Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi a véleményetek azokról,...

Mi a véleményetek azokról, akik háborognak, és esetleg fel is akarnak mondani, mert a munkahelyük a home office-ból vissza akar váltani teljes bejárásra?

Figyelt kérdés

Tehát ki vannak kelve magukból, hogy a főnökük meg a vezetőség mégis hogy képzeli, hogy majd ő megint be fog járni heti öt napban napi nyolc órát.

A covid előtt is rendesen működött a dolog, és akkor sem pusztultak bele. És nem szabadna elfelejteni, hogy ez elsősorban átmeneti kényszermegoldásként került alkalmazásra a pandémia kezdetekor. Most már abszolúte érthető, ha a munkahely nem látja szükségét.

És ha magát a dolgozói értetlenkedést nézzük a témában: Egy alkalmazottnak sosem lesz ugyanannyi rálátása a dolgokra és azok miértjére és mikéntjére, mint a feletteseinek és magának a vezetőségnek. Símán elképzelhető, hogy a statisztikai kimutatások szerint a home office kezdete óta rosszabbul teljesített a cég, mint azelőtt. És akkor 100%-ban érthető a teljes visszaváltás.

Nem egyszerűbb elfogadni a tényt, hogy a világhelyzet alapjában véve már nem indokolja a HO-t? Legalábbis, hogy valaki ezért fel akar mondani, az kissé abszurd.



2022. máj. 10. 10:22
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
35%

Semmi gond ezzel, mondjon fel, senki nem pótolhatatlan!

A jelenlegi helyzetben, amikor mindenki foggal-körömmel ragaszkodik a bevált munkahelyhez, mert bizonytalan a holnap, az ilyenektől meg kell szabadulni.

1 hét alatt lesz 20 jelentkező, nem kell ezt bonyolítani!

2022. máj. 10. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
88%

Meg tudom érteni,rengeteg embernek hatalmas segítség.Ha idióták a kollégák nem kell egész nap bámulni őket,enyhe betegséggel is lehet dolgozni,nem liheg a nyakadba a főnök hogy dolgozzál csicska,el lehet intézni pár dolgot otthon ha üresjárat van.

A mainstream média nyomatja a nagy környezetvédelmet,na erre marha jó mert nem kell járni az autóval/tömegközlekedéssel minden nap,nem kell az irodát fűteni,áramot használni.

Szerintem heti 1-2 nap jó kompromisszum lehet.

2022. máj. 10. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
94%

Ha nekik ez a véleményük, akkor nyugodtan beszéljenek a főnökkel. Aztán ha a főnök mégis ragaszkodik a jelenléti munkához, akkor keressenek nyugodtan másik állást. Még az is lehetséges, hogy szerencséjük lesz.

De az, hogy csak háborognak és nem csinálnak semmit, az nevetséges.

2022. máj. 10. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 roundance ***** válasza:
81%

Az történt, hogy ezekben az években sok sécgnél kialakult egy hatékony munkarend homeofficeból, megtanultak az emberek így dolgozni, ami az elején nehéz volt, az most már tök jó és az a nehezebb, ha irodából kell dolgozni. Mindenki hozzászokott a nyugodt környzethez, ahhoz, hogy nincs zaj. És ehhez hozzájön egy csomó előny, abból, hogy nem kell bejárni, pl az utazási idő az sacc hati egy munkanapnyi idő, ami most megmarad. Emiatt kipihentebb az ember és jobb állapotban van, jobb az élet minősége.


Szóval szerintem tök érthető, hogy nem akarnak visszamenni az emberek.


Nálunk most az van, hogy a csapatok döntik el, hogy jobb nekik és mennyi időt akarnak irodában lenni. A mi csapatunk két hetente egy nap mellett döntött, de aki akar még mehet többet. De igazából ez a nap, amikor mindneki a legkevesebbet dolgozik :D


Szóval ha van cég, ahol valamiért hatékonyabbak, ha bemennek az emberek, akkor szerintem az lesz, hogy többet kell fizetniük ezért. Ugyanazért a fizuért szerintem átfognak menni az emberek a home officet engedő cégekhez. És az lesz, hogy egy gyengébb ember készlet fog ott ülni az irodában, akinek nincs más választása.

2022. máj. 10. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
36%

#2

Ez oké, mindnyájan élvezzük a viszonylagos kötetlenséget, de szó nem volt róla, hogy ez az állapot végleges. Szükségállapot volt, egy egyébként bejárós munkahelyen.

Ez nagyjából olyan, mintha kiürítenének egy irodaházat bombariadó miatt és a dolgozók a közeli parkban fagyiznak addig. Utána meg nem lennének hajlandóak visszamenni, mert mennyivel jobb volt a parkban fagyizni.

Akinek nem felel meg, hogy be kell járnia a munkahelyére, az vállaljon otthoni bedolgozást!

2022. máj. 10. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
86%
Teljesen értelmetlen intézkedés lenne a vezetőség részéről. Ha az utóbbi 2 évben hatékonyan ment a munka úgy, hogy nem kellett napi 2 óra dugóban ülni + még 1 órát készülődéssel tölteni, akkor miért térjünk vissza erre? Sokkal több szabadideje marad így az embereknek, ráadásul a környezetet is kevésbé szennyezzük. Ez külön kicseszés lenne, ilyen helyről én is felmondanék. Nálunk kéthetente 1 alkalommal kell csak bemenni.
2022. máj. 10. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 roundance ***** válasza:
80%
#1 nem tudom miről beszélsz :D IT-ban ember hiány van nagyon durva mindenhol. És tipikusan ezek a home office munkák. Pont hogy nehezen pótolhatók az emberek. Mennek nyugatra.
2022. máj. 10. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
83%
#4 a hatos válaszoló vagyok, teljesen egyetértek veled, én is hatékonyabban dolgozok otthonról, mint az irodában, ugyanis az irodában állandóan nyüzsgés van, mindenki csacsog, folyton odajön valaki beszélgetni stb. És most gondolom akiknek be kell járni dolgozni irigységből lepontozgatnak minket, hát sorry, nézzetek más munkát, ha ilyen megkeseredettek vagytok😅
2022. máj. 10. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
96%
Én is felmondanék, ha visszarendelnének az irodába, igaz nálunk erről szó sincs és a kérésemre simán módosították a szerződésem. Igen, túléltem korábban is a bejárást, de ha azóta megtapasztaltam annál fényévekkel jobbat, minek mennék vissza? Mondjuk nekem a csapatom összes tagja más országban él, a főnökeim is, ha bejárnék se találkoznék velük.
2022. máj. 10. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
100%

#5

És akkor mi van ha ideiglenes,ha van ahol jobban beválik miért ne lehetne folytatni?A legtöbb dolgozónak kifejezetten tetszik ez,van ahol hatékonyabban dolgoznak.

Azt meg kétlem hogy mindenkinek kibsznak a pcsába ha nem tetszik valami,ezek nem betanított robot munkák(a legtöbb).Nem arról szól a fáma már évek óta hogy munkájához értő diplomást IT szakmában szinte lehetetlen találni?Mindenki keresi a milliókat,szerinted adnának ennyi pénzt ha ott áll rajtad kívül 20 ember?

Elég sokszor láttam hogy volt aki elment emiatt,biztosan lesz olyan cég ahol ezzel próbálnak a munkavállalók kedvére tenni.Majd kiderül,ha lesz elég ember azoknál a cégeknél ahol nincs HO majd visszaállnak,ha emiatt nem találnak embert talán meggondlják magukat.

2022. máj. 10. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!