Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Olyat megcsinálhat a főnököm,...

Olyat megcsinálhat a főnököm, hogy a jelenlétimet a bérszámfejtőknek az aláírásom nélkül küldi be?

Figyelt kérdés

Mindig le csekkolom, hogy a túlóra számok ülnek-e az általam jegyzetelttel, és most volt eltérés

Nem írtak be pár órát nekem, amit elvégre le dolgoztam. Kértem javítsák, erre nem tették ezt meg, szimplán aláírásom nélkül küldték be azzal a címszóval, hogy úgyis úgy számolják el, ahogy akarják. Ilyenkor ti mit tettetek volna?



2022. ápr. 7. 03:10
 1/6 anonim ***** válasza:
90%
Felmentem volna a bérszámfejtéshez, és közöltem volna, hogy baj van, a leadott papír nem felel meg a valóságnak. Visszakértem volna és visszaadtam volna a főnököm részére, hogy a szükséges javítást tegye meg. Nem tudom hány óráról volt szó, de így utólag csúszóba elégséges szinten elvárnám, hogy adja ki. Ha egyik sem, akkor egy perc túlórát ne várjon tőlem. Sőt elgondolkodnék egy munkaügyi peren.
2022. ápr. 7. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
33%
A jelenlétin mit kell másnak javítani, ha a tényleges időt neked kell beírni érkezéskor és távozáskor?
2022. ápr. 7. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
79%

A jelenlétit nálunk pl dolgozó nem javíthatja. Ma már digitális dokumentum, nem kell aláírni. De korábban úgy volt, hogy a csekkoló alapján készült és eléd nyomták a papírt. Természetesen számtalanszor előfordult, hogy a csekkoló valahogy véletlenül minden hónap utolsó 3 napján ment tönkre, ezért én készítettem egy excelt, ami kiszámol mindent. Mennyi pluszod mínuszod van. Meddig kell maradnod, számolja a megmaradt elhasznált / szabikat. Amikor engem is át akartak vágni, megnyitottam az excelt és mondtam, hogy hoci a papírt ez így nem faxa és nem írom alá. Most a digitális módnál is van lehetőség ellenőrizni fizu előtt. Ha gáz van, vagy eltérést tapasztalok, már visítok is, mint a pengős malac.

Sosem szabad elfelejteni, hogy a jó barátság alapja a pontos elszámolás!

2022. ápr. 7. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nálunk is csekkoló van, és hozzák a jelenlétit amit alá kell írni. Számítógépbe is írják hogy ki mennyit van itt. Ha munkaügyi perre vinném, hogy dolgoztam pluszban több órát, akkor azt hogyan tudnám bizonyítani? Vagy ilyenkor mi az eljárás?
2022. ápr. 7. 15:09
 5/6 anonim ***** válasza:
Az igazság az, hogy nem tudod bizonyítani. Gondolom nálatok is nexon rendszer van, amit úgy írnak át, ahogy akarnak. Egyedüli módod az, hogy hó közben napi screenshotot csinálsz róla. Nálunk anno a főnök és a recepciós csajok fértek hozzá. A recepción volt egy nagyon kedves csaj, aki mindig segített és rendeztük a kérdést, ha baj van. Nem szaladtam a főnökhöz pont az említett okok miatt, hogy ne tüntessék el az időket. Javaslom kérdező, ha van módod és tárolási lehetőséged külön pendriveon sőt a legjobb ha naponta nyomtatsz egy oldalt. Igaz 30 papír lesz, de legalább tárgyi bizonyíték, és lehetőség szerint a főnöködet megkerülve intézd ezt. Amilyen ganaj némelyik, azzal ott kell k.basz.i, ahol lehet. Nálunk már rúgtak ki főnököt miattam. És akit kirúgtak, annak értelmesen elmagyaráztam az állatfarmból a szamár és a többi állat helyzetét. Döglött szamarat még nem láttatok! Szóval kérdező csak ügyesen. Esetleg az excelt elküldöm neked, max holnap. Ugyan nem hivatalos, de legalábbis precíz cucc.
2022. ápr. 7. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Rendben, nagyon szépen köszönöm! Nexon rendszer van igen.
2022. ápr. 8. 11:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!