Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Csak én vettem észre, hogy...

Csak én vettem észre, hogy Budapesten fele annyit kell dolgozni mint vidéken?

Figyelt kérdés

Én dolgoztam építőiparban vidéken és gyárban Budapesten és fele annyit kellett dolgoznom, mint vidéken. A vicc az egészben, hogy 2x annyi pénzért fele annyi se volt sokszor a munka.


Most hazaköltöztem más ügyből kifolyólag és 1,5x annyit dolgozok mint fent Budapesten.



2022. ápr. 2. 16:50
 1/6 anonim ***** válasza:
49%
Kétszer annyi a pénz...ez hülyeség. Okés kicsit talán jobban fizetnek de ott drágább is az élet, sok ember aki Pesti 2 munkahelyen dolgozik ott, az csak egy dolog hogy te fel mentél pár napra oda.
2022. ápr. 2. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Lidl, Aldi, Tesco termékei ugyanazon az áron vannak mint vidéken.


1 évet voltam ott :)


2 munkahelyt hadjad szerintem, mert a gyárban nem volt talán egy tősgyökeres BP.


Az irodában talán. 90% BP. -i lakos volt

2022. ápr. 2. 17:43
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez így van. Én is segédmunkás voltam. Pesten 15 meg 20 is volt néha a napi. Itt a faluban meg 8, és a hétvégi túlóra a 10. Szóval így van. Nevetséges..
2022. ápr. 2. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
3-as vagyok. Azt hozzá kell tennem hogy viszont az albérlet is sokkal drágább.
2022. ápr. 2. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%

Tehát egy vidéki segédmunkásnak nem ugyanaz a leterheltsége mint egy városi gyári biorobotnak?

Érdekes... Az nem merült fel esetleg, hogy a gyári betanított munka az alapból sokkal kímélőbb, mint az egyik leginkább fizikailag megterhelő munkakör az építőipari R1 munkatárs?

2022. ápr. 2. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem új dolog. A Fővárosi mikró, közepes vállalkozások könnyebben szereznek megrendelőket, több a munkájuk. A vidéki vállalkozóknak kevesebb munkájuk van, kevesebb hasznot termelnek. Vidéki vállalkozás foggal körömmel ragaszkodik a megrendelőkhöz, hogy ne veszítsék el őket. Mindent megteznek, hogy versenyben tudjanak maradni. Továbbra ott legyen a zsebükben a vállalkozói igazolvány és még a családjuknak is nagyon jó életszínvonalat tudjanak biztosítani. Ezért jobban mennek a trükközések a fizetésekkel, bejelentésekkel, adókkal stb. Egyes régiók elmaradottsága nagyban hozzájárul ki mennyit visz haza. Ahol több a vállalkozás, több a megrendelő ott jobban pörög a gazdaság, jobbak a fizetések. Másik része, hogy fele annyit kell dolgozni: van pénze a vállalkozásnak 6 embert foglalkoztatni és nem csak 4 embert. A vidéki vállalkozónak már nagyon fáj az a plusz 2 ember. Ezért nagyobb a hajtás.


Ez volt a vidéki "Döbrögi Művek" féle kft.


Külföldi multiknál (pl.:autógyárak) más a helyzet. Az anyacég mögött euró milliárdok vannak. Az már más, hogy a magyar menedzsment miként tud gazdálkodni a gyár pénzével. Az elsődleges célja a 24 óra munka 0 bérért. Elkezdik feszegetik a határokat hol van az a bér, amikor jelentkeznek a munkavállalók és nagy eséllyel ott is maradnak. Keveset nem adnak mert azzal leállna minden, de túl sokat sem mert akkor kevésebb pénz marad a vállalatnak. Ezért érzi azt a munkavállaló nem sok, de nem túl kevés. Pont annyi amivel még holnap betud menni dolgozni.

2022. ápr. 4. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!