Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit jelent a stage-hand munka?

Mit jelent a stage-hand munka?

Figyelt kérdés
Sajnos a google csak annyit ír, hogy díszletező munkás
2022. jún. 7. 16:56
 1/1 anonim ***** válasza:

Ez attól függ melyik szektorban: koncert/fesztivál/turné vagy színház.

Én dolgoztam mindkét területen és dióhéjban:


Stagehand koncert/fesztivál/turné:

sokféle tevékenységet felölel kezdve kábelezéstől, szinpadépítésen át, hangfal építése/rögzítése, rendőri kordonok felépítése, fények felrakásán keresztül, a zenészek hangszereinek kipakolásán át egészen a kamionokba tartó ki- és betöltésért.

Munkaidő általában vagy egésznapos éjjel vagy nappal több beosztásban vagy pedig óránkénti időszakos: reggel délelőtt felépítesz, hazamész, és este koncert után leépítesz egészen az éjszakába nyúlóan.

Ez egy erősen fizikai munka sok emeléssel, stb. De lányok is csinálják.


Színházban: egy kicsit lazább a dolog, mert nem annyira időre megy az egész és sok terület már eleve be van építve fix installációban az épületben szóval azokkal már nem kell foglalkozni: fény, hangfalak. Ott inkább azon van a hangsúly hogy különböző díszleteket legyenek előhozva a raktárból időben, legyenek készek a színpadi produkcióra. Kisebbfajta elektrotechnikai munkálatok is lehetnek pl kicserélni/megjavítani egy lámpát, kábelt, de maximum ennyi (mert ezeket inkább már a technikusok végzik).

A munkaidő fixebb mint az előzőnél, tehát jössz és mész, és úgy vettem észre hogy fizikailag nem is annyira megterhelő (de ez persze színháztól függő.

2022. júl. 7. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!