Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit gondoltok arról, hogy a...

Mit gondoltok arról, hogy a Fidesz Számvevő Szék szerint "egész jól élnek a tanárok" itthon?

Figyelt kérdés

"A sztrájk idején élesítette az egykori fideszes képviselő, Domokos László vezette Állami Számvevőszék a pedagógusok pénzügyi kultúrájáról szóló jelentését"


[link]


2022. ápr. 11. 09:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
53%
Hát nem élnek botrányosan rosszul sem, tény, hogy nem a legfizetettebb munka... de azért javaresze tud magán órákat tartani, amivel azért már szép summát zsebreraknak... a gyereketvpl matek különtanárhoz jelenleg 3000/órát fizetek... és egyszerre 4-5gyereknek tart különórát...
2022. ápr. 11. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
78%

Nem kell a mellébeszélés.

Egyre több szakon tanárhiány van. Ha egy ágazatban munkaerőhiány van, akkor nincsenek megfizetve.

Nyilván ezt viszonyítani lehet más munkaterületekhez vagy más országok kereseti viszonyaihoz is, egy a lényeg: nem vonzó ez a pálya.

2022. ápr. 11. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
64%
A wc pucolás sem egy vonzó pálya, mégsincs megfizetve...
2022. ápr. 11. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
76%
Hát,van benne igazság, akik nem haltak még meg, azok egész jól élnek!
2022. ápr. 11. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 hollófernyiges ***** válasza:
37%

"de azért javaresze tud magán órákat tartani"


Vagyis mellékállásra kényszerülnek azért, hogy megéljenek.

2022. ápr. 11. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
28%
Néha úgy lemennék vidékre halomra lőni az ilyen senkiházi ostoba férgeket, akik ezt az undorító csürhét ötödik alkalommal választották meg nekünk.
2022. ápr. 11. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
27%

Hát,... A közel semmiért nem sok helyen osztogatnak illetményt, az biztos!

Amit ma közoktatásnak neveznek, azt egy beidomított majom is képes megcsinálni, - mert előre levadászott internetes linkeket bárki rád tud fröcskölni mindenféle magyarázat, kísérő ismeretanyag nélkül bárkire.

Aztán ott van a számolatlan, mondvacsinált okokból létező, fizetett szünet, ill. "ünnep" is. Manapság már a dobozos tej vásárlásra sem a valóságtól elrugaszkodott ötlet szünetet létrehozni - és rendszeresen "ünnepelni".

Nyáron nem tudom pontosan, mivel töltik az időt a tanárok, de amennyi esze van ennek az országnak, akkor is fizetnek nekik a nyárra, ha egy tollat nem tesznek odébb.

2022. ápr. 11. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
32%

[link]


Tessék itt a tanári bértábla...

Tény, hogy egy kezdő vagy egy egyszerű pedagógus 207000nettót visz haza, ez elég karcsú, de meg így is több mint az átlag...

Van a szakmán bellül karrier lehetőség, és el lehet érni magasabb bérkategóriákat is...

+ igen vallalhat mellékest magának, és abból is elég szépen tudnak profitálni... egy vidéki matektanár ha csak napi 1+órát rászán 3-4gyerekkel, máris lazán 240.000ft pluszban van... azért nem sokan tudnak ilyen mellékest előteremteni...


De nincs olyan szakma, ahol ez ne így lenne... én pl informatikai mérnök vagyok, kezdő bérem anno 15évvel ezelőtt 127000ft volt... ma nem azért keresek annyit amennyit, mert jólfizető szakmám van, hanem mert az elmúlt 15évet is tanulással és tanulással töltöttem...

Tanároknak is meg van rá a lehetőségük, és elnézve a bértáblájukat, megfelelő ösztönzés is megvan hozzá anyagilag...


Ja? Sírni meg sztrájkolni egyszerűbb?...

2022. ápr. 11. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Shaddark ***** válasza:
80%

A statisztikák eléggé megtévesztőek szerintem.

Egy egyetemi prof. simán kereshet hét-számjegyűt havonta, míg egy mezei tanár csak a töredékét ennek.

Ha ezt összesíti valaki, átlagban akár egy kellemes szám is kijöhet.

De attól még hogy pár profnak luxus jachtra is telik, a sima tanárok simán éhen halnak mert kajára sem elég a fizetésük.

2022. ápr. 11. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
75%

#8


Édesem, 15 éve az a 127 000 ft még rengeteg volt... Szakmabeliként mondom, ennél lehetne egy kicsit több agyad. Nem minden szakma igazságos. A kollégáim többsége lóf*szt sem tanul, csak tudott tartósan picsát mereszteni és bumm, elérte a senior szintet. Milliós fizetése van, miközben többségük egy semmirekellő igénytelen retek, akinek a hitvány munkája miatt mi, a többiek szívnak.


Ne emeld magad piedesztára, informatikai területen sokat keresni, főleg az infláció hatására nem akkora érdem, mint gondolod.


Én is verhetném a nem létező fszom, hogy 400 nettóval vettek fel juniorként, csak tanulni kell, de az igazság az, hogy nem tanultam annyit, mint akármelyik pedagógus. Sőt, talán 2 év intenzív tanulás van a hátam mögött. Úgy, hogy a korábbi szakmámhoz többet tanultam és többet güriztem, mégis kevesebbet kerestem. És ezzel nem azt mondom, hogy ez a bér engem nem illet meg, hanem hogy mindenkit megilletne. Azokat főleg, akik többet tettek a tanulmányaikba.


Fasz kivan a magadfajta elszállt agyú gyökerekkel.

2022. ápr. 11. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!