Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Gyűlölöm a munkám, de szerződé...

Gyűlölöm a munkám, de szerződés köt oda. Hogy húzzam ki?

Figyelt kérdés

Július végéig dolgozom ott, 12 órák, szóval van még max. 60 műszakom, azt a 10 nap szabit nem beleszámolva. Mindegy milyen szektor, a lényeg hogy érettségivel végzek "lótifuti" alja munkát, egyébként jó pénzért, fiatalként.

Senki nem tisztel, lenéznek. Persze, ott van a mondatban a légyszives, de kezdek megőrülni, mert amit x hónapig csináltam az nem jó, mindig másról derül ki hogy éppen nem jó. De konkrétumot senki nem mond a szemembe, csak hogy egy banális példát mondjak:

"A használt papírokat szelektíven gyűjtjük, neked is mondom ám!" (persze ezt agresszív hangnemben, úgy hogy én mindig szelektíven gyűjtöm, de valaki nem, és persze rajtam csattan)

Nyilván ennél nagyobb problémák vannak, csak hogy értsétek a mechanizmust. Itt nem kapok arra konkrét választ hogy "miért, mikor nem gyűjtöttem szelektíven?" De ha valami nem úgy megy a részlegen ahogy kéne, az az én hibám lesz automatikusan.

A másik a munkaidő. A 12-ből konkrétan 10-11-et ha van értelme maradni, a végén már unatkozom mert mindent megcsináltam. A közvetlen főnököm engedélyével (!) elmegyek x idővel előbb, erre hónapok után kiderül hogy miért megyek el előbb, és engem csesznek le érte, holott tényleg engedélyt kaptam rá, és a főnökömet kéne.

De alapvetően is, én dolgozzak mindenki keze alá, "légyszives" csináljak meg olyat ami nem is az én dolgom, de én sokszor egyedül maradok olyan feladataimmal, ami mindenki másé IS.

Amikor nem voltam hajlandó kávét főzni mert nem vagyok senkinek a csicskája, akkor meg aztán főleg volt felháborodás.

Állandóan úgy kell tenni mintha dolgoznék, mert ha leülök pihenni, "mosd meg a vizet" feladatokkal ugráltatnak.

Egy szóval már nagyon kikészít lelkileg ez az egész, hogy tényleg a legjobbamat adom, de soha senkinek nem elég és még csak konkrét okot sem tudok erre.

Ezt a 4 hónapot hogy lehet elviselhetővé tenni?



2022. ápr. 7. 10:20
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
70%
30 nap a felmondási idő
2022. ápr. 7. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
78%

De miért nem lehet fölmondani? Akár azonnal. Ha rosszul érzed magad...

Ha azért nem, mert nincs jobb munkahelyed, mert valami híján nem tudsz szerezni, az persze más, akkor tűrni kell.

2022. ápr. 7. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:

#1

Olyan szerződésem van aminél nincs apelláta, július végéig maradok, ha csak nem olyan súlyosan lebetegszem ami alkalmatlanná tesz a munkára.

2022. ápr. 7. 10:33
 4/26 anonim ***** válasza:
100%

Lazára venném. Azt csinálnám csak meg, ami valóban a feladatom.

Mit tudnak csinálni? Kirúgnak? :D

2022. ápr. 7. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
16%
Mi az, hogy nincs apelláta? Benne van a szerződésedben, hogy 3 hónap a felmondási idő, vagy csak basz*tt nagy p*nci vagy és nem mersz nem bemenni dolgozni?
2022. ápr. 7. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

5!


Nyilván határozott idejű szerződése van. Ha azt felmondja a szerződés lejárati dátuma előtt, a cégnek okozott kárt ki kell fizetnie. Ez minimum a lejárati idoig szóló munkabér, de lehet ennél több is.

2022. ápr. 7. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
67%
Munkajogban szerintem ilyent nem csinálhatnak, hogy apelláta. Jogaid vannak. A munka szerződésben ott kell lennie a felmondási időnek. Az mennyi? Elolvastad a szerződést mielőtt aláírtad? Vagy csak aláírtad és utólag szembesültél vele?
2022. ápr. 7. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
86%
Mi a pontos következmény, ha megszeged azt a szerződést? Illetve ha valami annyira súlyos, amit ne tudnál viselni (munkaügyi per, vagy olyan mértékű kártérítés, ami vállalhatatlan), annak nem tudnál utánajárni, hogy mi az esélye annak, hogy valóban betartják a munkáltatóid? Szerinted reális? Járj utána, történt már ilyen? Én azt gondolom, csomó esetben nem valósulnak meg ezek. Csomószor igen, pl. ha az utazási feltételeknek nem felelsz meg, tényleg 8000 v 16000 Ft-ot kell fizetned (ja nem, mert csomószor meg futni hagyják a nem fizetőt az ellenőrök). Ha nem fizetsz az EON-nak időben, a következő számlához hozzácsapják a késedelmi díjat. Könyvtárban ugyanígy. De munkahelyeken nem tudom a szankciókat, nem biztos, hogy tényleg a nyakadba akasztanak egy munkaügyi pert. Nézz utána ennek a munkahelynek, mennyire komoly hely. Van valaki a környezetedben, vagy épp ezen a munkahelyen, aki ki tud okosítani? Ha több az infód, bátrabb lehetsz.
2022. ápr. 7. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
84%
Iletve munkahelyi példát is tudok. Ahol én dolgoztam évtizedekig, soha senkin nem kérték számon, ha tanulmányi szerződést kötöttek vele, hogy időben levizsgázzon, nyelvvizsgát, diplomát szerezzen, vagy ha nem, fizesse vissza az...akármit.
2022. ápr. 7. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%
8-as a szerződéstől függ. Említette a szerződést. De szerintem meg nézzen utána munkajognak, ha valami olyat írattak alá vele ami az ő munkavállalói jogait sérti, akkor azért ő is beperelheti a munkáltatóját, bár ugye azért tudni kéne, hogy elolvasta-e a szerződést, de gondolom igen, nem csak úgy aláírta.
2022. ápr. 7. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!