Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ezek után megéri maradni?...

Ezek után megéri maradni? Megaláztak?

Figyelt kérdés

A munkahelyemen eddig a fizetésem egy részét kézbe kaptam, elég jó összeget. Örültem is, mert végre el tudtam kezdeni félretenni...de sajnos jött egy új főnök, aki a nagy részét visszavette a feketén adott pénznek, helyette kicsit többre bejelentett, mint amennyire voltam.

Ami az eddig borítékban csúsztatott pénzt illeti, nyilván semmit nem tudok tenni, de iszonyatosan megalázva érzem magam. Azt mondja, nagyon elégedett a munkámmal, erre ezt csinálja? Mindenféle átlátszó indokot hozott fel, talán az még jobban zavar, hogy az egész tetejébe hülyének is néz. Azon gondolkodom, hogy felállok. Ti mit tennétek a helyemben? Miért csinálja ezt egy főnök, ha elvileg elégedett velem? Demotivált vagyok, semmi kedvem ezek után maximálisan teljesíteni...


2022. máj. 27. 05:46
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos érdemben nem tudok segíteni,de ugyanebben a helyzetben vagyok fél éve,annyi különbséggel, hogy az én fizetésemet nem emelte. Emellett nem kapom meg a gyerek után járó plusz szabit (na nem mintha egyébként elengednének szabira) és a szakmunkás minimálbért sem adják meg... nekem sajnos tűrni kell mert,nincs más munka,ami mellett a gyerekem ellátását rendezni tudnám. A munkáltató teljesen hü....nek néz és már a telefont sem veszik fel nekem. Bezzeg én azonnal vegyem fel,ha ők hívnak mert, máskülönben balhé van...
2022. máj. 27. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%

Én dobbantanék. Ha a magam részéről ugyanúgy teljesítek ahogy eddig, akkor nem fogadnék el fizetés csökkentést.

A másik verzió hogy innentől csak dolgozgatok, ha ők meg csak fizetgetnek. De inkább olaj, amilyen hamar csak lehet.

2022. máj. 27. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván a kérdés az: van-e hova menned. Ha igen, akkor hajrá.
2022. máj. 27. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
69%
Amit borítékba kaptál eddig, azután semmilyen járulékot nem fogsz már kapni soha - azt feltételezve, hogy talán megéled a nyugdíjat. Ha társadalombiztosításodra és/vagy nyugdíjjárulékodra többet fizet be utánad, akkor nem alaptalan a kérdésem, hogy valójában ki a hülye?
2022. máj. 27. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Szerintem az a hülye, aki ilyen stílusban ír véleményt a másiknak és nem értelmezi a kérdést...kifejtettem, hogy a bruttó béremelés nyomában sincs annak, amit feketén kaptam. Aránytalanul kevesebb, így sokkal többet nem ad a nyugdíjhoz és stb., viszont a kézbe kapott pénz most nagyon jól jönne.
2022. máj. 27. 10:07
 6/7 anonim ***** válasza:
69%
Sebaj komám, - egyszer talán majd megérted! Ja, nem! :D
2022. máj. 27. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Ponthogy a fekete pénzzel voltál megalázva, ami amúgy törvénytelen is és nem csak a munkáltatót büntetik miatta, hanem téged is, mert te meg elfogadod.

Szóval a teljes bejelentés a normális, nem borítékozósdi.

Ha nem elég így a nettó béred, akkor kerestél másik helyet.

2022. máj. 27. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!