Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy lehet gyorsan megtanulni...

Hogy lehet gyorsan megtanulni a szép artikulációt?

Figyelt kérdés
Felvettek egy hallássérült embert közvetlen kollégámnak. Nagyon szimpatikus, de csak engem nem értett állásinterjún. Kicsit ideges vagyok és félek, hogy rosszul fogja érezni magát miattam. Van valami gyors megoldás vagy pár jó tipp, hogy hogy tudnék vele jobban kommunikálni?
2022. máj. 12. 06:49
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Hangos olvasás tükör előtt. Vedd is fel videóra, hogy lásd, hogyan mozog a szád. Nem baj, ha eleinte túlzásokba esel, sőt. A cél, hogy tudatosan fejleszd a beszédmimikádat. Főleg a tempó szokott gondot okozni, úgyhogy kezdd azzal, hogy lassíts.
2022. máj. 12. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Hidd el, nem fogja ettol rosszul erezni magat. Minden embernek mashogyan mozog a szaja.

A lenyeg ne tátva beszélj, hanem kb minden betű résznél megfelelően artikulálj.

Illetve otthon probáld ki a whisper challenget. (Zenét hallgatsz, a párod pedig neked elmondja valamilyen szót artikulálva, csendesen. Te pedig probald meg leolvasni… :) )

De szerintem nyugodtan kerdezd tole, hogy mivel tudnal javitani, hogy jobban ertsen

2022. máj. 12. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!