Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit gondoltok az alábbi...

Mit gondoltok az alábbi történetről? Privát üzeneteket várok. Részletek lent

Figyelt kérdés

8 évig voltunk általános iskolai osztálytársak és közeli jóbarátok. 9 évvel később ez a lány kitörő örömmel vette fel velem a kapcsolatot. Levelezni kezdtünk és megbeszéltük, hogy valamikor találkozunk, de időt kért az egyetem és a munka miatt. 3 hónappal később adott egy időpontot. Találkozásunk és beszélgetésünk olyan jól sikerült, hogy megígérte újra leülünk. Ezután azonban képtelenséggé vált vele az időpont egyeztetés, mert időzavarba került. Az első hónapban kéthetente a továbbiakban havonta próbálkoztam a dologgal, de mindíg tanulnivalóira, vizsgaidőszakra, tanulás melletti munkáira hivatkozva közölte, hogy nem tud találkozni velem, mert "nincs rá ideje". Ez így ment 3 hónapon át, ezért fokozatosan egyre gyanakvóbb lettem, hogy valójában nem is akar soha többé találkozni velem, csak kifogásokat gyárt, ezért a 3 hónapos türelmi idő lejárta után lemondtam róla. A negyedik hónapban véletlenül elszólta magát, amikor aggódva kérdeztem mi történt az elmúlt héten, amikor szokásától eltérően egyáltalán nem jelentkezett? Elmondta, hogy kiment egy hétre Prágába az ösztöndíjjal éppen ott tanuló húgához, mert „meg kellett látogatnia” Mire nekem betelt a pohár és számon kértem, hogy az 525 km-re lévő cseh fővárosba volt ideje kimenni 7 napra, de engem, aki akkor 5 km-re lakott tőle nem tudott meglátogatni 1-2 órára sem. Ezután mivel lebukott elszégyellte magát és időpontokat kezdett ajánlani nekem, amelyek mindegyikét rendre lemondta. "Mindíg közbejött valami" Ezután összevesztünk azon, hogy neki minden fontosabb annál, mint, hogy velem találkozzon. Ő azzal érvelt, hogy mennyi dolga és milyen nehéz élete van és szerinte túl nagy jelentőséget tulajdonítok a személyes találkozásnak, ezért túl gyakran próbálok egyeztetni vele, helyette levelezzünk és telefonáljunk. Annyira megsértődtem és megharagudtam rá, hogy megszakítottam vele a kapcsolatot. 10 évvel később, amikor maradandó értéket tettem le az asztalra és ezzel országos ismertséget szereztem, a lány ismét felvette velem a kapcsolatot és ekkor kiderült az igazság a múltról.



1. A lány előre lépésről kidolgozza rövid egyszeri találkozásra vonatkozó ugyanakkor elképesztően számító és jellemtelen tervét.



2. Felveszi velem a kapcsolatot és manipulációval meghívatja magát, hogy kíváncsiságból egyszer találkozhasson velem.



3. Találkozik velem, folytatást hazudik, hogy a terv titokban maradjon, ő elkerülje a konfliktust, jó szájízzel távozhasson és jó színben tűnjön fel, én pedig ne sértődjek meg. Tehát hazug volt a hazugság miatt és becstelen a titkolózás miatt.



4. Az elkövetkező 3 éven át tovább hazudozza, hogy "nincs ideje" találkozni. Mindezt csak azért, hogy a terv továbbra is hosszú távon titokban maradjon, ő továbbra elkerülje a konfliktust, és jó színben tűnjön fel én pedig ne sértődjek meg. Vérlázítóan becstelen és notórius hazudozó volt. Itt kezdetem gyanakodni, hogy "semmi sincs rendben"



5. Végül az említett prágai kiránduláson bukott le, amikor elszólta magát. (Az 525 km-re lévő cseh fővárosba volt ideje kimenni 1 hétre, a húgát megnézni, de engem, aki 3 km távolságra lakott tőle nem látogatott meg 1-2 órára sem).



6. Ezek után kezdett időpontokkal hitegetni, melyeket eleinte 1 nappal majd később 1 órával korábban mondott le.



7. Ekkor vesztem vele össze és szakítottam meg a kapcsolatot jogosan, miközben neki pontosan ez volt a célja, hogy ne legyen lelkiismeretfurdalása bennem viszont bűntudatot keltsen.



Bónusz, hogy tudta, ha igazat mondott volna, akkor kiderül a terv. Ha ez megtörténik, akkor jogosan megsértődőm és konfliktusba kerül velem, ráadásul lejáratja magát. Ezt igyekezett mindenáron elkerülni.



A történtek oka pedig tragikusan egyszerű: a lány a flegmatikus személyiségtípus iskolapéldája. A flegmatikusok utálják a változást és azt, ha bármiért erőfeszítéseket kell tenniük és gyűlölik a rámenős céltudatosságot és ha bármit kényszernek éreznek és persze tudatosan kerülik a konfliktusokat és védik magukat a lebukástól, akár becstelenség és hazudozás árán is. Szinte semmi sem fontos nekik és semmi sem érdekli őket. Ez természetesen borzasztóan dühítő és persze a jellemtelenség magasiskolája!



