Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Tényleg olyan hihetetlen ha...

Tényleg olyan hihetetlen ha valaki nem azért végzett egyetemet, hogy jól fizető állása legyen, hanem azért hogy legyen egyáltalán bármilyen állása és mégse 3 műszakban a soron dolgozzon?

Figyelt kérdés

amikor szóba kerül hogy egyetemi végzettséggel mennyiért dolgozom mindig megkapom hogy na öcsém ezéééé kár volt egyetemre menni.


de miért nem fogja fel senki, hogy nem egy jól fizető állás reményében mentem egyetemre hanem azért hogy egyáltalán legyen állásom, ami mégse 3 műszak a soron és nem utcaseprés?


tudtam én még el se kezdtem az egyetemet hogy lóf***szt se fogok keresni, és mégis elvégeztem -hogy ne a soron kössek ki.


és be is jött, van egy bruttó 260-as állásom , irodai farokverés állami szférában, mégse a soron vagyok.

és ennyi. ennyit ért az egyetem. de ezt tudtam már előre.

még jó hogy ilyen állást is kaptam. diploma nélkül most tényleg a soron lennék egy gyárban.


szerintem nem egy bonyolult képlet ez.


2022. máj. 21. 08:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
41%

Hát ha egyszer ez a véleményük, el kell fogadni mást nem tehetsz. Én egyetem nélkül, ápolóként nettó 300 fölött keresek jelenleg. Én is végeztem + sulikat, nem csak simán ápolói szakot, hanem ráképzéseket. Igaz, kemény fizikai, lelki meló, de szeretem csinálni. Mindegy nem ez volt a kérdés.


Azért néznek nagyot, mert mai világban sokaknak az a pénz amit keresel kevés lenne, de ha te kijössz belőle akkor nem kell vele foglalkozni.

2022. máj. 21. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

"és be is jött, van egy bruttó 260-as állásom , irodai farokverés állami szférában, mégse a soron vagyok."


Hát ezért nem érte meg.

Nézd meg milyen állásokat hirdetnek manapság:

Munkakör betöltésének feltételei: építészmérnök, építőmérnök, építészmérnök-asszisztens, vagy építész technikus végzettség

büntetlen előélet

Felajánlott havi bruttó kereset (Ft): 385 000 - 0

Foglalkoztatási jogviszony: közalkalmazotti (Kjt.)


------


Munkakör kiegészítése: műszaki asszisztens

Felajánlott havi bruttó kereset (Ft): 435 000 - 600 000

Elvárt iskolai végzettség: szakközépiskola


------

Munkakör: adatbázis kezelő, SAP környezetben

Felajánlott havi bruttó kereset (Ft): 280 000 - 500 000

Elvárások: gépésztechnikus vagy műszaki informatikai mérnökasszisztens végzettség


------


Munkakör (FEOR): Általános irodai adminisztrátor

Felajánlott havi bruttó kereset (Ft): 260 000 - 0

Elvárt iskolai végzettség: szakközépiskola, gimnázium

2022. máj. 21. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
48%

Az alacsonyabb rétegekben, illetve úgy általában a primitív emberek csak pénzért csinálnak bármit, ami munkával kapcsolatos. Nekik egyszerűen nem lehet elmagyarázni a felsőoktatás funkcióját, főleg a kevésbé piacképes szakmákét... Nekik a legnagyobb bajuk a pénz hiánya, a legnagyobb eszmei értéke annak van, aminek a legnagyobb anyagi értéke. Az anyjukat is eladnák, ha eleget kapnának érte.


A kedvenc mondatom tőlük az, mikor értetlenkednek, hogy miért preferálja egy diplomás a diplomás társaságot, hiszen köztük is van, aki szarul keres. 😂 Annyira szép jellemrajz.

2022. máj. 21. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
22%

Bírom ezt a felsőbbrendűség dolgot, hogy diploma kell, mert anélkül utcaseprés lesz 100 műszakban...

Ez is azt bizonyítja, hogy szimplán te vagy nagyon béna.

Ilyen munkát diploma nélkül is simán lehet szerezni, akár még többért is, nem kell a soron lenni...

Teljesen egyértelmű, hogy nem érte meg neked, csak amíg ilyen valótlan a felfogásod, hogy diploma nélkül nem lehet úgy dolgozni, hogy ne döglenél meg az alja munkában addig hiszed ezt a butaságot.


Akkor van értelme a diplomának, ha olyan állást tudsz ami anélkül nem lehetséges, hát irodai farokverés ennyiért van bőven diploma nélkül is.

Sőt sokan épp erre panaszkodnak sokszor a gyakorin, hogy mennyire unalmas az irodában rohadni, és semmi végzettség.

2022. máj. 21. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

"Akkor van értelme a diplomának, ha olyan állást tudsz ami anélkül nem lehetséges, hát irodai farokverés ennyiért van bőven diploma nélkül is."


Érdekes, itt ahol vagyok a diploma nélküli életrajzokat helyből kukázzák, meg se nézik.

esélyed sincs bekerülni.

nem elég hogy nevetségesen fizetnek de még a kevés jelentkezőből is válogatnak. nincs diploma? kuka.

2022. máj. 21. 12:41
 6/16 anonim ***** válasza:
29%

Ez nem bizonyít semmit, mivel máshol ilyen irodai melót tudsz szerezni ennyiért diploma nélkül.

Én magára a munkára értettem, azt hogy bizonyos cégek milyen jelentkezőt vesznek fel semmit sem számít most.

2022. máj. 21. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
62%
Nekem csak erettsegim van es nem melozok 3 muszakba.. vendeglatozok napi 25-30ert 4 napba. Az 480 es kajara se koltok 🤷 Ha neked megerte meg jo igy akkor minden ok 😊
2022. máj. 21. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Nem tűnsz elégedettnek te sem. Nyilván érződik rajtad.
2022. máj. 21. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

"Nem tűnsz elégedettnek te sem"


nem is vagyok az de tisztában vagyok a ReALITÁSOKKAL.


ennyi.

és ezt sokan képtelenek felfogni.

2022. máj. 22. 08:50
 10/16 anonim ***** válasza:
Akkor ne beszélgess velük, most mi mit csináljunk ha ez a véleményük? Ha te ennyiből megélsz, az fasza. Sokan nem tudnánk. Ez van.
2022. máj. 22. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!