Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Meg kell jelenni a munkahelyem...

Meg kell jelenni a munkahelyemen egy rendezvényen amely nem képezi a munkaidő részét és anyagi ellenszolgáltatás sem jár érte – ez hogyan értelmezendő?

Figyelt kérdés

Ugye van rendes és rendkívüli munkaidő egy munkahelyen. Ezeken a dolgozó köteles ott lenni azért dolgozik ott nyilván és erre kapja a fizut.


Na most ha a cég hétvégi „pótnapot” szervez ahogy ők nevezik és egyben írásban kijelenti: ezek a napok nem részei a munkaidőnek és anyagi ellenszolgáltatás igényével sem léphet fel a dolgozó-akkor ez mit jelent? Én ezt nem tudom értelmezni!!!


Mi az hogy nem képezi a munkaidő részét? Akkor mit keresek én ott? Ez nem kocsma ahol azért vagyok mert tetszik! Ez egy munkahely ahol azért vagyok ott és addig vagyok ott amíg a munkaidő odaköt! Ha nincs munkaidő semmi keresnivalóm ott.


Nincs anyagi ellenszolgáltatás? Ld az előző pont. Ez egy munkahely ahol azért teszek keresztbe két szalmaszálat is, mert fizetnek. Ha nem fizetnek a seggemet se emelem meg-miért is tenném? Ingyen?


Szóval hogyan értendő hogy menjek be a „pótnapra” dolgozzak és persze nulla fizu.


És a végén jön az igazi agyrém.

Ezen alkalmakon meg nem jelenés a munkaviszony megszűnését vonhatja maga után. Le van írva, meg tudom mutatni!!!


tehát kirúgással fenyegetnek akkor ha nem megyek be és nem dolgozom ingyen munkaidőn kívül.

És ezt még írásba is adják.

Erre valaki valamit?


2016. okt. 12. 15:46
 1/7 anonim ***** válasza:
Most rendezvényre mész vagy dolgozni?
2016. okt. 12. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Kérlek szépen én rendezvényre mennék dolgozni....
2016. okt. 12. 16:08
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
OK. Akkor kérdezd meg tólük, hogy mikor kívánják kiadni a plusz szabadnapodat a "pótnap"-on ledolgozott nap miatt? :-)
2016. okt. 12. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Már megkérdeztük. Közölték hogy kérdezgetni akarunk vagy itt maradni dolgozóként?
2016. okt. 13. 08:19
 5/7 anonim ***** válasza:
Na és, melyiket akarod?
2016. okt. 13. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ez most kérdés?
2016. okt. 13. 16:30
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem, a kérdés az az, hogy hogyan értelmezhető az, hogy meg kell jelenned és nem jár érte semmi.


De ezt már tudod te is, meg is válaszoltad magadnak.


Én csak segítek neked, hogy magadnak a jó kérdéseket tedd fel (magyarul hogy szívózni akarsz velük vagy ott dolgozni).


Ha arra vagy kíváncsi, hogy én bemennénk-e vagy sem, akkor azt mondom, hogy mérlegelném, hogy mennyire jó a munkahely (fizetés, munkamennyiség, munkakörülmények) általában, és ha nem annyira (= nincs jobb alternatívám) akkor hagynám őket ott a pics*ba (nem mennék be a rendezvényre). Lehet, hogy a te helyzetedben (körülményeidet ismerve) viszont másképp döntenék.

2016. okt. 13. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!