Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Álláskeresési járadék jár ez...

Álláskeresési járadék jár ez esetben?

Figyelt kérdés

Jövőhét kedden jár le a felmondási időm, viszont csak azutáni hétfőtől szól a következő szerződésem.


Ugye a másik munkahelyel próbáltam beszélni, de sajnos nemtudnak előbbre behívni.


Elmehetek így a munkaügyibe, és igényelhetem a fent említett járadékot? (feltételek teljesültek)


Leginkább azért érdekel, mert ugye amikor kilépek a munkaügyi nyilv. Tartásból bemutathatom a szerzőfést, és a fentmarado összeget elutalják.


2022. máj. 16. 05:28
 1/10 anonim ***** válasza:
92%

Persze

Viszont ha kéred a fennmaradót, ha eljössz az új helyről, 3 évig nem leszel újra jogosult.

2022. máj. 16. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

"Leginkább azért érdekel, mert ugye amikor kilépek a munkaügyi nyilv. Tartásból bemutathatom a szerzőfést, és a fentmarado összeget elutalják."


Nem teljesen egészen.


Meg kell várnod míg letelik az eredetileg megállapított (átlalában?) 90 napos folyósítási időszak. A rákövetkező napon mehetsz a munkaügyibe a fennmaradó összeget kikérni (1 hónapod van onnantól ezt intézni) egy munkáltatói igazolás jelenlétében.

2022. máj. 16. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

*jelenlétében - kíséretében

bocs ezt akartam írni :D

2022. máj. 16. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
25%
Megéri neked azért a 200 forintért 13 órát ülni a cigányok között a munkaügyiben? Ne viccelj!
2022. máj. 16. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
előző, sajnálatos, ha neked 13 órát kellett ülni a cigányok között, mikor én voltam hasonló helyzetbe, elég gyorsan haladt az ügyintézés.
2022. máj. 16. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
#5: Hogy voltál bele egy helyzetbe? A létezésnek nincs iránya.
2022. máj. 16. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

2

90 napon belül megkapom az osszes járadékot, nem?


4

Nem 13e forint az, hanem 3x200br (tb-t vonják belőle csak).

2022. máj. 16. 08:47
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

"90 napon belül megkapom az osszes járadékot, nem?"


Nem.


Ha neked 2022.05.16-án megállapítják 90 napra az ellátást, és pár nap múlva elhelyezkedsz, akkor megkapod időarányosan a pár napra ami járt. De a fennmaradó összeg 80%-ának kifizetését csak 2022.08.17-én kérvényezheted leghamarabb, és az azt követő folyósításkor fogod megkapni a maradékot.

2022. máj. 16. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

8

Szóval ha jól értem valóban megkapom az összeget, viszont a nagyobb részét csak 3 honap mulva, augusztusban igényelhetem meg.


Ilyenkor felkell hívni a munkaügyi központot, és ott szólni, hogy háló küldjétek már el a maradék lét?

2022. máj. 16. 10:10
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem, személyesen kell elindítanod az ügyintését, és ahogy már egy fenti hsz-omban említettem vissza kell vinned egy munkáltatói igazolást, hogy még mindig a cég foglalkoztatásában állsz, ahova elhelyezkedtél.
2022. máj. 16. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!