Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi értelme van annak a közhely...

Mi értelme van annak a közhelynek, hogy "Örülj, hogy megvan mind2 kezed-lábad és egészséges vagy", mikor még az egészséges embereknek is nehéz az élet?

Figyelt kérdés
Sokszor szoktam panaszkodni anyámnak, hogy semmim nincs és legszívesebben meghalnék, aki erre azzal válaszol, hogy "akinek nincs keze/lába az örülne ha egészséges lenne és becsüld meg, hogy nincs bajod". Nos kérdezem én: egy tök egészséges embernek mivel könnyebb? Vagy inkább megfordítom a kérdést: egy fogyatékos ember hogy képes életben maradni ebben a zord világban, ahol még egészségeseknek is elég nehéz? Csak egy példa: 27/f vagyok diplomával tartós munkanélküli senkinek nem kellek. Az utóbbi időben kilókat fogytam, mert fizetés hiányában nincs pénzem normális kajára (szüleimmel élek együtt és megoszlik a bevétel). Az álláshirdetések 99%-a csakis tök egészséges munkavállalóként tölthető be. A közterek 99%-a nincs is akadálymentesítve. Akinek nincs 0-24 órás segítője az kerekesszékkel max otthon tud vegetálni (de a segítőt is csak pénzes fogyatékosok tudják megfizetni). Akkor mégis miért kiváltság az, ha nincs egészségügyi problémám? Semmi előnyét nem élvezem.

2020. febr. 26. 11:17
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
49%

Anyukád helyében, amikor elkezdtél panaszkodni, úgy kivágtalak volna otthonról mint a huzat.

Fogadjunk, hogyha már a lakhatásod és az életed múlik rajta, akkor egyből találnál munkát. Az ilyenek mint te, csak a határozott cselekvésekből értenek.

2020. febr. 26. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
89%

Sajnos a buta embereknek csak az van, amit látnak. A lelki, pszihés betegségek nem léteznek.


Ugyanezt mondta az én anyám is...

2020. febr. 26. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
85%

Arra akar utalni anyud, hogy mindig van rosszabb. Ameddig te egészséges emberként picsogsz, mert képtelen vagy belátni, hogy inkább menekülsz a problémák elől, mint megoldd és picsogni tudsz, addig testi/mentális fogyatékossággal élő örül, hogy kapott ennyit is és próbálja ebből kihozni a maximumot. Nincs munkád = add be mindenhova az önéletrajzod, gyárakba, diplomásoknak "aljább" helyekre is és lesz munkád. Valószínűleg nem is akarsz dolgozni mást csak azt, ami a szakmádba vág, ezért élősködsz ennyi idősen is teljesen a szülőkön.

Senkinek nem kellesz = változtass a személyiségeden, ha egy megkeseredett csődtömeget mutatsz és lehúzol másokat is ezzel a mentalitással, akkor nem is fogsz kelleni senkinek, fordított helyzetben neked sem kellene egy ilyen ember.

Ha nem mennek ezek egyedül, akkor járn pszchihológushoz, mindig van megoldás, csak el kell felejteni a szűk látókörűséget és kicsit megpróbálni életrevalóbbnak lenni, mert a szüleid sem lesznek mindig melletted, akkor mihez kezdesz?

2020. febr. 26. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
63%
Hát, ha erre a kérdésre "diplomával" sem tudod a választ, akkor bizony érhető, hogy nem találod fel magad az életben.
2020. febr. 26. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
94%

“egy tök egészséges embernek mivel könnyebb?”


Ezért a kérdésért legszívesebben egy akkora pofont adnék neked, hogy lerepülne a fejed. Nem is értem, hogy ezt hogy gondolhatod komolyan...te sem láttál még igazán beteg embert. Míg neked az a legnagyobb problémád, hogy nincs munkád (ami ellen tudnál tenni, csak úgy mondom), addig sokaknak csak annyi a vágyuk, hogy megöregedhessenek, tudjanak járni, lássanak, önellátók legyenek. Tudod, szokták mondani, hogy az egészséges embernek ezer vágya van, de a betegnek csak egy..


Rohadtul sajnálod magad, ez a te problémád...

2020. febr. 26. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Kérdező: pszichiátriai beteg vagy, hogy nem tudsz dolgozni?

Van egy ismerősöm, annak olyan büdös a munka, hogy a munkanélküli hivatalban inkább letagadta a szakmáját, nehogy állást ajánljanak neki.

2020. febr. 26. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Mondjuk mert amíg egészséges vagy, addig van lehetőséged változtatni, mondjuk munkát találni.

Pl tolószékben ülve elég korlátozott lenne a jövőképed.

2020. febr. 26. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Az az értelme, hogyha megvan mindkét kezed lábad, és az egészséged, akkor bármit könnyebben elérhetsz az életben amit szeretnél, mint az aki nyomorék, vagy beteg.


Ha nem születtél császárnak, akkor sajna tenned kell azért amit el akarsz érni, de örülj neki, mert legalább majd megbecsülöd amit elérsz!


Aki beleszületik a jóba annak a legnagyobb leckéje az életben, hogy képes legyen értékelni és megbecsülni azt amibe csak úgy belecsöppent.



Örüj, hogy nem Kenyába születtél...

2020. febr. 26. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Elkezdtem választ írni a kérdésedre, de végül kitöröltem az egészet, mert értelmetlen normális választ adni neked. Te nem tanácsért meg segítségért jöttél ide, hanem nyafogni, panaszkodni, meg sajnáltatni magad. Emiatt tartassz ott az életben is ahol most vagy
2020. febr. 26. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem közhely. Volt komolyabb műtétem. Akkor átéreztem, hogy az egészség a legfontosabb. És mennyire szerencsés, aki egészséges. Végül is én is szerencsés vagyok, mert nem egy halálos betegség volt, meg megmaradt minden testrészem, szervem.

Szóval igenis tudni kell értékelni, ami van.

Azért nem érzékeled az előnyét, mert még nem érezted az egészséged hiányát.

2020. febr. 26. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!