Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Budapestiek, mennyit kerestek...

Budapestiek, mennyit kerestek és milyen munkakörben?

Figyelt kérdés
Jelenleg tanítok, de szeretnék váltani. Az álláshirdetések javában pedig legtöbbször annyi áll, hogy versenyképes fizetés...

2022. ápr. 7. 18:42
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
20%

Igen ,azt azért nem ártott volna mindenkinek oda írni,hogy az adott összegből mennyire van bejelentve.

7-es vagyok nekem az egész bejelentett, nincs boríték

2022. ápr. 7. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
33%
Ezét nem látom értelmét az ilyen kérdéseknek, mert a sok csóró proli úgyis le fog pontozni, mert hát a k^rva anyámat amiért nem minimálbéren tengődök :D
2022. ápr. 7. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
26%

Én home office ba dolgozok vidéken és ugyanannyit adnának pesten bejárósra is.

De ha én vagyok a buta el lehet magyarázni, hogy a budapesti home office osként 2x annyit keresnék? Csak mert Budapest???? :D

2022. ápr. 7. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
65%
790 nettót IT területen.
2022. ápr. 7. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
0%

Az is tény, hogy önmagában Budapest nem feltétlenül jelent több fizetést.


Nyilván mivel nagy város, ezért sok helyen nagyobb a verseny a munkaerőért is, és valamivel több fizetést adhatnak. De pont egy tanár, bolti eladó nem feltétlenül fog többet keresni.


Igazából egy nagy eltérés az ingatlan ár és ezzel párhuzamosan az albérlet.


Lehet, hogy valaki +50 ezret kapna mondjuk 200 helyett 250 ezret. Csak ugye az albérlet meg nagyon alsó hangon 100+ ezer így már nem éri meg neki anyagilag.


Persze a cég aki felveszi nem feltétlenül Szabolcsból keres eladót a trafikba, hanem optimálisabb neki aki helyben lakik.


De vidéken, azonos városon belül is lehet, hogy valaki egy kis cégnél 150 ezret keres, míg ha átmegy ugyanott egy másik céghez akkor már 250 ezret.


Vagy vidéken van mondjuk 2 hely ahova el tudsz menni egyáltalán, Pesten meg 200 hely ahova tudsz jelentkezni.

2022. ápr. 7. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
80%

Nem csak azért keresnek Bp-en többet, mert drágább az albérlet, hanem mert 1000-nyi cég van, akik,hogy találjanak normális munkaerőt fizetnek érte. Tehát kb versenyeznek.

Vidéken nincs munkalehetőség, van 1-2 nagyobb cég, nincsenek rákényszerítve ,hogy többet adjanak, mert az emberek elmennek a kevés pénzért is, mivel nincs más. Ennyi az egész.

2022. ápr. 7. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
10%

Vidéken 8millióan élnek, Budapesten csak 2.

Vidéken is mindenki dolgozik

Vidéken több cég van.

És van autónk, busz, vonat is

2022. ápr. 7. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
76%

"Vidéken 8millióan élnek, Budapesten csak 2."


Csak tedd hozzá, hogy Budapest az ország területének 1%-a, vidék meg 99% Ehhez képest az ország közel 20%-a lakik ott.


"Vidéken is mindenki dolgozik"


Oké.


"Vidéken több cég van."


Ja, csak nem mindegy, hogy ebből számodra 2-3 ami elérhető az adott mozgáskörön belül vagy 200-300 cég.

2022. ápr. 7. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
6%
Mind elérhető, azt elfelejtettem hozzátenni, hogy nem csak kocsi van vidéken, de albérlet is :D
2022. ápr. 7. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
74%

Netto 300 ezer adminisztrativ munka.

Ebbol havi 200 at megtakarítok mivel a pasim fizet mindent.

26 / N

2022. ápr. 8. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!