Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mivel jár az, ha csak 4 órás...

Mivel jár az, ha csak 4 órás munkaidôre vagyok bejelentve?

Figyelt kérdés
8 órában dolgoznék, egész jó fizetéssel, de hivatalosan csak 4 órára lennék bejelentve. Milyen hátrányokkal jár?
2022. máj. 9. 20:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
76%
Kisebb bérre vagy bejelentve mint amennyit kapsz ezért kevesebb lesz a nyugdíjad. Hosszú távon nem jó.
2022. máj. 9. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
80%

- Ha megbetegszel, csak a hivatalos béred után kapsz táppénzt.

- Nyugdíjat is csak a hivatalos kereseted után kapsz.

- Ha hitelt akarsz felvenni, ott is csak a hivatalos béredet tudod bemutatni.

- Ha vállalkozni akarsz KATA rendszerben, akkor nem 25, hanem 50 ezer forintot kell befizetned, hiszen csak részmunkaidőben dolgozol.

- GYED esetében is csak a hivatalos bér számít.

2022. máj. 9. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
5%
Ha a minimálbért így is eléri a béred, nyugdíjnál nem ér hátrány. Az nem munkaidőtől függ.
2022. máj. 9. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
80%

Ez építőipar ugye? :D

Én amíg villanyszerelőként dolgoztam ugyanígy volt, szerencsére én már külföldről írok itthagytam ezeket a fertő munkáltatókat, de úgy látom nem változott semmi

2022. máj. 9. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
87%
4-esnek: A vendéglátás annyiban különbözik (vagy legalábbis különbözött 2015 előtt, akkor jöttem külföldre), hogy 13 órát dolgozol a 4 órás bejelentéssel.
2022. máj. 9. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
53%
4es vagyok akkor nincs sok különbség, igaz nekem utazással együtt volt meg az a 13 óra koszos, izzadt, 6 személyes melós kis buszban nyolcan, kilencen be, ma már csak egy rossz álom szerencsére az egész így Franciaországbol nézve.
2022. máj. 9. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
75%
2-est annyival egészíteném ki, hogy tudomásom szerint a szolgálati idő is kevesebb. Tehát ledolgozol mondjuk 10 évet, és ennél kevesebb év fog beleszámítani a szolg. időbe. Ennek a nyugdíjjogosultság elérésekor és a nyugdíj összegének megállapításakor lesz jelentősége.
2022. máj. 9. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
81%
A másik, hogy ha bármi gebasz van, akkor csak a bejelentett béredért tudsz harcolni. A boríték opcionális. Szóval ha egyszer csak nem annyit kapsz, akkor a hivatalos fizud után tudsz menni.
2022. máj. 9. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
9%
7, nulla jelentősége lesz, ugyanis írja, hogy jó fizetéssel. A szolgálati időt a munkaidő nem befolyásolja. Sem jogosultság, sem összeg tekintetében.
2022. máj. 9. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
64%
#9 Dehogynem. A négy órás bejelentést csak részbeb számolják el, 2 év számít egy évnek szolgálati időben. Ha még fiatal nem oszt-nem szoroz, de egy esetleges leszázalékolásnál lehet, hogy már fájna az a pár hónap hiány.
2022. máj. 9. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!