Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit gondol a társadalom...

Mit gondol a társadalom arról,ha egy (vagy több esetleg) értelmi fogyatékos vagy mozgás sérült dolgozik egészséges emberek között?

Figyelt kérdés
Mivel általában az életben valamennyire meg kell felelni a társadalmi elvárásoknak is ezért érdekel.Bocsájthatnak el valakit mert beteg?Én pl súlyos figyelem és koncentrációs zavarban szenvedek,ügyetlen kezű vagyok,emiatt gyakran volt konfliktusom kollégákkal.Nem nagyon toleránsak az emberek,megaláztak fizikailag és szavakkal is,valamint meg is ütöttek(nem vicc).
2022. ápr. 26. 21:30
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
97%

Nos úgy gondolok magamra, teszem hozzá bármennyire is utálom, mint a társadalom egy tagjára.

Mélységesen megvetem, amikor valakit kirekesztenek vagy megaláznak. Mindegy, hogy megalapozott vagy sem. Ez alantas viselkedés.

Én abban hiszek, hogy aki le van maradva próbáljuk felkarolni...aztán vagy sikerül vagy nem.

2022. ápr. 26. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
43%
Sajnos az ilyen embereknek nincs könnyű dolga.Sajnos a magyar társadalom ilyen el b@szott.Lenézőek és arogánsak,bunkoak.
2022. ápr. 26. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell megint magyarozni, ez máshol is így van nem csak itt.

Dolgoztam Ausztriában és Németországban is, ott is ugyanez volt a szitu, csak több volt a lé.

2022. ápr. 26. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Tescoban láttam olyat, hogy ilyen problémával küzdő ember dolgozott. Ki volt írva a kasszájához ez, hogy aki beáll a sorba, az ezzel legyen tisztában, valószínűleg azért, hogy a türelmetlen emberek ne oda menjenek örjöngeni. Amúgy a pénztáros elég jól dolgozottm
2022. ápr. 26. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Tudom hogy azzal fogtok jönni,hogy "dehát csodálkszol ha semmihez nem értesz és ezért utálnak mert alkalmatlan vagy mindenre",csakhogy a társadalom is lehetne barátságosabb és megértőbb a gyengékkel szemben elvégre nem ők vannak akadályozva.A beteg embernek is fenn kell tartani magát,attól függetlenül hogy "tetszik e a képe "vagy nem,mert nem ő kérte hogy megszülessen,sőt lehet hogy csak későnn mutatkozott ki hogy beteg.Ha valaki nem okoz hatalmas kellemetlenségeket a társainak a közegben,csak beteg attól még nem kéne kirekeszteni és lenézni mert nem szándékosan teszi azt.Mondhatjátok rám,hogy szentimentálista vagy szent fazék vagy akár túl érzékeny,túl lágy szívű vagyok de van bennem annyi humanusság hogy ezt meg értsem.
2022. ápr. 26. 21:39
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Én az ilyen embereknek akik betegek vagy ilyesmi és így kell magukat fent tartani külön létre hoznak neki valami könnyített munkahelyet.
2022. ápr. 26. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Minden tiszteletem a pénztárosê,sajnálom hogy megvannak különböztetve és "pocskondiázzák" őket,de sajnos van hogy még a beteg is a másik beteget ha nem elég lelki ismeretes,ergo szemét. :(
2022. ápr. 26. 21:46
 8/23 anonim ***** válasza:
86%
Miért az rendben van, hogy a "normális" embereket is megalázzák és kikészítik a munkahelyükön?
2022. ápr. 26. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Börtönviseltek,hajléktalanok,fogyatékosok,önpusztítók pl felvágja az erét,pszichiátriai betegek,rossz tanulók,kiközösített tagok a közösségben,romák és a szex munkások mindig meg lesznek vetve az emberek által sajnos mert a szüleik és a nép ezt neveli mindenkibe.
2022. ápr. 26. 21:52
 10/23 anonim ***** válasza:
81%
Amúgy ebben igazad van. Szerintem sem elfogadható, hogy ha valaki egészséges, az már nyugodtan lehet a vevő boxzsákja. Mindenkinek kijár a tisztelet, illetve attól, hogy nem látszik, lehet az embernek gondja, nincs a homlokára írva, hogy "most vesztettem el a férjemet", ezért lehet egy ilyen problémával küzdő emberrel fog valaki üvöltözni valami fszság miatt.
2022. ápr. 26. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!