Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A napi munkám nem tölti ki a...

A napi munkám nem tölti ki a napi munkaidőmet. Ilyenkor mit szoktatok csinálni?

Figyelt kérdés

3 hónapja dolgozom egy új helyen, és rendszeres hogy csak napi 2-3 óra munkám van, de napi 9 órában itt kell lennem.

Mivel angol tanfolyamra járok, ezért azt szoktam tanulgatni, vagy a házit csinálni, de az a baj, hogy open office az egész, így kb mindenki rálát a másik monitorára. A céges laptopon szoktam csinálni a házit, minimum fényerővel, így nem látszik annyira. Viszont kezd kicsit fura lenni az egész. Egyrészt az angollal sem tudom mindig kitölteni az egész munkaidőt, olyankor már csak olvasgatok neten, vagy épp gyakorizok. Lehet amúgy, hogy más örülne ilyen helynek, az elején én is élveztem kicsit mennyire "laza", de már valahogy nem tetszik annyira. A délutánok olyan brutál lassan telnek el, hogy az hihetetlen. Kb percenként az órát nézem, és konstatálom hogy nem telik az idő.

Másoktól sem tudok munkát kérni, mert akiknek nagyon sok dolguk van, az teljesen másik terület, amihez egyáltalán nem értek.

Voltatok már ilyen helyzetben?



2022. máj. 27. 09:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%

Beszélj a főnökkel, hogy adjon munkát. Tanuld meg a másik terület feladatkörét. "Dolgozz" home office-ból. Menj el kávézni a kollégákkal. Keress más jobban fizető állást, ahol valószínűleg nem lenne ilyen probléma. Tanulj valami egyéb új dolgot. Sétálj egyet a környéken.

rengeteg mindent lehet csinálni, csak kreatívnak kell lenni.

2022. máj. 27. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Én olvasnék. Falnám a könyveket, napi egyet. 6-7 óra alatt simán el lehet olvasni egy 2-3-400 oldalas könyvet. Volt olyan időszak az életemben amikor ezt a "napi egy könyv" dolgot űzhettem is, örülnék ha olyan munkám lenne ahol ennyi üresjárat van, de sajnos jelenleg nem ez a helyzet.
2022. máj. 27. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
23%
Miért kell 9 órát ott lenned? Miért nem elég 8 óra?
2022. máj. 27. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
3, valószínáleg 8+1 óra ebédszünet. Csomó helyen az a +1 óra nem elengedhető, hiába mondod azt hogy nem vennéd ki az ebédszünetet. Az egyik munkatársnőm a kisgereke miatt szerette volna a 9 órát 8ra csökkenteni azzal, hogy ebédszünet nélkül ledolgozza a 8 órát és akkor hazamehessen előbb és mondták hogy nem.
2022. máj. 27. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Voltam hasonlo helyen. Ahol 1 ember latta, hogy mit csinalok, ott nem volt gond. Mindketten csinaltuk az ures idokben, amiket akartunk.

Ahol viszont tobben voltak, ott mindig ment a kavaras, hogy miert nem csinal az ember semmit. Hiaba kertem sokszor meg melot, nem volt. Mas sem csinalt semmit, csak valahogy az orankenti 20 perces cigiszunetet ertelmesebbnek tartottak.

2022. máj. 27. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Felmondtam. Amikor már megnéztél minden sorozatot, láttál minden Youtube-videót és kimaxoltál minden fórumot, akkor a semmittevés lélekölően unalmassá tud válni.
2022. máj. 27. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%

Hosszútávon egyetlen normális munkáltató se fogja díjazni, ha 2-3 órát dolgozol aktívan, utána meg látványosan semmit nem csinálsz.

Több megoldást látok:

1. Megmondod a főnöknek, hogy ez a szitu (ha ő maga nem "vette le" ezt akár saját magától, akár a közvetlen főnököd, vagy az ő főnöke (vagy akár valamely veled mellérendelő viszonyban levő kolléga tájékoztatásából - nem tudom milyen nálatok a szervezeti piramis, a hierarchia), te szeretnél dolgozni, adjon munkát. Erre az ő lehetőségei :1.1. vagy ad egy halom melót, 1.2. vagy közli, hogy igen? Unatkozol? Unatkozni unatkozhatsz otthon is, ki vagy rúgva. 1.3. Közli, hogy munka van, pluszpénz nincs. Szevasz!


2.1.

Egy biztos, munkahelyen az nem jó taktika, ha látványosan semmit nem csinálsz, Facebookozol, vagy látványosan játszol a telefonodon (vagy ami még rosszabb a céges gépen). Ha nem akarod magad kirúgatni, akkor átkérném magam részmunkaidőbe és egy másik helyen dolgoznék még további 4 órába (4+4 = 8 így is, úgy is)


Egy időben dolgoztam Bükfürdőn, a fürdőn - irodában (azért írom ki, mert időközben lassan már 20 év is eltelt, az érintettek egy része rég nyugdíjas, 2 főnökömről meg konkrétan tudom, hogy egyik a közelmúltban, másik régebben meghalt.) Ilyenkor - mikor tudtam, hogy kevés a munka - vittem magammal fürdőruhát, és egy csobbanás után indultam haza.


Persze ezt egy szigorúan csak irodai munkahelyen nem lehet megcsinálni. Biztosan nem állnék neki sem Facebookozni (otthon is megteheted - nem wifin sem, mobileszközről sem, akkor sem, ha privát mobileszköz), sem pedig látványosan unatkozni.

2022. máj. 27. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Én is voltam hasonló helyen, nem volt semmi munkánk és írtó unalmas volt egész nap Facebookozni. Ha a Youtubeot engedték volna, de azt nem engedték egyáltalán, mert lassította a szervert. A tréninganyagot meg 1 óra alatt elolvastam, és elég sok lett volna egész nap elolvasni újra és újra és újra. Beszélgetni meg annyira nem lehetett, gondolom érthető hoy senkinek sincs hangulata 8 órás csevegéekhez, a már dolgozó munkatársak se örültek ha a túloldalon full kocsmahangulat van.

Próbálkoztunk a kijárkálássa is de ennek sem örültek, kérték hogy azért kövessünk egy alapszünet mennyiséget, ne azt lássák, hogy ki-be mászkálunk vagy eltűnünk egész napra.


Én például verset írtam vagy novellát, olvastam esetleg, más vitt be filmet és azt nézte DVDről, volt aki zenét hallgatott, volt aki meg kutatott munkaügyi dolgokat a neten hogy minél többet tudjon.

2022. máj. 27. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Huh, én 3 hónapot dolgoztam egy irodában, ahol szintén ez volt, csak ez annyival jobb volt, hogy ott egyedül voltam bent egész nap, illetve apám barátjáé volt a cég. Én spanyoloztam, youtube-oztam, cikkeket olvasgattam, játszottam. De mindezt nem mertem volna megtenni egy olyan irodában, ahol vannak körülöttem mások is, és ráadásul mindenki látja is a másik gépét.
2022. máj. 27. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
21%
Szólj a főnöködnek, hogy szinkronizálja a fizetésedet az elvégzett munkádhoz!
2022. máj. 27. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!