Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit csinálnátok, ha jegyetek...

Mit csinálnátok, ha jegyetek lenne egy rendezvényre, de a munkahelyetek nem lenne hajlandó aznapra szabadnapot adni?

Figyelt kérdés
Mondjuk hogy olyan műszakban dolgoztok, hogy csak este végeztek (8-kor vagy annál később). És egy adott rendezvény, amire jegyetek van, pont munkanapra esik. Szóltok a munkahelyen, hogy szeretnétek aznap szabadok lenni vagy esetleg korábban végezni. De azt a választ kapjátok, hogy nem lehet. Akkor mit tennétek?

2022. máj. 19. 10:20
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
81%
Eleve nem vennék olyan napra jegyet, amikor munkaidöm van. Vagy elöre megbeszélem a szabadnapont a jegyvásárlás elött, vagy tudomßasul veszem, hogy hülye voltam és nem mehetek. (Meg eladnám a jegyet valakinek, hogy legalább a pénzt visszakapjam)
2022. máj. 19. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

1: Csak tudod, a nemzetközi koncerteket és hasonlóakat sokszor már 1 évvel előre meghirdetik. Ha mondjuk most júniusban elkezdenek jegyeket árúsítani egy jövő májusi rendezvényre, ami munkanapra esik, akkor a munkahely szerinted majd meg fogja tudni már most mondani, hogy akkor szabad lehetek-e.

Az eredetileg 2020-ra szervezett, de a covid miatt idénre csúsztatott rendezvényekről már ne is beszéljünk.

2022. máj. 19. 10:30
 3/17 A kérdező kommentje:
Második mondatom végén kérdőjel.
2022. máj. 19. 10:31
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Kiiratnám magam minimum egy hétre táppénzre. De lehet egybekötném a felmondási időmmel.
2022. máj. 19. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
4: Nyilván ez is eszembe ötlött. Csak még nem kérdeztem rá dologra. Ha rákérdezek, nemet mondanak, és utána jelentek akkorra beteget, az átlátszó, nem?
2022. máj. 19. 10:57
 6/17 anonim ***** válasza:
91%

"Ha rákérdezek, nemet mondanak, és utána jelentek akkorra beteget, az átlátszó, nem?"

Átlátszó. És?


Engem az egyetemi záróvizsgára nem akarták elengedni.

1 nap lett volna, de nem.

elmentem 2 hétre tp-ra.

Kapják be. 1 napot nem bírtak nélkülözni hát kaptak 2 hetet.

így jártak.

2022. máj. 19. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is egyetemi vizsga volt az első ilyen alkalom. Pedig mikor felvettek, külön szóltam, hogy csak a munkaidőmre tudok vállalni garanciát, szükségem van arra, hogy munkaidőn kívül ne kelljen túlóráznom és ha szükségem van rá, hogy ki tudjak venni szabit nehézségek nélkül (vagy legalább arra a 2 órára el tudjak menni aznap, amit természetesen lecsúsztatok következő nap). Ment a szórakozás meg a finnyáskodás első alkalommal. Elmentem egy hosszabb ebédszünetre levizsgázni. Utána beadtam a felmondásom azzal a lendülettel, nyomatékosítva, hogy a tanulmányaim az elsők és amíg nem ők fizetik nekem a tandíjam, ez így is fog maradni. Aztán kiírt a háziorvosom lelki okokra hivatkozva 2 hétre táppénzre, úgyhogy csak 2 hetet kellett ledolgoznom a maradék időből.


Velem nem basz ki senki.

2022. máj. 19. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
76%
Már akkor igényeltem volna a szabit, amikor megvettem a jegyet. Ha meg nem adtak volna, akkor visszaváltottam volna jegyet, nem pedig az utolsó pillanatban kezdenék agonizálni
2022. máj. 19. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
86%

"Már akkor igényeltem volna a szabit, amikor megvettem a jegyet."



2024-re Londonba vettem koncertjegyet.


akkor most 22. májusban vegyek ki szabit 24. novemberre?


Hm? ember ezt végiggondoltad?

2022. máj. 19. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
85%

" Ha meg nem adtak volna, akkor visszaváltottam volna jegyet, "


És ha kiadják a szabit, jó előre, és előtte 1 nappal meg visszaszívják, akkor mi van, azt elárulod?

2022. máj. 19. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!