Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy szerezzen valaki tapaszta...

Hogy szerezzen valaki tapasztalatot, ha pályakezdőket nem várnak szívesen?

Figyelt kérdés

A legalja munkakörök kivételével minden hirdetésben kitétel az 1-3 éves munkatapasztalat, főleg szellemi területen.


Nem mindenki tudott beleférni a diákmunkába "tapasztalat " gyanánt, hiszen sokszor ott is feltétel az irodai pozíciókhoz az Excel magas fokú ismerete és korábbi munkatapasztalat.


Ha csak nincs összeköttetés.


Még egy szros könyvtárosi álláshoz is Könyvtár-informatika MA végzettség a követelmény...Mielőtt váltottam, bele hallgattam az említett szakba levelezőn és a hallgatók 99%-a úgy volt könyvtáros/iratkezelő/szakasszisztens, hogy szakmunkás érettségivel rendelkeztek.


Ez hogy lehet?


Miért kell így ellehetetleníteni az embereket ebben az országban?



2022. máj. 11. 10:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
57%

Gyakornoki melókat keressen.


Ez a befektetés a későbbi karrierjébe. Pár hónapig dolgozik valahol fizetség nélkül, amit aztán már beírhat munkatapasztalatnak.

2022. máj. 11. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
88%
Nehogy dolgozz fizetés nélkül.
2022. máj. 11. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
35%
Profession-ön pl direkt lehet szűrni, hogy tapasztalatot nem igénylő állásokat mutasson (Budapesten jelenleg 512 ilyet hiretnek profession-ön keresztül). Szóval te keresel rosszul, ha nem találod meg ezeket az állásokat.
2022. máj. 11. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Igen, takarító meg építőipari kisegítő, mosogató illetve bolti eladó, ahol darabokra szednek a munkatársak, embertelen és folyamatos zaklatásnak van kitéve a dolgozó..volt benne részem...jelölj meg egyet, mutass példát :)
2022. máj. 11. 11:21
 5/15 A kérdező kommentje:
Takarítói pozíciót egy bizonyos népcsoport tölt be a mosogatóval együtt...biztos van, aki erre vágyik, közéjük
2022. máj. 11. 11:22
 6/15 anonim ***** válasza:
78%

"Még egy szros könyvtárosi álláshoz is Könyvtár-informatika MA végzettség a követelmény"

Ez butaság, akkor kell MA ha könyvtárvezető akarsz lenni.

Amúgy azon a szakon van kötelező szakmai gyakorlat, amit figyelembe vesznek interjúkon később.

(Tapasztalat, könyvtárinfo bsc-m van, könnyen el tudtam helyezkedni vele.)

2022. máj. 11. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
88%

Egyrészt, 1-3 év tapasztalatot igénylő pozíciókra nyugodtan pályázhatsz pályakezdőként, sok esetben kompenzálható a tapasztalat hiány egyéb készségekkel.

Ha meg gyakornoknak sem vesznek fel, mert annyira süket vagy az excelhez, akkor az nem a világ hibája, hanem a tiéd

2022. máj. 11. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
81%

Itt van pár példa (nem írtál konkrét területet, úgyhogy pár kategóriát linkelek):

Bank:

[link]

Adminisztráció:

[link]

HR:

[link]

Marketing:

[link]

Mérnök:

[link]

Pénzügy:

[link]

2022. máj. 11. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
36%
Kérdező, én fél éve végeztem, igaz, bölcsészkaron, de azóta sem vettek fel sehova gyakorlat nélkül. Van olyan volt szaktársam több is, aki egy éve keres munkát, mert még árufeltöltőnek is olyan sokan jelentkeznek magas végzettséggel is, hogy lehetetlen bekerülni. Akinek nincs gyakorlata (ami a távoktatás és otthon eltanulgatás miatt előfordulhat könnyen), annak most nagyon nehéz dolga van. Egy csomó állást meg sem hirdetnek, mert csak ismerősöket vesznek fel. Hacsak nem valami nagyon nagyon hiányszakmád vagy végzettséged van le se szarnak lassan, lehet menni biorobotnak. Én jelentkeztem egyszer sima ügyfélkezelő könyvtárosnak és azt írták vissza, nem megfelelő a végzettségem szó szerint.
2022. máj. 11. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
86%

#9

Mármint informatikus-könyvtáros végzettséggel? Az fura, én már a záróvizsgám előtt (tehát kvázi még diploma nélkül) simán kaptam állást, azóta is ott dolgozok és azt látom hogy nagy hiány van a bölcsész-informatikusokból...

2022. máj. 11. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!