Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A kolléganőm elviselhetetlen,...

A kolléganőm elviselhetetlen, a vezetőség semmit nem csinál. Én mit tehetek?

Figyelt kérdés

A kolléganőm egy megkeseredett, 58 éves nő. 40-50 ember van a cégnél, MINDENKI rossz és sz*rul végzi a munkáját, csak ő nem. Tudom, mert napi szinten hallgatom, hogy X ezt nem töltötte ki, Y ezt rontotta el, mert erre sem képes, stb. Nyilvánvalóan velem is van problémája, de mivel valamilyen szinten egymásra vagyunk utalva, így nem vágja az arcomba.


A vezetőség azt mondta, hogy ő már megváltozni nem fog, és mit csináljanak vele (???? nem ezért vezető a vezető, hogy megoldja ezeket a problémákat?).

Évek óta igyekszem nem törődni vele, és próbálom neki megmagyarázni, hogy a hibák miből fakadhatnak, hogy mindenki hibázik, stb stb, de nem ér semmit.


Két hete beteg lettem, táppénzre mentem, mivel 40 fokos lázam volt, és nem tudtam felkelni sem. Az a hét azzal telt el, hogy mindenkinek elmondta, indokolatlanul vagyok itthon, felesleges, mert ő tudja, hogy semmi bajom. Tudom, mert vele ellentétben, engem szeretnek a kollégáim és beszélnek velem. Amint megérkeztem, azzal fogadott, hogy mennyire kiszúrtam vele, annyi munkája volt, alig él.


Minden kollégától visszahallottam, hogy egész héten szidott, mint a bokrot, hogy mennyire elege van belőlem.


Gyomorgörccsel megyek be minden nap dolgozni.

A főnökeim azt mondták, hogy "menjek le gyakrabban levegőzni", meg "nem kell elviselni". A csúcs az volt, amikor az igazgatóhelyettes a leb*szott (bocsánat, nem tudok rá más szót), hogy miért nem vagyok többet az ügyfélszolgálaton (nem az a munkaterületem). Tényleg ez a megoldás?


Bocsánat, ha zavaros lett, de holnap megint be kell mennem, és megint el kell viselnem a kolleginát is, meg a tehetetlen vezetőséget is.


(Felmondani nem tudok. Örülök, hogy van munkám, de nem tartom ideális állásnak azt, ahonnan napi szinten idegroncsként, sírva érek haza....)



2015. okt. 25. 20:23
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Vedd lazábban, nem ő a főnőköd. A többiek is elviselik valahogy, akkor neked is menni fog.

Ne vele foglalkozz, csak a munkáddal és magaddal.

2015. okt. 25. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szard le! Őt kitenni nem fogják, mert valószínűleg védett korban van, meg lehet, hogy jól is menedzseli magát. Esetleg elküdheted a büdös francba, de négyszemközt, nyilvánosan meg mosolyogj!
2015. okt. 25. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem kozos erovel a munkatarsaif=ddal kellene "helyretenni". Eleallni es megmondani neki a dolgokat. Ha egy ember mondja, hogy baja van vele, nem er sokat de ha latja, hogy az egesz iroda, hath megvaltozik a hozaallasa. Amugy a tobbiek mind fiatalabbak? Mert az is benne lehet. Ha rangidosnek erzi magat, reszerol jogosnak is erezheti, hogy neki van mindig igaza.
2015. okt. 25. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nem sok vele egykorú kolléga van...ha jobban belegondolok, szerintem ő a "rangidős". Próbálok vele nem törődni, de három és fél év után már sok.


A történethez hozzátartozik, hogy amikor idekerültem, akkor szabályosan hadjáratot indított ellenem: ki akart rúgatni. Azóta beszél velem, amióta egy lány visszajött gyesről, és most azt várja, hogy ketten "kiutáljuk". Én közöltem vele, hogy elvből nem állok ki egy olyan ember mellett, mint ő. Azóta - gondolom - kettőnket fúr, csak mivel valamennyire egymásra vagyunk utalva, velem diszkrétebben teszi és csak a 60%-a jut el a fülembe...

2015. okt. 25. 20:41
 5/8 anonim ***** válasza:

"Én közöltem vele, hogy elvből nem állok ki egy olyan ember mellett, mint ő."



Ezt nem értem. Egyébként neki lett volna igaza valamiben? Csak te direkt nem álltál ki mellette?

2015. okt. 25. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem, nem volt igaza. Megint egy marhaság miatt kezdte el szúrkálni a gyesről visszajött lányt, ő meg nem olyan, hogy hagyja magát, és elég durván lehordta. Az idős kolléganő meg közölte, hogy "elvártam volna, hogy mellém állj".
2015. okt. 25. 21:18
 7/8 anonim ***** válasza:

De azért te sem törekedsz a normális viszonyra.

Beszólás helyett normálisan mondhattad volna neki, hogy nem álltam melléd, mert nem volt igazad.

2015. okt. 25. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nem, nem törekszem normális viszonyra.

Tudod miért? Mert hányingerem van ettől a nőtől. Undorodok a viselkedésétől, attól, hogy mindenkit, még a főnököt is bírálja. Nincs olyan ember, akit ne bírálna, akinek ne szólná le a munkáját, az életét, bármijét. Miért is kellene a normális viszonyra törekednem?


Amikor becsődölt az xy bank, azon röhögött, hogy az egyik kolléganőnk órákat állt sorba, és haha de vicces.

2015. okt. 25. 21:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!