Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Pontosan mit csinálnak a...

Pontosan mit csinálnak a vállalati menedzserek?

Figyelt kérdés

Aki nem tudná, kikről beszélek: magas beosztású management tagok, 4-8 van belőlük egy nagyobb multinál, 1-3 milliós fizetés, céges autó. Életük meetingekből áll, már oviban Excel-tábla volt a jelük és a kiscsoportos foglalkozásokon prezentációkat gyártottak alvási hatékonyságokról.


De a mai napig nem tudom/értem , hogy mivel foglalkoznak pontosan. Én közvetlenül alattuk dolgozom, és bármilyen problémát eszkalálok feléjük (egyik kedvenc szavuk), a következő történik, persze szigorúan csak a céges levelezésen keresztül:

-vizsgáljuk meg az okokat

-hívjunk össze egy teamet a problémára

-ezt tovább kell eszkalálni

-kik a felelősök?


Ezt meg tudnám folytatni, a lényeg, hogy soha semmire nem adnak egzakt választ, csak továbbítanak mindent, a végén már 50+ ember másolatban, de megoldás nincs. Ja, de van: ha megoldom magamtól, hatáskörön kívül. Amikor erre finoman célzok, hogy ez így nem túl hatékony, jön a válasz, szigorúan outlookon keresztül:

-ne a problémát lássam, hanem a megoldást

-negatív vagyok

-a szemléletem nem illeszkedik a cég elképzeléseibe

-mik az okok

-csináljak 8d-t a problémáról

-eszakaláljuk a problémát


Évek óta ebben a pozícióban dolgozom, de én még érdemi segítséget nem kaptam. Soha. Csak ezeket a buta és üres menedzment dumát.

Ami a személyes kedvencem, hogy heti szinten vegzálnak idiótábbnál idiótább megbeszélésekkel, hogy pl 2 órán keresztül előadást hallgatok az asszertivitásról, miközben azt a munkát kellene végeznem, ami az ő dolguk lenne, negyed fizetésért.


Hogy van ez?



2022. jún. 5. 12:18
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Vállalatot menedzselnek.
2022. jún. 5. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a legtöbb nem sokat. Egy kivétel van, az egy nagyon precíz, komoly tudású srác.
2022. jún. 5. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Verik
2022. jún. 5. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Gyártok nekik napi, heti, havi szinten 15-20 db kimutatást, amiről ők csinálnak másik 10 db összesítő kimutatást és ezt továbbítják felfelé. Őrület, de biztosan van értelme ennek is.
2022. jún. 5. 13:03
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Az a nagy szomorú igazság hogy vannak olyan magas pozíciók (bizonyos típusú menedzser állások, de egészségügyben is láttam már ilyet), aki valaki nagyobbnak a jó haverja, ezért beteszik valami jól hangzó posztra, de SEMMIT nem csinál (1-2 alibi, "csak úgy kéne tenni mintha lenne dolgom" feladaton kívűl.

Míg sportoltam, például az utánpótlás menedzserünk kijárt megnézni meccseket, és egy évben egyszer ugyanazt az edzőtábor helyszínt leszervezte. Ja, meg a játékengedélyeket hordta magánál, figyelt arra hogy mindenkié meglegyen. Ennyi...

2022. jún. 5. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

ELVILEG az lenne a dolguk, hogy optimalizálják a termelést, ha termeltek bármit is, marketingeljék a céget, ha valakivel szerződést köttök, tanácsot adjanak, áthidalók legyenek az alkalmazottak és a vezetők közt. Kvázi, ha probléma van, akkor hozzájuk fussatok, ne a tulajhoz, hogy aztán:

A) megelőzzék, feltárják a bajt,

B) ha más - vagyis te - jelented be a problémát, akkor arra reagáljanak.


Szóval jól leírtad a dolgukat, hogy mit KELLENE csinálniuk, de ezek szerint nem jól csinálják, mert semmi hasznuk. Ezek abból fakadnak, hogy csak a gép mellől dolgozó irodisták, akik soha a büdös életben egy napot se húztak le a droidok mellett, hogy tudják, egyáltalán hogyan működik a való élet. Statisztikákban és kimutatásokban gondolkodó felsőfokú végzettséggel (általában) rendelkező öltönyös kis biznisz szamurájok, akik nagyokat mondanak, de aztán józan parasztijuk nincs. Legfőképpen tapasztalatuk... Ezért nem jó a diplomával zsebükben suliból kiesetteket alkalmazni ilyen posztra, ahelyett, hogy pl egy olyan csoportvezetőt bíznának meg, aki tényleg dolgozott a termelésen maga is és ismeri nem csak az embereket, de a terméket is. Helyesen nekik is lent kellene kezdeni és onnan feljebb lépni, de diplomával derogáló.

Anno én magam is lent kezdtem és nem is bánom, sokkal több szakterületet ismertem meg, mintha egyből betettem volna a valagam a légkondis irodámba és onnan dirigálok.

2022. jún. 5. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Teljesen jól látod, #6-os. Még kiemelném, hogy ami szerintem nagy probléma velük kapcsolatban: lehúznak 5-6-7 évet pl az autóiparban, majd átmennek olyan gépgyártó vállalathoz, ahol egyedi vevői igények vannak (értsd: nem sorgyártás), de azért erőltetik az autóiparban felszedett sablonokat, ami nem működik, de ezt tanulta, alkalmazkodni meg nem fog.
2022. jún. 5. 18:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!