Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Egy 10 hónapos rendőrjárőr...

Egy 10 hónapos rendőrjárőr képzés után mi a legmagasabb elérhető rang?

Figyelt kérdés

Őrmester lehet csak?

Vagy elérhető számára még a Törzsörmester és a Főtörtzsőrmester rang is?



2022. márc. 29. 19:07
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Nem tudom a valóságba mennyire veszik szigorúan ezeket, de ugye mindig az a főnök az adott környezetben akinek több a csillaga. Ilyen téren nem árt ha nem csak egy kis szürke csillag ragyog ott. Persze lehet tényleg nem jelent semmit, de azért jobb a több.
2022. márc. 29. 21:08
 12/15 anonim ***** válasza:

Mondjuk nálunk már több, mint 5 éve azt is variálták, hogy a csillagszerzés is őrült sok idő lett. Nem akarok hülyeséget mondani, de a korábbi 1-2 esetleg 3 évnél sokkal többre emelték. Többszörösére, nem tudom azóta változtattak-e ezen.

Szóval valaki már sok éve rohadt ott, de ugyanúgy őrmesterként, míg korábban már rég törzs lett volna. Nagy rakás szar az egész rendszer erre jobb, ha felkészülsz.

Nekem akkora rohadt nagy csalódás lett, hogy kvázi előtte egyenruhás "álmok" voltak, aztán utána életem legjobb döntése volt lelépni onnét.

De igazából a feladatot nem hiszem, hogy a másik szürke csillagostól fogod kapni... Nálunk a főfelügyelő adta és ennyi. Az nem számított, hogy a másiknak több csillaga van.


Azóta volt már ismerős aki 15 évet húzott le rendőri kötelékben.

Hát én lebeszélni nem foglak, de elvárásaid ne legyenek, különben óriási pofára esés lesz. Lesznek esetek, mikor egy darab szarnak nagyobb megbecsülése lesz, mint neked egyenruhásként, és itt most a törvény és felettesi oldalra gondolok sajnos.


Jó sok erőt és kitartást ehhez, sajnos kelleni fog.

2022. márc. 29. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen. Remélem egy nyugis helyre kerülök. :)

Biztos nem lesz egy leányálom, de azért kipróbálom ha már ilyen nagy álmom volt. Aztán lehet én se maradok itt pár évnél tovább. Akkor viszont elég is ez a 10 hónapos képzés belekóstolni a dologba. Sok idős férfit láttam akik ugyan úgy őrmesterek voltak. Egy kettőnek volt eggyel több csillaga, de ennyi. Szóval nem könnyű azokat se megszerezni értem. :D

2022. márc. 29. 21:21
 14/15 anonim ***** válasza:

Nálam az volt az elkeserítő, amikor a rabok röhögtek meg mondogatták miért nem megyek normális helyre dolgozni sokkal több pénzért.

Utána a régi kollégák, hogy hogy lehetek ilyen hülye, hogy ide jövök, mert még az ő idejükben volt értelme meg előnye, de már 2012 óta nincsen semmi.


Aztán igazuk volt. Külföldön 3 szor annyit keresek 40 helyett 30 órában.

Ismerős a tabakban 2 szer annyit keres meg a lottózóban a másik.

Cserében negyed annyi hülyét kell elviselni minden nap 2-3 szoros pénzért.


Én ezért váltottam. Minek dolgozzak egyenruhásként 3 évet, ha máshol 1 év alatt megszerzem ugyanazt a pénzt semmivel sem rosszabb (sőt) munkával? Sajna ez van.


De az biztos, hogy egy életrevalónyi sztorit fog nyújtani és soha nem lehet elfelejteni az ott tapasztaltakat. Ez persze mind pozitív mind negatív. Az biztos, hogy sehol máshol nincs annyi történés, mint egyenruhásként. Van jó oldala, csak minimális.


Meg még az volt durva, mikor határzár idején az ország másik felében jöttek a határra a rendőrök, és egész nap álltak kint dög melegben is meg fagyban is, nézegették az iratokat, szóval a legmonotonabb munka.

Közben jöttem haza, eszembe jutott, hogy nyilván rajtam is volt egyenruha, de ilyen apróért itt sz**ni azért ez a megalázó, míg akármelyik hazautazó akinek megnézték az iratait minimum 3 szor, de szerintem sokan 5 ször is annyit keresnek, mint ők.

Ez azért valahol végtelenül szomorú is volt.

2022. márc. 29. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
Nehéz volt a felvételi?
2022. máj. 23. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!