Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért olyan mágikus dolog...

Miért olyan mágikus dolog online interjút kérni egy állásnál?

Figyelt kérdés

Beadtam az életrajtot valahova. Behívtak interjúra. Felhívtam őket hoigy tök jó örülök van -e lehetőség online interjúra? Erre közölték hogy ha én ennyire veszem KOMOLYAN őket akkor köszönik az érdeklődést.



MIért egy online az nem egy KOMOLY dolog???


Olvastam hogy az Apple a Google a Sun az Airbus stb de még a NASA is tart online interjút. márpedig ezek komoly helyek.


2022. máj. 28. 12:33
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Helytől függ, azért általában élőben akarják inkább látni az embert. Hogy ilyen sértődötten reagáltak azt jelzi, hogy jó hogy elkerülted őket. Mondhatták volna hogy nincs erre lehetőség, csak élőre, az lett volna a normális.
2022. máj. 28. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
49%
Elmaradott hely, ne is menj oda.
2022. máj. 28. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Hát nem is megyek, de ez már ugye nem az én döntésem mert ha akarnék se mehetnék ezek után.
2022. máj. 28. 12:48
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Még a covid mizéria előtt jelentkeztem egy helyre. Ott már akkor is online volt az első körös interjú.

Nem értem a cégeket, hogy miért kell ennyire rugalmatlannak lenniük.

HR-s ismerősöm azt mondta, hogy ő is mindig online intézi az első kört, mert ez is egy "szűrő".

2022. máj. 28. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem eddig mindkét állásinterjúm online volt, fel is vettek mindkét helyre.


Viszont szerintem alapból az interjúzónak kell alkalmazkodni és úgy interjúzni, ahogy kérik. Ennek ellenére a reakció tényleg Red flag, jobb elkerülni az ilyen helyet. A helyedben legközelebb nem kérnek online interjút, ha nem ajánlják fel maguktól.

2022. máj. 28. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Az még rendben, hogy nincs náluk online interjú, de azért még nem jogos, hogy azt mondják nem veszed komolyan. Egy kérdést tettél fel, ha egy kérdést egyből "támadásnak" vesznek, jobb is ha nem mész oda. (tudom, már nem is mehetsz) . Elég lett volna annyit mondaniuk náluk nincs ilyen, menj be személyesen.
2022. máj. 28. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!