Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mennyi a kezdőfizetése egy...

Elod03200 kérdése:

Mennyi a kezdőfizetése egy frissen végzett építőmérnöknek itthon és külföldön?

Figyelt kérdés

2022. márc. 26. 15:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Most kb bp nettó 250-300 a kezdő

vidék nettó 220-240 a a kezdő.

Külföld elég tág fogalom, mert sok ország van.

Eu-n belül érdekel, vagy Európán belül, vagy melyik földrész?

Konkrét országot írhattál volna, a nyelvtudás miatt is.Ha ilyen szakával akarsz kinn akármelyik országban dolgozni, szakmai középfok kell hozzá min,plusz az adott országban különbözeti vizsga az adott ország nyelvén.

Szóval ha jól sejtem, elég lesz neked a magyar melóhelyeket is becélozni.

2022. márc. 26. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Ausztria, Németország
2022. márc. 26. 15:30
 3/13 anonim ***** válasza:
83%

München ha meg van a kinnti szakvizsgád, vagy különbözeti vizsgád, ezt most pontosan nem tudom hogy van, de egyik előfeltétele a szakmai nyelvtudás, erről szakmai középfokú papír is, akkor a kezdő hétfőtől péntekig,egy alsó vagy középkategóriás cégnél nettó 1800-2200 euro.

De nincs szállás, meg bejárási támogatás, mint a gyári munkásoknak, akiket cégek visznek ki.

2022. márc. 26. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2022. márc. 26. 15:36
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Mèrnöki területen belül az épitő és épitesz mérnöki szakmák nem a legjobban fizetettek. Villamos ès gépészmèrnökök jobban fizetettek ès a top az IT terület mèrnökként. Ezen felül épìtőipar nem napi 8 óráról szól, rengeteg a túlóra ès a hétvégi munka is.
2022. márc. 27. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha heti 40 órában akarsz normális körülmények között keresni akkor epitoipart hanyagold. Egyébként a mostani talán még elmegy szintre is csak úgy jutott el a szakma az elmúlt 5 évben, hogy a rengeteg pénzt beleöntöttek az iparágba

. Pl: lakás áfa kedvezmény, csok, giga sport beruházások stb. Én láttam mi volt előtte. Kezdő epitőmérnököket volt, hogy minimálbérért vettek fel iskolából kikerülve. Túl hullámzó ez az iparág, örökké nem lehet bele önteni a pénzt. Amugy ezek nélkül meg fele ennyi munka sem lenne.

2022. márc. 27. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nem kivitelezésre kell menni
2022. márc. 29. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nem kivitelezésre kell menni és akkor nem lesz túlóra.
2022. márc. 29. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Olvastam olyat épìtőipari csoportokban, hogy "DEKÁDOZÀSBAN" dolgoztak mérnökök epites ès művezetőként autópálya építéseken. Hétfőtől következő hét szerdáig, csütörtökéig dolgoztak napi 12 órákat és onnantól volt 4 nap szabi , amiben hazajártak az emberek. Ìgy lett sporolva a szálláson. 11-12 nap zsinórban, persze ellenőrzés az nem sok gondolom én. Aki kivitelezésben nagy projektre kerül az a magán életéről jó eséllyel lemondhat.
2022. márc. 29. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
100%
Valóban igaza van a #6-osnak. Én is pályakezdő (statikus) voltam a 2008- válság alatt/után. Akkoriban tényleg nagyon alacsonyak voltak a fizetések, de munka sem volt túl sok. Most ennek a temérdek "ingyen" pénznek és a "kamatmentes" hiteleknek köszönhetően az is építkezik aki nem akar. Ezt szó szerint vedd, mert volt aki ezt mondta: eredetileg nem akart építkezni, de jött a LEHETŐSÉG.
2022. ápr. 8. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!