Ez többek között azt is megmagyarázza, miért nem érdekelte a tanuláson, saját faladatain és problémáin kívül semmi és senki, miért közömbös hideg érzelemmentes és önző mindenki iránt és miért nem törekszik semmire. Miért volt hetedrangú neki a találkozás. Nem akarta törni magát miatta, mert az már erőfeszítésébe került volna. Azért tervezett csak 1 alkalomra, mert ez jelentette neki a lekisebb változást a mindennapokhoz képest és így kellett a legkisebb erőfeszítést tennie. Ha többször jött volna az neki már túl nagy változást és túl nagy erőfeszítést jelentett volna, amit kényszernek érzett. A jóhiszemű és jóindulatú egyeztetéseket rámenősségnek erőszaknak tekintette. Mindezek szokásához híven titokban zajlottak le benne és csak utolsó telefonbeszélgetésünk alkalmával mondta el ezeket a dolgokat nekem. Az már csak hab a tortán, hogy a prágai kirándulásba azért ment bele, mert azt az édesanyja szervezte, így neki semmit nem kellett tennie érte.



A külső szemlélők, akik megismerték ezt a történetet nem értették meg, hogy a találkozások és a beszélgetések folytatásának elmaradása csak mellékes tényező volt.


Mindez azért volt csalódás, mert kiderült, hogy a személyiségünk és az értékrendünk egyaránt teljesen ellentétes. A lány, akit valaha ennyire megkedveltem, és aki 24 éven át ilyen sokat jelentett nekem, valójában sohasem létezett. Múltban viselt álarca a jelenben végleg lehullt róla. Sajnos kénytelen voltam belátni, hogy a kapcsolattartás alatti ténykedése és helyzetkezelése miatt a lány, számító, manipulatív, becstelen, hazug és provokatív volt, aki nem érdemel meg engem, ezért végleg el kell felejtenem.



2021. nov. 21. 09:26
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
91%
Te paranoiás vagy
2021. nov. 21. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
90%

Szánalmas sztori, de rád nézve az. Gondolom a lánynak az első tali alkamával feltűnt a nárcisztikus személyiséged és esze ágába sem volt találkozni veled, te meg azóta is ezen pörögsz.


"Mire nekem betelt a pohár és számon kértem, hogy az 525 km-re lévő cseh fővárosba volt ideje kimenni 7 napra, de engem, aki akkor 5 km-re lakott tőle nem tudott meglátogatni 1-2 órára sem"


Ezt nem is kommentelném, annyira irtó gáz, amit műveltél

2021. nov. 21. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
91%
Jézus. Szerintem csak nem volt kedve veled találkozni többet, de ezt nem merte megmondani neked. Ennyi. Vagy nem voltál neki fontos. Régi osztálytársak voltatok, nem életre szóló jóbarátok. A húga nyilván fontosabb volt neki, mint te. Tényleg paranoiás vagy... Állarc, jó isten. Szerintem csak látta, hogy kattos vagy.
2021. nov. 21. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
43%
kamu kérdés ...
2021. nov. 21. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
88%
Itt tényleg nagy baj van. És nem a lánynál, hanem nálad. Rátelepedtél, folyamatosan kerested, erőszakosan nyomultál, már-már zaklattad. Ő ezt érzékelte felőled, ezért keresett kifogásokat. Jegyezd meg: Ha valakit személyes találkozóra invitálsz és egymás után 4x-5x lemondja a találkozót különböző okokra hivatkozva, akkor már ne keresd többet, ne nyomulj rá, hanem engedd el. Ha fontos vagy neki, akkor fel fog keresni valamikor. Ha meg nem keres meg, akkor ennyi volt. Tanulj meg elengedni dolgokat, embereket, személyeket. És ne gyárts ellened szóló összeesküvés elméleteket, meg ne állíts fel ilyen téves személyiség elemzéseket, mert ez NAGYON para!
2021. nov. 21. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
88%

Lefordítom a lány jelzéseit: Hagyj békén, tűnj el az életemből, kopj le már végre!

Így érted?

2021. nov. 21. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
88%

Szóval jól értem, hogy a lány aljas terve az volt, hogy egyszer újra találkozik egy gyerekkori barátjával, mert kíváncsi, hogy mi van vele?


Egyébként én végig teljesen egy hullámhosszon voltam a csajjal, mindenben megértem a lépéseit. A munka+tanulás pedig igenis komoly elfoglaltság, simán van, hogy egyszerűen nincs idő, így az alvás csökken. Kihasználom az idő 100%-t néha.


Amit te csináltál az pedig nagyon gáz, ahogy írsz róla, az meg ijesztő.

2021. nov. 21. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem 2 opció van:

1. A kérdés kamu és a kérdező teljesen beteg.

2. A kérdés igaz és a kérdező teljesen beteg.


Akármelyik is a válasz, nem normális dolog, hogy ilyen emberek szabadon élnek közöttünk.

2021. nov. 21. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
88%

#8, Sajnos nem kamu, láttam már ezt a kérdést itt, de akkor nem eresztette ennyire bő lére. A személyiségelemzés például egy új szál a sztoriban.

Marad a második variáció.

2021. nov. 21. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
78%

"már ezt a kérdést itt"


Az nem zárja ki, hogy kamu legyen. Nem lenne új dolog ezen az oldalon.

2021. nov. 21. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!