Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » HR-munkát tudnám csinálni...

HR-munkát tudnám csinálni középfokú végzettséggel?

Figyelt kérdés
Kereskedelmi irányú érettségim van, néztem álláshirdetéseket, és volt, ahol HR-pozícióba kerestek embert, és "csak" középfokú végzettség az elvárás, igaz tapasztalattal, ami nekem nincs. Mit csinálnak a HR-esek, tényleg nem kell hozzá felsőfokú végzettség?

2020. márc. 31. 20:39
 1/9 A kérdező kommentje:
Ja, és nem nő vagyok.
2020. márc. 31. 20:42
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg lehetne gyakorlatilag esélytelen. Százával jelentkeznek HRes pozíciókra diplomások elsősorban nők (talán nincs kimondva de őket "előnyben részesítik" ennél a munkánál)
2020. márc. 31. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

nem tudnád csinálni, mert szakmailag nem vagy kompetens. az más kérdés, hogy a legtöbb hr-es meglátásom szerint a szakmai tudást mellőzi, és a megérzéseire hagyatkozik. nagyon kevés helyen találkoztam személyiségteszttel, ami alapján objektív képet kaphat a hr-es a jelölt jelleméről.


összességében, lehet, hogy tudnád szarul csinálni - mert a legtöbb hr-es szarul végzi a munkáját -, de ennek értelmét úgy igazából nem látom.


újságcikket is tudna írni mindenki érettségivel, mégis különbséget teszünk újságíró és újságíró közt.

2020. márc. 31. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én nő vagyok, középfokú végzettséggel (hr terület) és 5 év tapasztalattal, még sem találok tapasztalatomnak megfelelő munkát.

Most pedig, esélytelen lesz.

A HR nem csak toborzás, személyzet fejlesztés, kontrolling, kompenzáció és juttatás stb. Rengeteg ága van. Mindenhová más a preferált végzettség, de kereskedelmi végzettséggel és tapasztalat nélkül... hát he legyenek illúzióid.

Nincs veszteni valód, jelentkezz bátran, de ne várj sokat.

Sok sikert.

2020. márc. 31. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A hresek 90%a nő, legalábbis aki a szotyi melót csinálja. Amúgy mindenféle munkaügyes dolgot csinálnak, céges rendezvényeket szerveznek, a dolgozók szállíttatása, szállásolása (ha olyan a cég), étel-ital ellátásról gondoskodás, stb.. de pl ők felvételiztetnek, és a bért is ők számfejtik. Ahogy én néztem elég felelősségteljes munkakör
2020. márc. 31. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Pff, a HR-es nem számfejt, az a bérszámfejtő dolga.

Esetleg pont fordítva, előfordulhat hogy a bérszámfejtőre tolják a HR feladatokat, ha kicsi a cég.

2020. márc. 31. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A HR-esektől emberi erőforrás tanácsadó tanácsadó diplomát követelnek meg a legtöbb helyen. Ez a diploma mesterképzésben szerezhető meg, tehát már kell a képzésre való bejutáshoz egy megfelelő alapszakos diploma. Vannak olyan vállalatok is, ahol pszichológus diplomával rendelkező egyént vettek fel HR-esnek. Ez egy komoly és felelősségteljes munka, nem lehet csak az utcáról betévedve csinálni.


[link]

2020. ápr. 1. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
7: létezik HR admin is, nyilván azt akarhatnak középfokú végzettséggel - és ehhez nem is kell más.
2020. ápr. 2. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Közèpfokú vègzettsèggel a feudális, elmaradott Magyarországon,ahol megy a hülyítès a női hátrányos helyzetről, miközben 10 èvvel magasabb a női élettartam, hamarabb mehetnek nyugdíjba stb. fèrfikènt esèlytelen HR-ben.A feudális, elmaradott magyarban biológus, gyógytornász stb.csajok a HR-sek(de pl. Sopronban andragógia szakos is van az Autolivnèl) így teljesen mindegy,hogy mit vègzel.Nő legyen+kapcsolat,vidèken a HR-sek 95%a nő, jellemzően HR vègzettsèg nèlkül.Az nem gond,ha például a HR-es alapvető fogalmakkal nincs tisztában pl munkaerő közvetítés ès kölcsönzés közötti különbség stb...a színvonal igazi magyaros vagyis Európa egyik legrosszabbja.Kivève Budapest ott azért most már felvesznek férfit is HR-re,de vidéken a HR-sek 95%a nő, jellemzően nem HR végzettséggel.



Magyarországon a HR 1,barátnői módon működik 2,a fejvadász cègeknek nevezett barátnői gittegyletek pl Randstad,Beck and Partners stb...szívesen segítenek bármely biológus, gyógytornász hölgyből is HR-est,majd HR vezetőt csinálni a HR-es Facebook csoportokban is,nagyon aktívak, szorgalmasak, segítőkészek ebben az esetben.A színvonal olyan igazi magyaros,vagyis Európa egyik legrosszabbja,nem egy HR-es csajjal találkoztam,aki azt sem tudta,hogy mi a munkaerő kölcsönzés, közvetítés közötti különbség.

2020. aug. 28. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!