Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ez csak nekem fura?

Ez csak nekem fura?

Figyelt kérdés
3 éve dolgozom egy kis létszámú munkahelyen. A munka jellege megengedi, hogy néha beszéljünk egymással. Valamikor iszonyú nagy a hajtás máskor meg van egy kis üres járat. A 3 év alatt meg soha nem kerdeztek a csaladomrol. Ha éppen mondok valamit pl. a lanyomrol akkor OK de soha semmi személyes érdeklődés. Igazából örülök neki, a férjem szakmunkas, a gyerekeim közül is csak az egyik tanul a felső oktatásban. Igazából nincs okom hencegesre a mai diplomás világban. Csak fura. Más munkahelyemen azért több év után ezek a dolgok is emlitesre kerültek. Csak nekem fura ez?

2022. máj. 23. 00:41
 1/9 anonim ***** válasza:
80%
A családod tudja, hogy lenézed őket?
2022. máj. 23. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem nézem le őket. Tapasztalat: Jellemzően azok beszélnek kéretlenül is a csaladrol ahol főiskolára, egyetemre jár a gyerek. A férjem miatt azelőtt kolleganoktol kaptam beszolasokat, megjegyzést vagy csak sima grimaszt. Az érettségi után dolgozó lanyom miatt is mostak már meg a fejem, hogy engedhettem ezt meg ,hogy a gyerek nem tanul tovább? Mi lesz majd így vele? Ilyen a kozfelfogas ma MO-n. Ezért magamtól nem kezdek el beszélni de ha kerdeznenek beszélnek róluk bevallalva az esetleges presztízs vesztest.
2022. máj. 23. 01:04
 3/9 anonim ***** válasza:
79%

Lehet, hogy az ő családjuknál se akad diplomás, vagy egyéb okokból, de szégyellik őket.

Vagy - ami sokkal valószínűbb -, nem akarnak olyan személyes dolgokról faggatózni, amik nem tartoznak rájuk. Én se szoktam direktbe rákérdezni emberek családi ügyeire, csak akkor beszélek róluk, ha ők hozzák fel.

2022. máj. 23. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is pont 3 éve dolgozom egy helyen, és alig tudok valamit a munkatársaim családjáról. Csak annyit tudok róluk, ami valahogy szóbajön. Pl. mondja az egyik, hogy tegnap hosszú napja volt, a gyerek hegedűkoncertjét kellett meghallgatnia, erre mondja a másik, hogy az ő fia meg csellózik, és az se jobb. Én meg becsatlakozom, hogy én is hegedültem gyerekkoromban, de nekem anyámék örültek neki. Erre mondja az első, hogy anyámék lehet csak színlelték, hogy örülnek neki, amúgy biztos utálták. Vagy ha ők nem, akkor a szomszédok mindenképp.

És ennyi, kb. ezt tudjuk egymás családjáról.

2022. máj. 23. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezek ilyen small talk-os beszélgetések: "Hogy vagy? Hogy telt a hétvégéd?", stb., ami nem bizti, hogy mindenkit érdekel, így ezért mellőzik pl.
2022. máj. 23. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

3 éve volt egy munkahelyem, ott az egyik kolléganő állandóan az egyszem fiacskájáról beszélt (akkor volt nyolcadikos, majd gimi kilencedikes) Felüdülés volt amelyik nap nem jött dolgozni.

Az előző munkahelyemen a kisfőnök meg a gyereke fényképét mutogatta (az egyik alkalmazott volt az anya, de a gyereket egyedül neveli, az anya nevét is viseli) Tényleg szép kislány, de a fülemet se érdekli. Főleg úgy, hogy utána ráhajt a beosztottakra. Aki meg nem hajlandó neki, azt szívatja a beosztással, a munkáját kritizálja, stb. Nem is csoda, hogy olyan gyakran cserélődnek ott a női munkatársak.

2022. máj. 23. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Shaddark ***** válasza:
79%

Én vagy 15 éve vagyok ugyanazon a helyen.

Szinte senki családjáról nem tudok semmit.

Volt pár kollégám/kolleginám akikkel munkaidő után is találkoztunk mert eljártunk ide-oda, azokéról igen. De akikkel nincs munkahelyen kívüli kapcsolatom azokról nem, és szerintem így normális. Vagy legalábbis nekem így jó.

Mondjuk én pasi vagyon nem nő, ahogyan figyelem náluk másképpen működik a dolog. Mindenki tud mindenkiről mindent (IS). - Bár nálunk sok idő van beszélgetni, nem szakad meg senki a munkában. Vagyis vannak időszakok amikor igen, és van amikor nem annyira sok a meló.

2022. máj. 23. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nekem is volt olyan kisgyerekes kolléganőm aki mindig a gyerekéről beszélt. Meg olyan is aki mindig "főzött" mennyit és mit hogyan készít el. Az eddigi munkahelyeimen azért szóba került egy-egy kérdés erejéig pl: "Hány évesek a gyerekeid? A te lányod is az X ált. iskolába járt? A férjed mivel foglalkozik? Persze nem mélyen belemenni a témába de azért úgy tudtuk egymásról. Itt olyan mintha kínosan kerülné mindenki ami kicsit is személyes. Mondom végülis nem baj. Csak én eddig más típusú kollégákat fogtam ki.
2022. máj. 23. 15:57
 9/9 Shaddark ***** válasza:
86%

Lehet a legtöbb kollégádnak volt már máshol (vagy akár itt is régebben) rossz tapasztalata és azért kerülik a témát.


Vagy nem szeretnék hogy szóba kerüljön X férje aki Y kolleginával kavart évekig mire kiderült. Vagy Z kollegina akinek a gyerekének D kolléga az apukája nem hivatalosan ;)

- És mindezt úgy, hogy egyetlen Brazil sorozatot sem láttam :)

2022. máj. 24. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!