Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Érdemes kihúzni egy évig ezen...

Érdemes kihúzni egy évig ezen a munkahelyen, vagy inkább lelépjek?

Figyelt kérdés

Nemrég kezdtem egy új munkahelyen, és úgy gondolom, a CV-mben azért jobban mutatna, ha legalább egy év munkaviszony meglenne.


A maradás mellett szól:

-elég jó a fizu (nem magas, de én máshol még nem kaptam ilyen jó ajánlatot)

-jó presztizsű hely, jól nézne ki a CV-ben


A távozás mellett szól:

-szakmailag számomra egy nulla, semmi köze egyik végzettségemhez se, nem tudok fejlődni sehová

-állandóan olyan fáradt vagyok, mint akit agyonvertek, semmire nincs időm, sem energiám

-sokszor szorongok, mikor bemegyek

-a kollégák enyhén szólva toxikusak, néha rosszindulatúak, az egyik kollégát (fiatal lány) úgy kiutálták, hogy a csaj állandóan sír, meg betegeskedik is azóta, és attól tartok, engem is kiutálhatnak

-nagyon intenzíven csapatmunkára épül a dolog, tehát nem tudok függetlenedni a toxikus kollégáktól, ráadásul én amúgy is az önálló munkavégzést kedvelem.


2022. máj. 8. 07:40
A kérdező szavazást indított:
Megpróbálnék maradni legalább egy évet
Elkezdenék másik állást keresni, és rögtön lelépnék, ha jönne egy ajánlat
Egyéb...
19 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Komolyan azért szenvednél egy évig mert jobban mutatna az önéletrajzodban?Ezt nettó hülyeségnek tartom,ne kínozd magad ilyen apróság miatt.

Keress másik lehetőséget folyamatosan és lépj amint kapsz egy jobbnak tűnő ajánlatot.

2022. máj. 8. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Létesítenél kapcsolatot a munkahelyeden olyan személlyel, aki sokat ártott másoknak, de tervei között volt, hogy te a birtokában legyél, ezt sikerült is elérni, de ő többet szeretne? A viselkedését senki nem elemezte, mert a körülmények sem voltak a megfelelőek, emellett magasabb beosztásban dolgozót, senki nem fog szankcionálni. Ha erre tudsz választ adni, akkor a saját helyzeteddel kapcsolatban is tudsz dönteni, mert toxikus munkahely fogalma azonos lehet mindenki számára.
2022. máj. 8. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
De mitől vagy fáradt? Nem alszol?
2022. máj. 8. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem érdemes kínozni magad, keress másik állást.
2022. máj. 8. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Hiába van ott a CV-dben ha értelmes tapasztalat nincs mögötte. Hagyd ott a francba.
2022. máj. 8. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Felesleges azért kihúzni az egy évet, hogy jól mutasson az önéletrajzban. Én egy év alatt 2 helyet is otthagytam, de mindet okkal (megállás nélküli túlóra, katasztrófa cégvezetés, stb finomságok), egy percig nem bántam meg, interjún is el tudtam magyarázni értelmesen, hogy miért hagytam ott őket. Nem tudom mennyire keresett a szakmád, nekem mérnökként egyszerű ugye a munkakeresés, de szerintem egy cég HR-esénél sem fognak élből elutasítani, mert egyszer otthagytál egy céget. Van ilyen ismerősöm, aki csak azért marad nevetséges pénzért, távolra ingázva egy helyen, hogy meglegyen egyben a több év, mert szerinte nem veszik fel sehova, ha vált néha gyakrabban. Az a lényeg, hogy ne havonta váltogass és interjún mindig tudd észérvekkel megindokolni a döntést.
2022. máj. 8. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Sok helyen díjazzák a lojalitást. Van, hogy a vezetőség is tudja hogy nyűgös a hely és értékeli a kitartást. Én maradnék, legalább megedződsz.
2022. aug. 1. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!