Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkahelyen állandóan fontosko...

Munkahelyen állandóan fontoskodó új junior kolléga, aki folyton engem nyaggat minden hülyeséggel. Hogyan tudnám lekoptatni?

Figyelt kérdés

Eleve zavar a stílusa, olyan rámenős típus, és ha valami feladatot kap, akkor mondván h ő junior, megkérdezi tőlem (én már régebb óta itt vagyok), de kb meg akarja csináltatni velem a munkáját. Ha megpróbálom lepattintani (mert van egy csomó munkám nélküle is) addig cs . szeget amíg feladom, és már az agyamra megy, közbe a management fülébe duruzsol hogy nem mondtam el elég precízen, hogy mit hogyan csináljon, meg hogy nem foglalkozom vele eleget, mármint a betanításával.

Mit lehet ilyen kollégával kezdeni?


2022. máj. 7. 18:56
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Mond meg a főnöknek, hogy mi a helyzet. Beszéljétek meg, hogy kinek kell foglalkozni vele. Ne kapjon olyan feladatot amire még nem tanították be, hanem jelöljenek ki először valakit, aki betanítja és csak utána kapjon olyan jellegű feladatot, stb. Ha meg kvázi mentor vagy, akkor annyival csökkenteni kell a feladataid mennyiségét, amennyit elvesz az új kolléga.
2022. máj. 7. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Az a helyzet hogy ez nem egy gyári meló, itt néha gondolkozni, utánanézni is kell (Google és társai) de ő egyáltalán nem hajlandó erre. A betanítás sztori másik fele meg, h amit fontos volt tudni elmondtam neki, heteket töltöttem ezzel, de teljes mértékben lesz . rja
2022. máj. 7. 19:12
 3/25 anonim ***** válasza:
77%

Mivel mindig beadod a derekad, ahogy írod, mindig nyaggatni fog. Tudja hogy gyenge vagy és könnyedén megtör. Törtető figurának hangzik, elég hamar kitakarít a helyedről ha nem vigyázol.


Szedd össze magad és mondd meg neki, hogy az az ő feladata, neki kell megcsinálnia. Ha mindig lohol utánad, mindig csak annyit mondasz hogy nem és csinálod a dolgod.


Közben beszélsz szépen a feletteseiddel, hogy a nyakadon van állandóan és tele vagy munkával, nem tudsz két irányba figyelni. Másrészről pedig nem fogod megcsinálni helyette amit neki kéne, mivel nem segítséget kér, hanem leadja a feladatát.

2022. máj. 7. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

Kvázi mentor vagyok, legalábbis a nyakamba sózták ezt a feladatot. De régen ha jöttek újak, elmondtam nekik h mi hol merre, aztán önállóan dolgoztak, átnéztem a munkáikat, ha hiba volt elmondtam nekik, és így. Ez új nekem még, hogy ilyen emberek is vannak, akik önállóan nem szeretnek leütni egy billentyűt se.

Nehéz belőni mennyi munkaidő nekem, mert ha nem kap feladatot akkor engem se nyaggat, ha meg kap akkor az akkora szívás nekem, hogy az egész napom elmegy rá. Tegyük fel van egy nekem 20 perces feladat, amit mondjuk egy átlag újonc megcsinál 1-2 óra alatt. Őneki szájbarágósan elmagyarázni mint egy ovodásnak kb 4 óra, így néha inkább gyorsan megcsinálom 20 perc alatt, hogy nyugtom legyen..

2022. máj. 7. 19:18
 5/25 anonim ***** válasza:
18%
Nekem is volt ilyen tetű kollégám. Új voltam, semmit sem mutatott meg, de természetesen elvárták, hogy tudjak magamtól mindent. Még utánanézni sem lehetett sehol. Nem írom le, mit kívánok neked, mert engem moderálnak ki.
2022. máj. 7. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

Én se gyári melóra gondoltam.. ha valamit google-ből meg kell nézni, akkor válaszold neki, hogy ezt nézze meg google-ből.

Ha nem tartja be amit tanítottál neki, akkor a főnökkel beszéld meg. Igazából ilyenkor csak a megbeszélés segít. Először meg kell próbálni vele beszélni és ha az nem vezet semmire, akkor a főnökkel beszélni, hogy nem teszi amit tennie kell, nincsenek meg a szükséges készségei, stb.

Próbaidő alatt még ki lehet rúgni, ha kiderül, hogy alkalmatlan arra az állásra amire fel lett véve.

2022. máj. 7. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

1-es 3-as köszi valóban para h az ilyen típus még a helyemre is pályázik


Beszélek a menedzsmenttel majd. De ha van egyéb ötlet szívesen fogadom.

2022. máj. 7. 19:20
 8/25 anonim ***** válasza:
76%
De ne csináld már meg helyette! Így soha az életben nem fog békén hagyni!
2022. máj. 7. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
16%
Azért kicsit lehetnél megértő, van aki gyorsan tanul van aki lassabban. Ne legyél mentor ha ennyire nincs benned empátia.
2022. máj. 7. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
6: a próbaideje már lejárt, mivel nálunk az első pár hónap arról szól, hogy nem csinálnak az emberek kb semmit. Pontosabban betanulniuk kéne, amit aztán valaki vagy megcsinál becsületesen, vagy sz . rik bele. Mondanom se kell, hogy a céges wikin is minden info fent van, persze az átlag junior 3 hónapos próbaidő lejárta után mondja, hogy ő azt még nem látta. És ez az ember is csak 3 hónap után került át hozzám, kvázi hogy engem tehermentesítsen, dehát nagyon nem erről van szó
2022. máj. 7. 19:23
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!