Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy bírjátok az egésznapos...

Hogy bírjátok az egésznapos műszakot vendéglátásban?

Figyelt kérdés
Vendéglátóztam már 5 évet, de ott maximum 12 órázni kellett, és azt se mindnen munkanapon. Ahol most dolgozom, itt csak 13,5 órás műszakok vannak, nemrég kezdtem. Jó a csapat meg a fizetés legalább, de nap végére fáj mindenem, illetve néha nagyon lassan telik az idő. Plusz azzal van még problémám, hogy másnap is reggel kell kelnem, viszont nem érek haza "időben", hogy a zuhanyzással, egyebekkel együtt eleget tudjak aludni, hogy kipihenjem magam. Tippek, tanácsok?

2022. máj. 20. 08:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy :'(
2022. máj. 20. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

"Menekülj, és vissza se nézz!"


/Az Oroszlánkirály/

2022. máj. 20. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Heti hány napot dolgozol?
2022. máj. 20. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Erre nincs jó tipp. 2 nap 12 óra, 2 nap szünetben dolgoztam, és a két munkanap között tényleg csak arra volt időm, hogy hazaestem, és készültem is lefeküdni. Na, neked ebből lejön még másfél óra. Embertelen.
2022. máj. 20. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Tehát akkor úgy dolgozol, hogy 2 nap munka, 2 nap szünet?
2022. máj. 20. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Pultos vagyok egy sörözőben

Hajnal 5kor nyitok és este 8kor zárok. Hétvégén 10kor.

Én ezt csinálom 10 éve. Imádom 🤷‍♀️😅

Persze sokszor fárasztó stb de én nagyon szeretem.

Voltam pincérnő, és pultos étteremben is. Azt viszont nem bírom. Nem szeretem az ilyen nagyon elegáns, kötött, helyeket.

Azért szeretem a sörözőt Mert egyedül vagyok, simán ki ülök a vendégekhez hülyülni, beszélgetni, cigizni.

Este nyomatják a zenegépet. Ha jó a hangulat én is elbulizgatok simán meló közben 😁

Van aki nem bírja, mert tényleg nagyon sok meló, főleg időben.

De én szeretem.

Hétvégén amikor 10 kor van zárás és másnap is én nyitok konkrétan 4 órát alszok max.

De tavaly nyáron pl olyan sok Hétvégét elvállaltam a jó pénz miatt hogy úgy jártam bulizni, hogy 10 kor zártam, aztán mentem a barátaimmal bulizni hajnal 2-3ig

1 órát aludtam , aztán mentem nyitni 😅

Na ezt nem csinálom az idén már . Sok volt 😅

Igazából vagy megszokod vagy váltani kell 🤷‍♀️

29/N

2022. máj. 20. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

#5: Én nem, az az előző válaszoló volt. Én egyik héten 4 napot, másik héten 3 napot dolgozok, össze-vissza elosztva.


#6: Úristen, le a kalappal előtted. :D Én étteremben dolgozom, de egyáltalán nem puccos, elegáns, azt én se bírnám (szakmai gyakorlaton voltam ilyen helyeken, és hát borzasztó volt). De azért az a 4 óra alvás az meredek. :O Azt nem is értem, hogy miért az előző napi embert írják be olyankor másnapra is?

2022. máj. 20. 09:00
 8/12 anonim ***** válasza:

7: Igen, pardon, benéztem! Még reggel van. :)

Olyan szokott lenni, hogy egymásutánban 2-nél több napot kell dolgoznod?

2022. máj. 20. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Az egyik heti beosztasban 3 napot megyek egymas utan, de azt mondtak, hogy ez ritka szokott lenni. Mondjuk igy legalabb 3 szabadnapom is lesz egyhuzamban.
2022. máj. 20. 09:39
 10/12 anonim ***** válasza:
43%

Az egyetlen tanács ami tényleg hasznos az hogy tanulj ki egy keresett szakmát és próbálj meg elhelyezkedni mert betanított jellegű munkákkal mindig szar lesz akármit csinálsz.Valamit fel kell tudnod mutatni a munkáltatónak azon kívül hogy van két kezed,két lábad és -talán- nem vagy mocsok hülye,amúgy mindig a leglenézetebb pótolható söpredék maradsz ebben az országban.

Azt nem mondom hogy az összes szakma jobb,mindben van nehézség,nem fizetik meg az összeset,elhelyezkedni sem feltétlen egyszerű de ilyen jellegű munkáknál erősen be vagy határolva és nehéz kitörni.Illetve vannak jobb szaktudást nem igénylő munkák de nagyobb esélyed van kitörni szaktudàssal,gyakorlattal mint nélküle.

2022. máj. 20. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!