Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Van még értelme reménykednem?

Van még értelme reménykednem?

Figyelt kérdés
Márciusban eldöntöttem, hogy jelentkezem Erasmus posztgraduális (Bsc diplomaszerzés utáni) informatikus szakmai gyakorlatra Lengyelországba. Április elején a lengyel egyetem nemzetközi iroda vezetője lejött meglátogatni a mi egyetemünket, ahol rám is szánt 1 órát és beszélgettünk. Ekkor úgy végződött a beszélgetés, hogy nagyon szeretné, hogy jöjjek, csak küldjek neki önéletrajzot. Elküldtem, majd nem válaszolt 3 hétig. Végül nekem nem, de az egyetemnek írt, hogy "The CV is nothing special, it has basic skills but this is not enough", tehát egyáltalán nem voltak megelégedve a szakmai tudásommal. Végül még írtak egy emailt a lengyelek, hogy azért megpróbálnak beszélni a céggel, hiszen nem az egyetemé a végső szó hanem a cégé, de az egyetemnek nem tetszene, hogy diplomásként zéró tudással legyek náluk fél évet. Van értelme így reménykednem?

2022. máj. 11. 22:14
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
8 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Azt írtad szakmai gyakorlat. Pont azért jelentkeztél, mert nincs tapasztalatod (diplomásként zéró tudás - tőled idézve).


Várd meg mit írnak vissza a lengyelek.


Annyira mondjuk én nem bíznék ebben csak így hátha...

2022. máj. 11. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

"Pont azért jelentkeztél, mert nincs tapasztalatod" Igen, én is azt hittem, hogy ezért jelentkeztem. De úgy tűnik, hogy a kvázi ingyen munkáért is már "profibb tapasztalattal és tudással" kell rendelkeznem (ahogy az egyetem mondta nekem).

Hétfőn bementem az egyetemre és elvileg azt mondta az itteni nemzetközi irodában az Erasmus felelős, hogy aznap még beszél telefonon a lengyelekkel és értesít engem a történtekről. 2 nap eltelt és semmi...

2022. máj. 11. 22:35
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Reménykedni már semmiképp, az első levélben benne volt a lényeg. Ne vedd magadra, nem ismernek. Próbálkozni próbálkozz még, nem kell feladni, de már ne ez legyen az elsődleges cél.


Kezdj el egyéb lehetőségeken gondolkozni.

2022. máj. 11. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Aiesecet próbáldd, azzal egyszerűbb kijutni
2022. máj. 11. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!