Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy kérdezhetnék rá hogy a...

Hogy kérdezhetnék rá hogy a kollégáim miért hagytak ki a közös kajálásból?

Figyelt kérdés

Egy kisebb csapatban dolgozok. Jól kijövünk egymással - legalábbis eddig azt hittem.

Nincs közös ebédlőnk munkahelyen, szóval nálunk nem mindennapos hogy együtt együnk, néha-néha direkt ilyen "haverkodós" célból szoktunk csinálni helyet és összeülni.

Pár napja a kollégáim együtt ebédeltek és én voltam az egyetlen akinek nem szóltak, végig egyedül ültem a szobában és dolgoztam addig.

Őszintén szólva elég rosszul esett.


Hogy tudnék náluk rákérdezni, hogy miért hagytak ki?


Nem akarok csak úgy nekik rontani mert

a.) van rá mikroszkopikus esély hogy valami feladatról beszéltek közben ami rám nem tartozik, bár ennek kb 1% az esélye

b.) nem akarok úgy viselkedni mint valami bepöccent féltékenykedő-gyanúsítgató nyomulós ember, tudom hogy az ilyesmit senki nem szereti, nem akarok drámázni


Hogy lehetne finoman érdeklődni? Egyáltalán arról hogy munkamegbeszélés vagy közös lazulás volt?


2022. máj. 24. 14:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
46%

Szerintem semmit se csinálj, és ne is kérdezősködj. Ha direkt volt, akkor rövid időn belül úgyis meg fogod érezni.


Manapság minden csak érdekből történik. Ebből a tekintetből valószínű, hogy nem kell magadra venned, bármi is történik körülötted.


Remélem nem a YETTELnél dolgozol :DDD


Me' ha igen, akkor hírem vannak :)

2022. máj. 24. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

A yetteles poént(?) nem igazán értem, nem ott dolgozok.


Mást nem vettem észre, azóta ugyanúgy jó fejek velem...

2022. máj. 24. 14:19
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ja, az nem poén volt, arra céloztam, ha ott dolgozol, akkor tudom mi történt. De akkor most már mindegy is :)


Szóval, ha azóta "újra" jófejek, akkor tényleg ne aggódj! Erősítsd meg a lelked és ne akadj fenn ilyeneken! PEACE!

2022. máj. 24. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
86%
Nincs ebédszünet? Hol esztek? Hát én hagynám a dolgot.
2022. máj. 24. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező: szerintem próbáld meg elfelejteni. Nekem is borzalmasan fájna ez és ha előfordulna még párszor, akkor lehet fontolóra venném: hogyan kellene megkérdezni, de ez olyan kínos: "engem miért hagytok ki a társaságotokból?"...

Előzőleg fordult elő ilyen?

Ha ebédszünetkor leülsz a közösségi helyiségbe és beszélgetést kezdeményezel velük, elképzelhető hogy elmúlik a rossz érzés.

Belefutottam én már olyanba időnként, hogy tárgyalták: "hú de jó lesz, hova megyünk majd", mire rákérdeztem, hogy "miért, hova fogunk menni?", "jaa téged nem hívtunk". "Hétvégén akkor majd összefuthatnánk egypáran", "Mi lesz hétvégén?" "Semmi, magán-meghívás, ami egy pár embernek szól", stb...

2022. máj. 24. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

#4

Van ebédszünet, alapvetően a saját helyünkön eszünk.


#5

Semmi hasonló nem fordult elő - vagy legalábbis akkor nem vettem észre.

2022. máj. 24. 14:48
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Ne foglalkozz ezzel a dologgal szerintem.Ők tudják miért nem szóltak akkor neked is hogy kaja idő van.Nincs jelentősége főleg hogy azóta mondod hogy ugyanolyanok veled mint előtte.

Ha meg esetleg gyakran elő fog ez fordulni akkor se törődj a dologgal mert ez egy munkahely s nem a barátkozás helye.Ezt én is megtanultam pár tapasztalat árán hogy ne legyen baráti viszony túlzottan egy kollégával tehát ne mondj el magadról túl intim magánügyeket mert nem tudhatod hogy hol landol az infó:D

Persze legyél barátságos de ennyi.

2022. máj. 24. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
52%
Hát ha a helyeden esztek, akkor egyél ott. Ez elsősorban melóhely, ahogy írták. Nem kell megsértődni, ha nem vagy a bandában.
2022. máj. 24. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy ilyen klikkben mindig van egy fő hangadó, és ha az elkezdi uszogatni a többieket elened akkor sajnos szépen kirekesztenek. Ehhez elég ha valamikor nem nyaliztál neki, vagy más véleményen voltál.

Én is voltam hasonló helyzetben, és több mint 10 év után se lett jobb a helyzet, csak mert van saját véleményem, meg autób.zi sem voltam, hogy folyton kocsit takarítsak mint ő.

2022. máj. 24. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Egy alkalom miatt nem érdemes râfeszülni szerintem,elsőnek várd ki hátha következő napokban elhívnak.Ha ugyanúgy nem hívnak néhány nap után kérdezd meg hogy nem zavar titeket ha én is veletek megyek amikor mennek enni.Erről nem az fog leesni nekik röggön hogy be vagy sértődve.

Valószínűleg nem fogják azt mondani hogy nem eszünk veled szívesen.Bár ha valami nincs rendben,nem kívánnak oda az látszódni fog úgy is.

2022. máj. 25. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!