Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ez esetben igényelhető az...

Ez esetben igényelhető az álláskeresési járadék?

Figyelt kérdés
Jelenlegi, 5 éves munkaviszonyom augusztus 25-én szűnik meg, viszont egy héttel később azaz szeptember 2-án ismét munkaviszonyt létesítek egy másik helyen. Ebben az egy hétben érdemes álláskeresési járadékot igényelnem, illetve van arra lehetőség hogy a három hónapnyi járadékot felvegyem?
2020. aug. 16. 19:30
 1/8 anonim ***** válasza:
54%

Érdemes

Megkapod a 3 hónapot

2020. aug. 16. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
56%
Regisztrálsz, aztán egy héttel később bejelented, hogy elkezdtél dolgozni. A fennmaradó 83 napra járó összeg 80%-át pedig megigényelheted, mikor eredetileg lejárt volna a 90 nap.
2020. aug. 16. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
51%
Remek. Aki dolgozik, felveheti a járadékot? Én hat hónapja nem tudok elhelyezkedni, három hónapja egy fillért se kapok. Eszembe se jutna pénzt felvenni, ha tudnék dolgozni.
2020. aug. 16. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
50%

Valahogy én is úgy érezném korrektnek,hogy ebben/ilyen esetben nem igényelném meg a helyedben.

Mi van, ha a másik hely nem válik be,és akkor rögtön utánna nem kapsz másikat?

2020. aug. 16. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
75%

“ Remek. Aki dolgozik, felveheti a járadékot? Én hat hónapja nem tudok elhelyezkedni, három hónapja egy fillért se kapok. Eszembe se jutna pénzt felvenni, ha tudnék dolgozni.”


Te is megkaptad a 3 hónapnyi pénzt, mire fel nem járna másnak, ha befizette a járulékot?


De hogy boldogítsam a kicsi szíved, én egy fillért nem kaptam, mert e.v csinàltam, minkaviszonyos szerződés helyett, pedig 10 év folyamatos munkaviszonyom volt

2020. aug. 16. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
39%
Inkább ne vedd fel a 3 havi pénzt. Ha nem jön be az új hely, akkor lehet szükséged lesz arra a pénzre. Ne feledd a próbaidő rád is vonatkozik, ha csak nem köt ki mást a szerződésed, szóval bármi miatt szó nélkül kirakhatnak.
2020. aug. 16. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek az építő jellegű hozzászólásokat.


Hármas válaszoló: Őszintén sajnálom, hogy fél éve nem sikerül elhelyezkedned, viszont:


-Attól hogy én, vagy mások nem élnek ezzel a lehetőséggel, attól neked sajnos nem lesz jobb


-Az, hogy a bizonytalan gazdasági helyzet ellenére még mindig csak három hónapig illet meg a járadék nem az én hibám, nekem nincs kétharmadom


Hatos válaszoló: Köszi az előrelátó tanácsot. Ha felveszem, gondolni fogok a bizonytalan jövőre.

2020. aug. 16. 22:07
 8/8 anonim ***** válasza:
6-os marhaságot mondd, vedd fel a pénzt, ha nem kell azonnal, akkor berakod állampapírba pl
2020. aug. 16. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!