Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ebben az esetben áll az...

Ebben az esetben áll az álláskeresési járadék?

Figyelt kérdés

Egyszer idén már kaptam, nagyjából másfél hónapig. Most sajnos, újra nincs és mivel december van, nem is valószínű, hogy találok.

Ebben az esetben, újra kérhetem az álláskeresési járadékot? 3 hónapig jár, szóval másfél hónapra még igényelhetem?



#támogatás #munkanélküli segély #álláskeresési járarék
2021. nov. 26. 14:07
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

3 hónapig akkor jár, ha előtte volt megfelelő biztosítási időd és ha nem vetted fel a maradékot. Felhívod a munkaügyi központot, ahová tartozol és megkérdezed az ügyintéződet.

Ha a fent leírt mindkét feltételnek megfeleltél, akkor elvileg jár.

2021. nov. 26. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

A tb-m mindig fizetve volt és az elmúlt fél évben volt munkaviszonyom is. A maradékot nem vettem fel.

Hétfőn bemegyek a munkaügybe, köszönöm! :)

2021. nov. 26. 14:25
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem az a lényeg, hogy most fél évig dolgoztál, hanem az, hogy ELŐTTE mennyi munkaviszonyod volt.

Amikor megkaptad az első alkalommal az álláskeresési járadékot, akkor a határozatodon rajta kellett, hogy legyen, hány napig folyósítják, hány napra vagy jogosult. ha azon 90 nap van, akkor van még másfél hónapod, ha kevesebb, akkor a maradék.

2021. nov. 26. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
És akkor mi van, ha engem eltiltottak a 3 hónap felénél? Egyszer kaptam 10 ezret kezdésnek arra a pár napra júliusban, aztán augusztusban kaptam 90 körül, majd szeptemberben csak 45-öt, mert nem jeleztem nekik vissza egy általuk kínált állással kapcsolatban és kitiltottak/kizártak a rendszerből. Úgy tudom 2 hónapig nem lehet semmit sem tenni. Most ez letelt. Igényelhetem ismét? Hiszen kb. a pénz felét kaptam még csak meg és le sem járt a 3 hónap.
2021. dec. 1. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ezt a munkaügyi központtól kérdezd meg telefonon - mivel nem voltál együttműködő, így nem biztos, hogy kaphatsz.
2021. dec. 1. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Köszi a gyors választ, holnap megyek. Köcsögségnek tartanám, ha 2 év munkaviszony után egy ilyen apró hiba miatt nem tudnám újraigényelni. De ezt majd holnap megtudom és ha érdekel akkor közlöm is itt.
2021. dec. 1. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ez nem apró hiba - ha nem működsz együtt a munkaügyi központtal, akkor egyszerűen simán megvonhatják. Szerinte, még a határozatodon is rajta van (csak el kéne olvasni), hogy együtt kell működni - itt is számtalanszor elhangzott már
2021. dec. 1. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Ma voltam és basztak rá. Semmit sem csináltak. :) Azért tipikus, hogy a jómodor offos.
2021. dec. 2. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Ma voltam és basztak rá. Semmit sem csináltak. :) Azért tipikus, hogy a jómodor offos."


:D :D

Nem érzed, hogy egy kicsit "fordítva ülsz a lovon"?


Nem működsz együtt a Munkaügyi központtal, ocsmány beszéddel kommmentálod a mai napot és TE BESZÉLSZ JÓMODORRÓL? :D :D

Száljál már le a földre!


Ja, és menj el dolgozni, ne a segélyt várd :-)

2021. dec. 2. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!