eltartania, nagyon stresszes volt-e a munkakeresgélés. Valamint, hogy mit szokott csinálni a szabadidejében. Mert valahol úgy hallottam, hogy ilyenkor lehet, hogy igazából azt akarja kipuhatolni, hogy az illető mennyire ugráltatható, esetleg zsarolható kirúgással fenyegetéssel, ha nem akar hirtelen túlórázni, heti hét napot dolgozni meg ilyenek. Ez tényleg lehetséges?

Mert olyannal csakugyan találkoztam már, hogy a főnök az első hónapokban normális volt, utána elkezdett tahóskodni.



2022. márc. 26. 07:58
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
93%
Könnyen lehet. Amerikai filmekben, ha letartóztatnak valakit felsorolják a jogait, közte azt is, hogy ha bármit mond felhasználható lesz ellene a tárgyaláson. Én úgy gondolom ez a való életben sincs másképp, ezért jól meg kell gondolni, hogy kinek mit mondunk el.
2022. márc. 26. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
93%

Elvileg lehetséges ilyen, de egyböl ezt feltételezni azért beteges, paranoid dolog.

Meg egy értelmes ember nem beszél másoknak az anyagi helyzetéröl, nehézségeiröl, a hobbikról azonban miért ne, a szabadidö nem olyan téma, amit nem szokás más orrára kötni?


A túlóra, stb meg a dolgozón múlik, ha kezdettöl meghúzza a határokat - hétvége, szabadnap nem megy be, nem elérhetö -, tovább meg csak akkor marad, ha egyrészt belefér a magánéletébe, másrészt idöben tud róla, illetve rendesen, szabályosan kifizetik neki.

2022. márc. 26. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
87%

Lehetséges, de eleve ebből kiindulni...

olyat mondj csak el neki, amiből nem lehet gond.

2022. márc. 26. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
94%
Meredek, csak óvatosan.
2022. márc. 26. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem nincs köze hozzá. Munkahely kívül azt csinálok amit akarok. Egyszer volt olyan kollégám aki leste a többieket a városban. Egyszer nekem is szólt hogy látott egy söröző teraszán. Elküldtem az anyjaba.
2022. márc. 26. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
5: De milyen vonatkozásban szólt? Hétköznap este látott, és másnap fenyegetett, hogy beköp a főnöknek, és majd jól megszondáznak?
2022. márc. 26. 09:52
 7/19 anonim ***** válasza:
76%
Hétvégén.
2022. márc. 26. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
98%
Sajnos ezt a hibát én is elkövettem. A főnöknek elmondtam otthoni dolgokat mikor látszólag kedvesen kérdezte. Amúgy kínoz már , minden nap idegesít. Ha ha kiesik egy ember , akkor rám akarná erőltetni a túlórát!
2022. márc. 26. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

8: Egy elképzelhető, reális példa: A főnök beszélget velem, barátságos stílusban, szóba kerülnek a hobbi dolgok. Elkezdünk beszélgetni kedvenc filmekről, sorozatokról. A tudtára adom, hogy nagy film és sorozatfaló vagyok. Egyszer bent akar fogni túlórára, vagy azt várja, hogy a héten minden nap tovább maradjak. És én mondom, hogy nem érek rá. Erre azzal jön, hogy mégis mi dolgom lenne? Hiszen mást sem csinálok, csak filmeket és sorozatokat nézek, hiszen kívülről fújom őket.

Amúgy te miket mondtál el?

2022. márc. 26. 11:04
 10/19 anonim ***** válasza:
98%
Hat ha a kiadasaimrol erdeklodne, lehet en is furan neznek ra. Szoktunk igy kotetlenul beszelgetni a fonokkel, de nem ilyen dolgokrol, o is mesel, hogy pl hetvegen jatszohazban volt a gyerekekkel, en is meselek, hogy mi merre jartunk, stb. Olyasmire nem kerdez ra, hogy be tudom-e fizetni minden szamlamat es hasonlok🤣
2022. márc. 26. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!