Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért utálja a többi orvos a...

Miért utálja a többi orvos a pszichiátereket?

Figyelt kérdés
2019. jún. 2. 08:49
 1/5 anonim ***** válasza:
87%
Orvostanhallgatóként én úgy tapasztaltam, hogy minden orvos utál, lenéz egy-két szakterületet, nincs feltétlenül kihegyezve a pszichiáterekre a dolog. Pl x orvos szerint az y orvosok nem értenek semmihez, y szerint pedig a z orvosok. Pl a háziorvos semmit nem csinál, csak pletykál a nyugdíjasokkal, a sebész csak ész nélkül vagdos, a pszichiáter nem is orvos, ha csak beszélget a betegeivel.
2019. jún. 2. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
#1-eshez csatlakozom.
2019. jún. 2. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
14%
Nem véletlen. Én ismertem egy mentális beteget akinek a pszichiátere csak dobálózott a diagnózisokkal,és gyógyszereket írt fel amik persze nem hatottak.
2019. jún. 2. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A lenezest én is észre vennem már. Én ugyan csak szakdolgozo vagyok, de pl volt egy eset ahol a betegnek a radiológus ultrahangon áteresztő belet látott, de a sebész mikor felnyitotta akkor meg ő perforált belet talált. Mikor jeleztem ezt a radiológusnak, ő lehulyezte a sebészt 😆


Én speciel régen szintén itelkeztem a pazichiaterekrol, de aztán 2 éve én is oda kerültem középsúlyos depresszió miatt. Szerencsére sikerült kifogni egy olyan doktornőt, aki nem akart leszedalni és élő halottat csinálni belőlem, hanem tényleg a legszuksegesebb gyógyszereket írta fel. Másfelől ők nem itelkeznek mint más orvosok(vagy bárki más).

2019. jún. 2. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
34%

Azért, amiért a legtöbb ember utálja őket: nem utálja valójában, hanem fél tőle. Egy igazán jó pszichiáter nem gyógyszerez, hanem birtokában van olyan szakmai fogásoknak, amelyek a lélek legmélyét is kristálytisztán tárják elé - feltéve, ha a maga dolgait már helyretette. Magyarországon nem, de más, nálunk jóval fejlettebb országokban alapkövetelmény, hogy nem lehet addig pszichiáter az az rezidens, aki alá nem veti magát egy komoly mélyanalízisnek. Aki pedig ezt kibírta, az már nem önmagát fogja gyógyítani egy betegben, hanem magát a beteget látja.


Képzeld el, milyen iszonyú érzés lehet az, hogy rád néz valaki, és téged lát - a legmélyebb mélységekig. Riasztó, ugye? :) Nem csoda, ha a többi orvos utálkozik.


Náluk - tisztelet a kivételnek - az ember csak egy-egy rész: tüdő, máj, csontok, szem - ki mire szakosodik. Azt hiszik, hogy elég itt-ott egy kis nagyjavítás és mehet az egész. Hát nem. A test másodlagos. A lélek az első. Ha a lélek beteg, vagy ha a beteg nem akar élni, akkor kenheted a hajara az összes tudományodat!

2019. jún. 2. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!