Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Akik éjszak dolgoznak náluk...

Akik éjszak dolgoznak náluk hogyan van ez?

Figyelt kérdés

Este 9 kor kutyasétáltatás közben szoktam látni, ahogy várják az emberek az éjszaki külön buszt ami munkába viszi őket. Ma is ugyanúgy tehát 9 kor ott voltak. Ők most egy órával kevesebbet dolgoznak az óraátállítás miatt?


Legalább akkor nekik jól jön, ha így van.



2022. márc. 26. 23:03
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen
2022. márc. 26. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen, általában ez most -1, visszaállitásnál +1 óra.


Jobb helyen a mait elengedik, mintha 8 órát ledolgozta volna, a másikat viszont kifizetik 1 óra túlórának.

2022. márc. 26. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszi nektek!


Kicsit rosszul írtam a kérdést, mert az is érdekelt volna, hogy azért 8 órának számítják-e. Köszi!

2022. márc. 26. 23:18
 4/10 Humor Herold ***** válasza:
40%
Amennyit dolgoznak csak annyit kapnak érte.Tehát jelen esetben 7 órát dolgoznak és annyi is lesz elszámolva az óraátállításos éjjelen.
2022. márc. 27. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy lesz csak 7 óra elszámolva,ekkora tudatlansagot írni :D
2022. márc. 27. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Humor Herold ***** válasza:
80%

#5

Több ismerősöm dolgozott tegnap éjjel.És kivétel nélkül mindegyik helyen így számolták el.7 óra munka,7 óra fizetés.Ez Magyarország, örüljön az ember neki hogy legalább amit ledolgozik megkapja...nem hogy még ajándék órákat is kapjon.

2022. márc. 27. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
71%
Több ismerősöm dolgozott tegnap éjjel.És kivétel nélkül mindegyik helyen így számolták el.7 óra munka, 8 óra fizetés. Ez mindenhol így működik, ez alatt a normális munkahelyeket értem, nem az olyat, ahoo be se vagy jelentve....
2022. márc. 27. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszi. Ezek szerint nem egységes.


Szerintem úgy lenne jó ha kifizetnék, mert aki éjszakás ilyenkor, az nem mehet se előbb, meg nem is maradhat bent tovább, mert csúszik a váltás. Munka viszont nem marad el, ugyan ott vannak. Szóval ki kéne fizetni.

2022. márc. 27. 12:49
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, melyik munkahelyen, mi a "divat"!

Én úgy szervezném a munkát - főnökként, - hogy mind a kettő óraállítási nap éjszakájára ugyanazt az embert osztanám be - és nem bolygatnám az elszámolást, (mivel kiegyenlíti egymást a kettő időben és így nem szenved senki anyagi hátrányt).

2022. márc. 27. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
71%

#9 Ez a gyakorlatban nemigazán valósítható meg! Sok évet húztam le 3 műszakban, és nem az a műszak lesz a következő ilyen óraállításkor éjszakás , aki most volt bent.

Igazából a kormány részéről meg egy nagy szemétség, hogy a 14-ei ledolgozást is egy ilyen hétvégére teszi amikor óraállítás is van, mert amúgy gyárban, 3 műszakban ilyekor általában nincs is műszak.

Mi a visszaállítást szívtuk meg egyik évben, akkor is ledolgozós nap volt, és nem plusz órát hanem fegyelmit kaptunk, mert a csopi szerint elég volt a 8 órás darabszám, de a főnök szerint meg nem. Persze a csopi tagadott mindent később.

2022. márc. 27. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!