Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Most akkor velem van a baj,...

Most akkor velem van a baj, hogy nem akarok soha gyereket?

Figyelt kérdés

27 éves nő vagyok, a közvetlen környezetem állandóan azzal jön hogy mikor lesz gyerekem és egy párkapcsolatom. Amikor persze mondom hogy nem akarok se gyereket, se párkapcsolatot akkor kitágult szemekkel meglepődve néznek egy nagyot. Miért olyan nehéz elképzelni az embereknek hogy nem akarok semmit? Miért olyan furcsa az, hogy nem akarok senki és semmi felett elköteleződni?


Más is így van vele? Már rettentően irritál ez a téma, a terheség nem nekem való, na és a párkapcsolat sem. Megvagyok én egyedül is. Van saját kertes házam, munkám, kocsim, kutya, macska. Az utobbiakkal jól megvagyok, tök felszabadult vagyok, egyáltalán nem unatkozok és semmiből nem szenvedek hiányt.


Az aki akar vállalni ám legyen, csak azokat hagyják már végre békében élni akik nem akarnak.



#gyerek #zaklatás #utálat #hagyás #Nem akarok párkapcsolatot #Nem kell nekem gyerek, isten őrizz
2020. szept. 5. 22:16
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
77%
Igazad van, nem kötelező a család, ebbe senkinek nem kellene beleszólnia.
2020. szept. 5. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
70%
Nincs veled baj, bár fiatal vagy még, változhat a véleményed. De ha végül mégis gyerek nélkül akarsz maradni, abba sincs beleszólása senkinek.
2020. szept. 5. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
77%

Én 28 vagyok, azzal a különbséggel, hogy van párom, akit nagyon szeretek.


Nekem is sokszor megfordult már a fejemben, hogy azért benne vagyok már a korban (ezt anyukámtól is megkaptam a születés napomon). De valahogy nem jó szívvel gondolok a gyerekvállalásra, valahogy nem hiányzik még ez a dolog és lehet soha nem is fog.


Olyan jól elvagyunk így ketten a párommal. Eljegyzett, akinek nagyon örültem, külön élünk, boldogok vagyunk. Ketten. Szülei lehet majd egyszer nagyon utálni fognak, ha úgy döntünk, nem lesz unokájuk a mi részünkről.

2020. szept. 5. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
48%
Provokálós kérdés ez is.
2020. szept. 5. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 A kérdező kommentje:

#4


Egy szoval nem mondta senki, hogy lenezem oket, miert neznem le? A sajat szuleimet is tisztelem. Ha mar a nyugdijjal dobalozunk. Nem tudom kinek az adojabol dobaljak nektek a csaladit, meg kinek koszonhetitek az szja-mentesseget es hasonlo kedvessegeket :) egyszeruen nincs turelmem az ennyire selejt es buta emberekhez, szoval innentol kezdve nem valaszolok, es nem is nezem a valaszokat. Puszilok mindenkit, csodas napot kivanok!

2020. szept. 5. 22:34
 6/47 A kérdező kommentje:

Bocs valaki rám írt és a nyugdíjas dologról hadobált.


Nem kérek üzenetet.

2020. szept. 5. 22:35
 7/47 anonim ***** válasza:
88%
Nem akarsz, ne legyen. Társadalmi nyomasbol főleg ne. Semmi jóra nem vezet.
2020. szept. 5. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 A kérdező kommentje:
Egyfolytábban bögnek hiztiznek a taknyuk nyáluk egybefolyik bámulnak mindig mindent megfognak megesznek elhajitanak értelmetlenül hadonásznak és engem iritálnak idegesítenek. Nem vagyunk elegen még KELL és KÖTELEZŐ mindenki szerint a gyerek.
2020. szept. 5. 22:36
 9/47 anonim ***** válasza:
74%

Az emberek többsége úgy van kódolva, hogy utódot akar, ez okoz neki örömet. Fajfenntartó ösztön.

Az, hogy rácsodálkoznak, hogy te nem akarsz, ilyen szempontból természetes, hiszen különleges vagy ebben.

Pl az ovisok is csodálkoznak a társukon, ha nem szereti a csokit. Érted. Baj csak akkor van, ha így is meg akarják tömni csokival, mert nem fogadják el, hogy nem kéri.

2020. szept. 5. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
56%
Förtelmes a stílusod kérdező, napnál is világosabb provokáció ez a egész. Jönnek, akik megakarnak győzni, te meg undorító, nagyképű, bunkó stílusban válaszolsz. Kérlek tartsad magad ahhoz, amit írtál, hogy nem válaszolsz többet és nem nézed a válaszokat. Amiket nyilván nem tartasz be, mert akkor nem írtad volna ki a kérdést, mert az a cél, hogy belekössél a válaszolókba.
2020. szept. 5. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!