Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy lehet elviselni egy...

Hogy lehet elviselni egy munkahelyet, ahol nincs lehetőség fejlődésre és előrelépésre?

Figyelt kérdés

Én például nagyon nehezen tudom elképzelni, hogy hogy lehet valaki buszvezető, villamosvezető vagy vonatvezető. Oké, mostmár ezek a munkák egész jól fizetnek, de ettől függetlenül számomra olyan nehéz elképzelni, hogy valaki mondjuk villamosvezető, és őt egyáltalán mi motiválja? Van előtte bármilyen kép, hogy hmmm, ha jól dolgozom (egyáltalán mit jelent a villamosvezetőként a jól dolgozom: pontos vagyok, nem bunkózom az utasokkal és nem megyek neki senkinek), akkor lehet majd 10 év múlva én vezethetem a Combinot? :) Van-e egyáltalán bármiféle teljesítményértékelés, hogy te most jó vagy rossz villamosvezető vagy? Egyáltalán van bármiféle előrelépés? Mert ha nincs, akkor egy ilyen munkakört, hogy lehet elviselni? Bemész, ledolgozod a 8 órád, akár jól, akár rosszul tök mindegy, mert úgysem fognak előléptetni, nem lesznek beosztottjaid, nincs semmiféle hierarchia stb.

Ebbe egy ember nem fásul bele?

Én olyan helyen dolgozok, ahol van félévente teljesítményértékelés, ha jól dolgozom, kapok fizetésemelést, magasabb pozíciót, nagyobb kihívásokat, új projektet, több embert stb., és nekem olyan nehéz elképzelni egy állást, ahol egyszerűen bármilyen jól is dolgozom (bármilyen jól vezetem is a villamost), sose tudok előrelépni, mert nincs hova.

Az ilyen emberek vajon keresnek a magánéletükben valami mást, ahol van bármi esélye a fejlődésnek?

Akárcsak eljárnak rendszeresen edzeni, ahol egy idő múlva több súlyt tudnak felemelni, vagy elkezdenek futni, és idővel félmaratont/maratont futnak, vagy akárcsak megpróbálnak minden héten valami új ételt főzni, vagy akárcsak keresnek egy random online játékot, ahol napról napra magasabb szintű a karakterük?

Vagy tényleg van olyan, aki el tud viselni egy olyan életet, ahol semmilyen szinten semmiben sem tud fejlődni, csak telnek ugyanúgy a napja éveken, évtizedeken át?


2019. júl. 14. 14:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
De tud fejlődni, mert ha akarja, egyre ügyesebben csinálja, amit csinál. Van hobbija, művelődik, családi életet él, így nincs hiányérzete.
2019. júl. 14. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
22%
Köszönjük bejelentésed. Moderátoraink amint tudják, ellenőrzik ezt a kérdést.
2019. júl. 14. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Most komolyan, valaki tényleg azt szűrte le ebből - az egyébként valódi filozófiai - kérdésből, hogy ezzel lenézem és provokálni akarom a villamosvezetőket? :D

Írhattam volna oda N+1 másik szakmát is, mert kismillió ilyen van.

2019. júl. 14. 14:42
 4/13 A kérdező kommentje:
#1-es: Igen, én is épp ilyenekre gondolok, hogy akkor valami olyan hobbit keres (sport, művelődés, főzés vagy akár számítógépes játékok), ahol megvan a fejlődés élménye.
2019. júl. 14. 14:44
 5/13 anonim ***** válasza:
22%
Munkaúgyi tr@ll
2019. júl. 14. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Jól van, attól tartok tényleg a Quora-n kellett volna ezt inkább megkérdeznem, ott lehet egynél több releváns választ kapok.
2019. júl. 14. 14:48
 7/13 anonim ***** válasza:
Kérdező, hallottál már arról, hogy vannak olyanok, akiket valamilyen oknál fogva nem vesznek fel normálisabb munkahelyre, hiába adják be rengeteg helyre az önéletrajzukat?!... Most, akinek nincs más lehetősége, ne keressen semmivel sem pénzt, mert neked, meg a többi sznobnak nem tetszik az a munka, amit csinál?...
2019. júl. 14. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ilyen munkahely nem létezik
2019. júl. 14. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Nem, a kérdésem az volt, hogy

1.) Hogy lehetne ezt elviselni? Van olyan, aki esetleg szereti az előrelépési lehetőségtől mentek munkákat?

2.) Az ilyen munkakörben dolgozó emberek, keresnek valami olyan hobbit, ahol megvan a fejlődési lehetőség, hogy ellensúlyozzák azt, hogy a munkájukban nincs meg?

Ez a kérdés, aki esetleg nem értené.

2019. júl. 14. 14:52
 10/13 anonim ***** válasza:
0%
Kérdező, én meg a te, meg a többi ilyen gondolkodású irodai "dolgozónak" a felfogását nem bírom megérteni... Nem tudtok róla egész véletlenül, hogy nem mindenkinek vannak ismerősei, rokonai, akik egy jobb helyre betehetnék őket protekcióval dolgozni?... Sőt, ha te kérdező esetleg HR-es vagy, akkor pláne te tudhatod, hogy sok embert alapból elutasítotok, akiknek semmilyen lehetőségük nincsen ebből kifolyólag fejlődni.
2019. júl. 14. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!