Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha középfokú végzettséget...

Ha középfokú végzettséget igénylő munkára jelentkezek diplomásként, van esélyem? Letagadnátok a diplomátokat ha ez hátrány?

Figyelt kérdés

Van két diplomám is, abban a városban, ahol lakok, sajnos nincs jó lehetőségem elhelyezkedni ezekkel.


Mindenképpen a városban szeretnék maradni, és itt dolgozni. Találtam már számomra tetsző munkát, amihez elég érettségi is. Tudom, hogy így kisebb a fizetés, de nekem ez nem probléma. Nem leszek rögtön elutasítva, ha látják, van két diplomám?



2022. ápr. 5. 14:50
 1/8 anonim ***** válasza:
79%
Ez attól függ, a főnöknek van-e diplomája. Ha nincs, nem fog megtűrni maga alatt egy nála képzettebbet.
2022. ápr. 5. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
9%

Én meg olyat nem halottam, hogy valakit azért ne vegyenek fel egy pozícióra mert túl nagy képzettsége van.

Max annyi, hogy akadhatnak olyan kollégák, akik beszólnak, hogy minek végeztél egyetemet, ha ott dolgozol.

2022. ápr. 5. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
2-es! Létezik ilyen hogy valaki "túlképzett"
2022. ápr. 5. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
44%

Nekem egyik ismerosom meselte hogy az egyik ismerose x allasinterju utan mar letagadta hogy diplomaja van mert tulkepzettsegre hivatkozva sehova nem akartak felvenni. Igy lett munkaja.


Szerintem az helytol is fugg. De pl. Nalam elonybol indulnal plane 2 diplomaval. Egy kepzett ember a munkahelynek az éke es inkabb megbecsulni kene oket. Mert ha profin tudja a szakmat az ugyanugy tobb penz a helynek is ahol dolgozik ugyhogy nem kene azon szoszmotolniuk hogy tobbet kell egy diplomasnak fizetnie. Bar a kozalkalmazotti bertablaban bizonyos szakmakban nem jellemzo mert van hogy egy szakmunkas tobbet keres mint egy diplomas. De kozalkalmazottiba is atugrasz a tobb fizetesi kategoriaba akkor plane ha nyelvvizsgad is van.


Figyi neked kell tudni.

2022. ápr. 5. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Három diplomám van, három különböző szakterületről, + egyéb OKJ, és technikumi papír. Általában valamelyiket mindig ki kell hagynom..
2022. ápr. 5. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

#2

Én egyszer (2016-ban) jelentkeztem egy étterembe mosogatni. Nem vettek fel, mert túlképzett (diplomás) voltam.


Kérdező, ez lehet, hogy munkahelye válogatja.

2022. ápr. 5. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
59%

* nálam előnyből indulnál ha vezető vagy főnök lennék


Nem vagyok vezető. Félreérthető volt. Csak én egy főnök helyébe megbecsülném a képzett embert. Amugy meg ha valaki letagadja ha olyan a hely akkor utánanéznek.


Szerintem felesleges de valahol megértem aki netalántán szorult helyzetében letagadja.

2022. ápr. 5. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
73%
6-os sajnalom. Felvehetett volna. Egyszer chateltem egy mosogatoval aki szegyelte hogy mosogat de reszmunkaidovel tok jol keresett akkor. Szerintem nincs mit szégyelni ezen a munkán ha nincs mosogato akkor a vendégek se tudnak mibol enni sem a szakacs sem tud mibe fozni. De szerintem fárasztó, ha nem mosogatogeppel mosogat, pláne hogy azert oke hogy ott a mosogatogep, de ez sem egyszeru ha rendezveny van vagy egy nap idore kell mindent elmosogatni, bizonyos helyzetekben stresszes is es szerintem nincs mit szegyelni rajta. Mosogatasba pl. A fekete mosogatoknak a legnehezebb akik nagy labastol konderokig orias meretu dolgokat mosogatnak es az odakozmalt cuccokat. Regen arra csak ferfiakat vettek fel. Ma mar nem tudom hogy mukodik ez. Ezt egyik ismerosom meselte. Manapsag mar mosogatogepet alkalmaznak tobbnyire etkeszletnel.
2022. ápr. 5. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!