Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkatárs aki nem csinál...

Munkatárs aki nem csinál szinte semmit?

Figyelt kérdés
A munkatársammal ugyanaz a munkakörünk, teljes home office-ban dolgozunk, de a rendszerben látom, hogy kb semmit nem csinál egész nap. Pedig rengeteg munka lenne. Nem akar rossz viszonyba kerülni vele, mert én még csak fél éve vagyok itt és részben ő tanított be és még mindig tőle tudok kérdezni vagy ha kell segítséget kérni. De már mérhetetlenül idegesít, hogy sokszor annyit dolgozok, mint ő. Ti mit tennétek a helyemben?

2022. ápr. 8. 10:15
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
*sokkal többet
2022. ápr. 8. 10:19
 2/11 anonim ***** válasza:
89%
Ha a rendszerben látod, akkor valószínűleg más is észre fogja venni. Van egy főnököd,esetleg hó végén készíts egy kimutatást az otthon végzett munkatokrol.
2022. ápr. 8. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha te látod a rendszerben, hogy nem dolgozik, akkor gondolom a főnök is. Két lehetőség van:

1, Sokkal bonyolultabb dolgokat csinál, mint te, így darabra lehet nem tűnik soknak, de amúgy rendesen dolgozik.

2, Így is teljesíti az elvárásokat, úgyhogy dolgozhatsz te is annyit mint ő.

2022. ápr. 8. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Én ugyan nem home officeban vagyok, de a héten nem volt munkám nagyon. Mivel a szorgalom nem kifizetődő nálunk, ezért megcsináltam a hétvégi túlórás munkámat tegnap és ma. Holnap csak bejövök, felveszem a pénzt és irány haza, semmi dolgom nem lesz. Max 20 perc alatt átfutom még egyszer az adatbázist.
2022. ápr. 8. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy a te munkádat befolyásolja-e, hogy ő mennyit dolgozik?


Ha van közös projetetek, és nem tudsz miatta haladni, vagy helyette kell dolgoznod, akkor szól neki először, aztán a főnöknek.


Ha teljesen külön projekteken dolgoztok, és a te munkádnak nincsen érintkező felülete az övével, akkor hagyjad a francba, mert nem a te dolgod, semmi közöd hozzá. Te így is megkapod a fizudat, ami jár, az övével meg nincsen gondod. Az a főnök és a tulajdonos dolga, hogy azzal szórakozzék, hogy ki mennyit dolgozik, nem a tiéd.

2022. ápr. 8. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
48%

Lehet, hogy a teljesítmény a fontos, te meg az időt nézed.

Vegyük pl. hogy valamilyen adatrögzítés a munka, te nyolc órán át tolod egy ujjal gépelve, és beírsz ennyi idő alatt egy oldalt, míg ő negyedóra alatt beír négy oldalt.


Vagy lehet, hogy neki más munkája is van, ill. másképp dolgozik. Pl. az említett példánál maradva, lehet hogy egy másik programban adatrögzít, amit te nem látsz, aztán onnan csak átmenti az anyagot, amiből te csak annyit látsz, hogy két másodpercig volt aktív a céges programban.


Amennyiben a munka mennyiségére van rálátásod, akkor arról tényleg készíthetsz kimutatást.

2022. ápr. 8. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne foglalkozz vele. Vagy helyette dolgozol?
2022. ápr. 8. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Ugyanazokat a feladatokat csináljuk, így ha csak én csinálom, akkor sokkal lassabban haladunk. Neki egy feladattol van több, de az max heti 3 óra. Az egész eddig évre nézve 8* több ügyet oldottam meg, mint a kolléga.
2022. ápr. 8. 13:18
 9/11 anonim ***** válasza:

Hát egy másik variáció.

Lehet, hogy te több ügyet művelsz, de ő a bonyolultabbat kapja, mert te még tanonc vagy. Tehát több utánanézést igényel, vagy mit tudom én. Nem látom át a munkátokat, és igazságot se akarok tenni.

A kérdés lényegét sem igazán értem.

Munkatárs? - igen, munkatárs.

2022. ápr. 8. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem tudom, milyen fajta munkáról van szó, de nálunk ez úgy működik, hogy van X fő és Y munka naponta, ami szét van osztva igazságosan, tehát mindenkinek Y/X darab munkát kell elvégeznie. Ha a nap végén marad még elvégzetlen munka, akkor megnézik a rendszerben, hogy ki volt az, aki szám szerint kevesebbet csinált, mint a többi, és szólnak neki, hogy legyen szíves megcsinálni.


Ha nálatok ez nem így működik, akkor érdemes lenne felvetni a vezetőségnek. Ha mondjuk ki ketten csináljátok csak az adott munkát, és egy napra bejön 100 feladat, akkor te abból 50-et megcsinálsz, a többit pedig ráhagyod a munkatársra, majd megcsinálja, amikor akarja. Vagy ha neki másfajta feladata is van, akkor esetleg lehet súlyozni a feladatokat, te mondjuk megcsinálsz 60-at, ő meg 40-et. Csak legyen valami megállapodás, hogy pontosan tudd, hogy mennyi a rád eső rész. Azon felül pedig ne csinálj meg semmit, az már nem a te feladatod! De ezt konkrétan egyeztetni kell a vezetőséggel, ez az ő feladatuk, hogy a munkát minél igazságosabb arányban osszák meg a dolgozók között!

2022. ápr. 9. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!