Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A többi orvos hogyan vélekedik...

A többi orvos hogyan vélekedik a pszichiáterekről? Igaz, hogy lenézik őket?

Figyelt kérdés
2022. ápr. 7. 17:30
 1/10 anonim ***** válasza:
58%
Amugy pszichologusra gondolsz, bolcseszkaros nem orvosra. A pszichiater ugyanannyi ideig tanult orvosi egyetemen, es egymas lenezese egyebkent is proli szokas.
2022. ápr. 7. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
75%
Ha normális egy ember, akkor nem néz le senkit
2022. ápr. 7. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
30%

Egyszer egy egészségügyi főiskolás ismerősöm mesélte, hogy elmentek a pszichiátriára tanulmányi látogatásra. Megkérdezte ott, hogy szoktak-e meggyógyulni páciensek. Azt a választ kapta, hogy nagy ritkán meggyógyul valaki, de fogalmuk sincs, hogy mitől.

Remélem ez elég válasz a kérdésedre.

2022. ápr. 7. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
93%

Én ilyet nem tapasztaltam, pedig van orvosin ismerősöm nem egy. A pszichológust sem nézik le szerintem.

Nekem annyit mesélt orvostan hallgató ismerős, hogy általában a pszichiáterek és sebészek nárcisztikus emberek - bocsi, ha van itt most ilyen - fel is vázolta nekem, miért van ez. Nem mondom, hogy nem láttam benne a logikát. De nem néznek le senkit sem, normális ember eleve nem tesz ilyet szakmai orientáltság alapján főleg.

2022. ápr. 7. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
24%

persze hogy lenézik őket, mert szerintük mind gúd for nószing. :/


a szívedre a kardiológus felírja a gyógyszert és meggyógyulsz vagyis nem hal meg a pszichiáter meg felírja a gyógyszert amitől elbutulsz. :/

2022. ápr. 7. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
4-es. miért nárcisztikusak?
2022. ápr. 7. 23:42
 7/10 anonim ***** válasza:
57%

Nézz utána a nárcisztikus személyiség típusnak. Persze ez most csak általánosítás, de aki ezt a pályát választja általában benne lehet, hogy mivel ő ennyi embert meggyógyít - jó esetben - "hatalma van" emberi életek felett.

Olvass esetleg Robin Cook könyveket, amellett, hogy nagyon jó, némely orvos karakter szintén nárcisztikusnak van ábrázolva.

Nincs ezzel különösebb gond szerintem, ha valaki amúgy jó szakember. Mondjuk várj egy pálda, amit mindenki ismer, Dr. House :D

Általában jobban is bírják a szakmával járó stresszt, feszültséget. Én a mély empátiám miatt nem lennék orvos, mert bennem sokkal erősebb a másokon minden áron való segítség akarata és lehet, pszichésen becsődölnék, belátom.

2022. ápr. 8. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
7-es. szerintem pont ez lenne a normális, hogy egy orvos empatikus ( pláne egy pszichiáter) és erős benne a segíteni akarás.. vagyis ezek alapvető vonásai egy jó orvosnak
2022. ápr. 8. 22:16
 9/10 anonim ***** válasza:
58%

Igen, ebben némileg igazad van egyébként. Szerintem is szükséges ez ahhoz, hogy valaki jó lehessen, ezt én sem kérdőjelezem meg. Csak ez egy sprektrumon mozog, lehet valakinek egy alapvető érzelmi intelligenciája - ami azért nem árt - de lehet túl empatikus személyiség is, én sajnos az lennék a pályához.

Nem levegőbe beszélek, pszichológusnak tanult egy kedves ismerősöm és minenki beszélte le a pályáról, mert beletört volna lelkileg. Ő is egy nagyon érzékeny személyiség.

Sokan elmennek pszichológiai pályára, mert milyen jó az, meg így úgy akar segíteni, persze, fontos. De mindenki való arra a pályára ebből kifolyólag. Erről én pszichológusokkal beszélgettem, mert egy időben engem is nagyon vonzott a dolog.

Láthatóan le lett húzva az előző válaszom, ebben az esetben pár ember nem értette meg a mondandóm. Nem csak az a két véglet van, hogy valaki empatikus, vagy egy érzéketlen tuskó. :D

2022. ápr. 11. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
40%
*nem mindenki való* természetesen, elnézést.
2022. ápr. 11. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!