Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Van itt olyan aki soha életébe...

Van itt olyan aki soha életében nem végzett fizikai munkát?

Figyelt kérdés
2022. máj. 19. 23:01
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
14%

Van egy népcsoport, akiknek a túlnyomó többségük ilyen. Ez nem rasszizmus, ez szabad szemmel nyomon követhető tény.


És nem, nem a cigányok...

2022. máj. 20. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
96%
Lassan 60 leszek, 22 évesen kezdtem mat-fiz szakos tanárként. Soha fizikai melót nem végeztem. Még anno az átkosban az "építőtáborokból" is kimaradtam.
2022. máj. 20. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
94%

Az orvos mondjuk hivatalosan nem fizikai munka, de közben meg rohadt fárasztó. Gondolj a fogorvosra, egész nap hajolgat meg barkácsol.


Amúgy nagyon nem egyértelmű ez a besorolás, pl egy levéltáros lehet hogy egy csomót pakol, miközben a kamionsofőr meg egész nap ücsörög (ami persze lehet fárasztó, de nem sokkal fizikaibb mint a könyvelő).


Személy szerint pénzért nem, de házimunkát nyilván igen.

2022. máj. 20. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
95%

Covid alatt voltam takarító, a kényszerhelyzet miatt (turizmusban dolgoztam, majdnem mindenkit kirúgtak). Ha nem jött volna, nem végeztem volna én sem.


12-es, úgy érted, akik veled ellentétben nem irigy, sötét parasztok, hanem elég intelligensek, képzettek ahhoz, hogy ne az alja jusson nekik? Nem másokat kell sunyin lefikázni, mert te nem vagy alkalmas másra. És igen, te megérdemled ezt a hangnemet az okádék kommented után. A tisztességes fizikai dolgozók soha, de te rohadt messze vagy tőlük.

2022. máj. 20. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
27%

A 12-esben én nem látok semmi rosszindulatot, a megállapítása meg nagyrészt igaz :)


Bár most már ugye a középiskola elvégzéséhez is kell önkéntes munka, az meg nagyrészt fizikai. Az más kérdés hogy ha mondjuk 30 órában (egy év alatt) kivittem pár levelet, aminek súlya kb nincs és az idő felében anyám fuvarozott körbe, akkor végeztem fizikai munkát vagy sem? Ha a suliban benne voltam a csapatban aki kirakta a székeket az évnyitóra, akkor végeztem fizikai munkát? Vagy pl bevállaltam, hogy az iskola által biztosított jegyzeteket elkészítem (az erre rendszeresített géppel összefűzöm a lapokat).


Bérszámfejtő vagyok amúgy, volt amikor át kellett rendezni a nagymennyiségű mappát a polcon, estére izomlázam lett, de közben a munkaköröm egyértelműen szellemi.

2022. máj. 20. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
22%

Kedves #12!


Értelmezési problémák léptek fel nálad. Olyan dolgokat kérsz ki személyeskedve, amelyek szóba sem kerültek a válaszomban. Szíves elnézésedet kérem a történelmi -és szociológiai hiányosságaid miatt, ha ezekért valóban én vagyok a hibás.


Ha te magad esetlegesen szellemi munkában tevékenykednél, annak úgy hiszem elengedhetetlen feltétele a szövegértés, az értő -és értelmező olvasás képességének megléte. Amelyből megnyilvánulásod tanúsága szerint égető hiányt szenvedsz.

2022. máj. 20. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
22%
Bocsánat, a válaszomat a #15-ös számára írtam, a #12 én vagyok. Teljesen összezavart az a rengeteg indokolatlan, ésszerűtlen moslék amit összehordott feleslegesen.
2022. máj. 20. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
0%

Egyébként — ha nem látszana az írásomon magától értetődően — a válaszom semmilyen rosszindulatot nem tartalmaz, nem kirekesztő, nem gyűlölködő. A szóbanforgó népcsoportot nem minősítettem, nem tűntettem fel negatív színben. Egyszerű ténymegállapítást fogalmaztam meg arról, hogy köreikben rendkívül alacsony a fizikai dolgozók aránya, ők minél inkább a szellemi tevékenységekre telepednek rá, első sorban a pénzügyekre, a médiára, és az értéktelen, érdemben felesleges, értéket nem teremtő munkakörökre.


Ez ugyanolyan független ténymegállapítás, mint hogy az feketeafrikai származással rendelkező emberek többségében kiemelkedően jó sportolók, az ázsiaiak pedig elképesztően hatékonyan képesek matematikai számításokat végezni. Az, hogy egy népcsoport említésre kerül, az nem kirekesztés, nem bírálás, és nem gyűlölködés. Semmilyen negatív vonatkozás nem társul a kijelentéshez, egyszerű tények, amelyek mindenki számára lekővethetőek.

2022. máj. 20. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
96%

Én szoftverfejlesztő vagyok 20 éves korom óta. Előtte tanultam csak.


Azért gyerekként lapátoltam, meg pár éve is amikor földet kellett hordani itthon. Pénzért nem végeztem fizikai munkát, ha erre gondolsz.

2022. máj. 20. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 Metionin ***** válasza:
30%

Mi számít fizikai munkának? Mármint ha otthon dolgozol a kertben, az is az? vagy csak az állás számít?

Én amúgy diákkoromban szinte végig fizikai munkát végeztem tanulás mellett, mosoda, nyomda, gyárak.

2022. máj. 20. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!