Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Korrekt megoldás valóban ha...

Korrekt megoldás valóban ha lecsökkent bér mellé lecsökkentik a munkaidőmet is? Mindezt egyoldalúan tetszik nem tetszik alapon?

Figyelt kérdés

Korrekten jár el a munkahely amikor közli a dolgozóival hogy mindenkinek le lesz csökkentve a munkaideje és ennek megfelelően persze a bére is? A bércsökkenés arányos a munkaidő csökkenésével ennyiben valóban nem trükközik a cég, elveszik a bér 20%-át és elveszik a munkaidő 20%-át is.

De ez így együtt még így is, korrektnek tekinthető?


Főleg hogy mindez teljesen egyoldalú, a szerződést felrúgó lépés, szerződésszegés? Mert a munkaszerződéseek fix bérre és fix munkaidőre szólnak, vagyis a cég elvileg meg se tehetné hogy közli a szerződéses teljes munkaidős dolgozóval hogy ő akkor mostantól 40 helyett csak 30 órás-mert ehhez szerződésmódosítás kéne amihez a dolgozónak is hozzá kell előzetesen járulna. Márpedig szerződésmódosításokról szó nincs. Csak nem kell bejárni teljes időben és nem is kapjuk meg a teljes bért se.

Ez így korrekt?


2018. szept. 25. 08:36
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
92%

Ha ezt szerződésmódosítással lepapírozzák a felek, akkor korrekt, anélkül nem igazán. Ezen felül egy másik kérdés, hogy a 30 órás munkahét egy dolgozónak sem éri meg, mert a felszabaduló 10 órára nem tud munkát vállalni úgy, hogy a kieső jövedelmét pótolja. Lehet, hogy a leépítés célszerűbb volna olyan szempontból, hogy aki megy, az talál rendes 40 órás munkát, aki marad, annak is megmarad a 40 órás.

Célszerű volna a munkatársakkal egyeztetni és kollektíven megállapodásra jutni a munkaadóval.

2018. szept. 25. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
4%

"Lehet, hogy a leépítés célszerűbb volna olyan szempontból, hogy aki megy, az talál rendes 40 órás munkát, aki marad, annak is megmarad a 40 órás.


Célszerű volna a munkatársakkal egyeztetni és kollek“


Aha--és szerinted ki az, aki bevállalja hogy ő menjen azért hogy maradóknak jó legyen?? Ember te gondolkozol? Te bevállalnád hogy téged kivágjanak azért hogy „gizikének“ megmaradjon a teljes állása??

Hát mit mondanál erre? Nem azt, hogy lófütty az egészbe menjen csak a gizike és maradjál te? Nem ezt mondanád?

2018. szept. 25. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
92%
Mér, mit akarsz? Kevesebb pénzért ugyanannyit dolgozni?
2018. szept. 25. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
91%

Szerinted a kérdező azt akarja amit minden JÓZAN ember akarna... hogy a cég tartsa be a szerződéses kötelezettségét. Ha a szerződés teljes idejű akkor a cég adjon teljes időben munkát és bért. Erre kötelezi a szerződés ez elemi minden vitán felül álló kötelezettsége LENNE.

Én az ilyen szar helyet 5 perc alatt otthagynám.

2018. szept. 25. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
38%
De miért válaszoltok ennek a munkaügyes trollnak? Miért? Áruljátok már el! Mindenkinek ment a piros kéz.
2018. szept. 25. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
41%

"Én az ilyen szar helyet 5 perc alatt otthagynám."


Jó, de te igényled a jólétet, a magyarok pedig nem. Azokkal meg lehet csinálni.

2018. szept. 25. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
92%

Mondjuk azért válaszolok (én legalábbis!!!) mert velem PONT UGYANEZ történt. Közölték hogy heti 5 nap helyett csak heti 4 nap járjak, aztán heti 4 nap de már csak 6 órában.... otthagytam a francba.

Amit leírnak az simán megtörténhet, velem meg is történt. Persze kettő hónap alatt véget vetettem a szarakodásnak.

2018. szept. 25. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
87%
Ja. A múltkor úgy kérdezte, kevesebb fizuért dolgoznánk e ugyan annyit. Mindig van aki becopja.
2018. szept. 25. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
83%

"Aha--és szerinted ki az, aki bevállalja hogy ő menjen azért hogy maradóknak jó legyen?? Ember te gondolkozol? Te bevállalnád hogy téged kivágjanak azért hogy „gizikének“ megmaradjon a teljes állása??"


Én vállalnám. Nem azért, hogy gizikének megmaradjon az állása, hanem mert ha lelépek, azzal még mindig jobban járok, mintha 30 órásra csökkenne a munkaidőm, és ezzel a keresetem. Ha mindenkinek csökken a munkaideje, mindenki rosszabbul jár. Ha a dolgozók negyede távozik, akkor a rövidtávon nekik lesz pár hét, ameddig munkát keresgélnek, de már középtávon sem jár senki rosszul.

Szóval igen, gondolkodom, és nem vagyok olyan szűklátókörű rettegő, mint te. Neked is javaslom a gondolkodást.

2018. szept. 25. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

igen, korrekt.


ez ugyanis azt jelenti, hogy meg akarja tartani a munkaerőt. aminek két oka lehet:

-számít arra, hogy a közeljövőben vissza tud állni a normál munkaidőre, mert lesz elég megrendelés (különben simán csak kirakna minden negyedik embert)

-szociálisan érzékeny, azaz nem akarja az emberei negyedét munkanélkülivé tenni.


mondjuk egyikből sem következik, hogy van jövője a cégnek, tehát érdemes elkezdeni munkát keresni és ha valami jó adódik, akár váltani is, de első körben ez (adott körülmények között) mindenképpen korrekt megoldás.

2018. szept. 25. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!