Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Kevesebb fizuért munkahelyet...

Kevesebb fizuért munkahelyet váltani az visszafelé fejlődés?

Figyelt kérdés
Nem keresek most sem jól,borsodban élek kis faluban. A mostani fizum 200.000 forint volt de nem bírtam a légkört, a főnököm egy mocsok, a kollégák borzasztóak idegbeteg voltam azon a munkahelyen. Kaptam egy másik lehetőséget a világ legkedvesebb asszonya a főnök, a pozíció végülis nagyobb de a fizetés kevesebb. 180.000 forintot tudnak egyelőre fizetni,mert 2016-ban indult a projekt és akkor ez a bér lett megadva amin azóta nem emeltek,igaz azt mondta mindent megpróbál,hogy augusztusra kérjen fizetésemelést. A barátnőm azt mondja nem vagyok normális,hogy kevesebb fizetésre igent mondtam. Igazából van még más bevétel is a férjemmel közösen, szóval ő jól keres és nem lenne probléma sem ha én nem dolgoznék de nyilván ezt nem fogom megtenni soha. Mit gondoltok?

2022. ápr. 24. 14:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
98%
Szerintem a lelki nyugalom sokkal többet ér mint havi 20 ezer. És mivel nem ezen múlik, hogy felkopik e az állatok, szerintem teljesen vállalható döntés.
2022. ápr. 24. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Az egészség mindennél fontosabb. És ez a mentális egészségre is értendő.
2022. ápr. 24. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
93%
Mivel a fizetés csak egy tényező a rengeteg közül, amik egy munkahelyet előnyösebbé vagy hátrányosabbá tehetnek, nem, ez így önmagában nem visszalépés. Legalábbis nagyon felszínes gondolkodásra vall, ha valaki szerint csakis a pénz mennyisége számít.
2022. ápr. 24. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
98%
Én váltanék így is, a stressz kicsinál hosszú távon, semmi pénzért nem éri meg, a másik helyen kaptál egy ígéretet, hogy próbálnak emelni, ha mégis váltani akarnál, akkor megteheted, de addig is megszabadulnál egy nagyon stresszes légkörtől.
2022. ápr. 24. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
100%
A bnő hülye, persze hogy fontosabb a lelki kiegyensúlyozottság.
2022. ápr. 24. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
2-es vagyok. Sose értettem azokat az ismerőseimet, akik, ha panaszkodtam nekik, hogy a munkahelyen kizsigerel a főnök és/vagy a kollégák, és már idegileg totál kész vagyok, mindig csak azt reagálták, hogy "Nemhogy örülnél, hogy van állásod!". Ez kb. olyan, mint a börtönben ártatlanul ülőt avval vigasztalni, hogy legalább ingyen lakhelye van, és kosztot is kap.
2022. ápr. 24. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek, megnyugodtam. Én is így érzem, hogy a nyugalmam fontosabb és megérte felmondani. 🤗
2022. ápr. 24. 14:22
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

A egészséged az mindennél többet számít, mint az a 20.000 forint.

Egy életed van és egy egészséged, ha ezt el játszod akkor baj van.

Egy munkahely sem ér ennyit. Én is át estem ezen egy alkalommal, és nem bántam meg. Kevesebbet keresek, de nem is kell idegeskednem semmin.

2022. ápr. 24. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Jól tetted hogy váltottál, a barátnőd katasztrofális tanácsot adott.
2022. ápr. 24. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Mivel nem kell havonta 150 ezret albérletért fizetned vagy 100 ezret lakáshitelre kinyögnöd, és a férjed is jól keres, így a lehető legjobb döntést hoztad!

Ráadásul, ez még egy fejlődő, új cég! Biztos vagyok benne, hogy fogod te még itt a dupláját is keresni a 180 ezer forintnak 5 éven belül!😉

2022. ápr. 24. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!