Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Köteles vagyok 8 órában...

Köteles vagyok 8 órában dolgozni a 4 órás papírommal ha 8 órás papírt ígértek de a mai napig nem láttam?

Figyelt kérdés

felvettek 4 órába 4 órás papírral. Oké.

Majd azt mondták átvesznek 8 órába. Oké.

Majd azt mondták jön a módosított papír, de addig is járjak be 8ba.


2 hete bejárok 8ba papír még sehol.

Mi lenne, ha felállnék 4 óra után? majd ha lesz papír a 8órl bejárok 8ba.


2021. nov. 9. 07:15
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
77%
Jó.
2021. nov. 9. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Még probléma is lehet belőle, mit keresel ott.
2021. nov. 9. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Hivatalosan munkaidőn kívül, tehát 4 óránál többet nem lehetnél ott.

Azonban a legtöbb munkáltató ha csak simán fognád magad és felállnál 4 óra ledolgozott munka után közölné, hogy akkor többet be sem kell menni.. Magyarországon ez a rendszer.

Vagy tűröd, vagy felmondasz / kirúgatod magad.

Esetleg még a munkaügyi központba tudsz egyébként bemenni, ott elmondod, hogy ez a helyzet, mit lehet vele kezdeni. Névtelen bejelentést lehet tenni a cég ellen, ekkor a munkaügyiből véletlen kimennek ellenőrizni. Na olyankor pl ha Te bent vagy, de már nem kellene, akkor megkérdezik, hogy veled és a papírjaiddal mizu.

Nyilván a bejelentés csak bármiféle 'vergődés' előtt működik név nélkül, utána valószínű levágják, hogy Te voltál.

2021. nov. 9. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem baj, hogy kirugnak, vagy otthagyod, akkor bejelenthetes csalas miatt.
2021. nov. 9. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Egyebkent nem tart sokaig. Felora alatt megvan a papir...
2021. nov. 9. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Szoval elegge gyanus
2021. nov. 9. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy köteles. A papír a munkáltatót is köti. Túlórát elrendelhet, de nem 4 órát és köteles az is kifizetni pótlékával együtt.
2021. nov. 9. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor adni szoktak csúszót. Ha 4 órába vagy bejelentve. Te meg nyolcat dolgozol egy nap, az azt jelenti , hogy két napodat dolgozod le. Tehát a következő nap már nem kéne menned. Vagy úgyis lehet számolni, hogy hetente 5x4 óra az 20, akkor ahogy eléred a 20-at csúszód van meg pihenőd. Feleslegesen dolgozol “ duplán” amíg nem írtad alá a másik szerződést. Gondolom nem fizetik ki a plusz órákat. Ezért sunnyognak a papírral amíg nem szólsz..
2021. nov. 9. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Ahol 2 hete csak hitegetik ott nem ad csúszót, ahol adnak, már az elején felajánlják. Kifizetni nem akarja, max borítékban. Neki csak aza lényeg, hogy a rabszolga dolgozzon 8 órát neki meg minél kevesebb járulékot kelljen utána fizetni.
2021. nov. 9. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Ma felálltam a 4 óra lejártakor és eljöttem. Mondtam a szerződésre holnapig várok, ha akkor sincs, akkor marad a 4 óra és persze a + 2 hetes napi 4 órákat (10x 4 = 40 óra) elvárom kifizetni vagy akkor csúsztatok.


Akkor na nem fizetnek 2 hetet nem is megyek mert csúsztatok.

2021. nov. 9. 18:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!